Haber Detayı
25 Mart 2019 - Pazartesi 16:45 Bu haber 2715 kez okundu
 
Sözen mahallesinde seslendi
Mahalli İdareler Seçimleri kapsamında hafta sonu Örnek ve Aşağı Pazarcı Mahallelerinde halk buluşması düzenleyen Manavgat Belediye Başkanı ve Millet İttifakı CHP Manavgat Belediye Başkan Adayı Şükrü Sözen, ülkenin huzura ihtiyacı olduğunu belirterek yöneticilerin toplumu bölmemeleri gerektiğini vurguladı.
SİYASET Haberi
Sözen mahallesinde seslendi

 

Mahalli İdareler Seçimleri kapsamında hafta sonu Örnek ve Aşağı Pazarcı Mahallelerinde halk buluşması düzenleyen Manavgat Belediye Başkanı ve Millet İttifakı CHP Manavgat Belediye Başkan Adayı Şükrü Sözen, ülkenin huzura ihtiyacı olduğunu belirterek yöneticilerin toplumu bölmemeleri gerektiğini vurguladı.

Manavgat Belediye Başkanı ve Millet İttifakı CHP Manavgat Belediye Başkan Adayı Şükrü Sözen hafta sonunda Örnek ve Aşağı Pazarcı Mahallelerinde halk buluşması düzenledi. Kendi doğduğu ve büyüdüğü Aşağı Pazarcı Mahallesi’nde Pazartesi Pazaryeri’nde vatandaşlarla bir arada olmaktan mutluluk duyduğunu ifade eden Sözen’e İyi Parti Manavgat İlçe Başkanı Hatice Avcı, CHP İlçe Başkanı Aliye Coşar, belediye meclis üyeleri, seçim komitesi eşlik etti.

Ülkenin huzura ihtiyacını olduğunu belirterek yöneticilerin toplumu bölmemeleri gerektiğini vurgulayan, Sözen, “Her zamankinden fazla birlik ve beraberliğe ihtiyaç duyduğumuz şu günlerde, bu ülkenin yöneticilerinin de bu toplumu germemesini istiyor bu ülke insanı. Bizi yöneten insanların, siyasi gelecekleri ve bekaları için kamplara bölmemesini istiyor. Biz tehditlerden sert üsluplardan yorulduk. Huzurlu yaşamak istiyoruz. Her koşulda birbirimizin iyisinde ve kötüsünde olmayı hep başardık ve başarabiliriz. Yeter ki bizi yönettiğini iddia edenler bizi ayrıştırmasın. Bu toplumun üstünde yeterince yük var. Ek yük bindirmeye kalkmasınlar. Bu toplum en doğru kararı verir. Hiç kimse telaşa kapılıp bizi iki düşman yapılar gibi yapay söylemlerle karşı karşıya getirmeye çalışmasın. Yerinde oturanlara buradan seslenmek istiyorum, yerinde oturarak ülkenin her tarafında, bu kentte olanı biteni bildiğini söyleyenlere sesleniyorum. Toplumun içine inin, toplumun sofrasını görün,  toplumun nasıl alış veriş ettiğini görün, toplumun ayakta kalma mücadelesine bir gün eşlik edin ne demek istediğimizi anlayacaksınız” dedi.

Siyasetteki üslubun düştüğünü ifade eden Sözen, rakibi Hasan Öz’e seslenerek, “Hak ettiğimiz siyasetteki üsluplar bunlar değil. Biz eleştiririz ama kimseyi rencide edecek cümleler kurmayız. Bana dünü özletiyorsun. 3. seçimime giriyorum. Babamla seçimlere girdim. Ama hiçbir zaman seviye bu kadar düşmemişti. O beldelerdeki önünde sana örnek olmasını istediğim düzgün belediye başkanlarını da mı izlemedin. Onlarla girdiğimiz seviyeli seçimleri de mi özlemedin sen. Kimse belediyeci olarak doğmuyor. Geçmişte izleyeceğiniz rol modelleriniz olursa, babam gibi, Akay Bey gibi izlediğiniz büyükleriniz varsa öğrenmemeniz için hiçbir sebep yok. Sana da tavsiyem bizleri izle. Nasıl hizmet etmişler, saygılı duruyorlar, delik kuruşun kavgasını nasıl veriyorlar bunu izle genç arkadaşım” diye konuştu.

SEÇİME BİR HAFTA KALA ÇUVAL ÇUVAL GÜBRE DAĞITIYORLAR

Sözen, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel’in köylüye gübre dağıtmasını eleştirerek, “Bugün dünyaya hükmeden, en güçlü ülkeler, üreten, tarıma, hayvancılığa önem veren ülkelerdir. Gezdiğimiz o 78 köyde köylü insanım üretmekten vazgeçmiş. Üretim maliyetlerinden korkmuş yılmış. Seçime bir hafta var, duyuyorum vatandaşa çuval çuval gübre dağıtıyorlar. Bu toplumun içinde gezmediklerinin en büyük göstergesi. Köylünün serası, toprağı kalmamış. Siz neden bahsediyorsunuz siz? Bu toplumla alay etmekten birilerinin vazgeçmesi lazım. Manavgat’ta 40 bin esnaf kardeşimin hepsi borçlu” dedi.

Halkın geçim mücadelesi verdiğini ifade ettiği konuşmaları ‘Salatalık domates, sebze meyve fiyatlarından bahsediyor’ diyerek göz ardı edildiğini vurgulayan Sözen, “Tabi ki bahsedeceğim, cebindekini yetiremeden pazardan döndün mü?” diye konuştu.

PROJELERİ AFAKİ HAZIRLANMIŞ

Ak Parti Adayı Hasan Öz’ün projeleri konusunda da düşüncelerini aktaran Sözen, “Afaki projelerle, hiçbir zaman görmediğiniz, nerede hazırlandığını bile bilmediğiniz, önünüze konan camlardan okuduğunuz o projelerle bu toplumu asla avutamazsınız. Bugün toplumun önüne çıkıp onlarca, yirmilerce vaatlerde bulunanlar nerelerdeler. 5 yıl önce ‘bunu da yapacağız, şunu da yapacağız, her şey çok güzel olacak’ diyenler, neden 5 yıl sonra aynı hikayeyi tekrar ediyorlar, hiç kendinize sordunuz mu? Hala aynı vaatler. 5 yıl önce bu kente ‘doğalgaz, TOKİ getireceğiz’ diyenler, ‘esnaf bütün borcundan arınacak, evlerinize mutlu gireceksiniz’ diyenler, bütün imkanları, bütün yetkiyi, salahiyeti Büyükşehir Yasası ile kendi üzerine toplayanlar, bugün neredeler” dedi.

Sözen, Manavgat Belediyesi’nin hizmetleriyle ilgili olarak ise “Bu gün Manavgat’ın sosyal ve kültürel hayata katkı yapan o gururumuz olan yatırımı nasıl yok farz edersin. Gençlik Merkezini nasıl yok farz edersin. Senin de gezdiğin ırmak kenarı düzenlemeleri, meydanlarımız, Side Ek Hizmet binası. Bunları nasıl görmezlikten gelirsin. Sen stadyumu nasıl görmezlikten gelirsin. Belediyenin öz kaynaklarıyla yapıldı bunlar hep. Hepsi devletten bir kuruş almadan yapılmıştır. Bunlar emektir, emek. Çok görmüyorum sen bunları hayal bile edemezsin. Ancak yok farz edersin. Meydanlarımızda sürekli etkinlik yapıyorsun. Gelen ve gelecek olan sanatçılarını, proje sunumlarını orada yapıyorsun. Bunlar bizi gururlandırıyor. Huzurevimiz, kız ve erkek öğrenci yurtlarımız, kreşlerimiz. Bu halka hizmet etmenin nasıl olduğunu Antalya’dan değil bizden öğren bizden. Yanlış yatırımlar yapan Antalya belediyesini kendine rol model alırsan yanılırsın. Önünde senin başarılı bir Manavgat Belediyesi var. Bu gün bir müzeye sahip oldu. Manavgat bu gün eğitim ve danışma merkezlerine kavuştu. 200 parkla tanıştı. Engelsiz yaşam merkezi açtık. Hayvan barınağı yaptık. Su temin tesisini Manavgat Belediyesi yaptı. Görmek istersen bunları. Side’de senin hayal bile edemeyeceğin kentsel tasarım projesini bitirdik. Herkes teşekkür ediyor. 40 yılın sorununu çözüyoruz orada. Yaya köprüsü hizmet veriyor. Mesire alanlarımızdan toplum keyif alıyor. Şelalemizi büyük rakamlarla revize ettik. Turizme yakışır hale getirdik. İçinde bulunduğumuz Pazar yeri, muhtemelen sen de geleceksin miting yapacaksın. Bari bir teşekkür et. Bu Pazar yeri her şeyden önce senin mülklerine değer kattı. Orada bari teşekkür et. Manavgat’ın yaşam merkezleri, spor merkezlerine ihtiyacı var. Soğuk hava depolarının, paketleme servislerinin kurulmasına ihtiyaç var. Bu gün büyük abinle beraber gübre dağıtıyorsun. Çiftçi mi, tarım mı bıraktınız. İthal eder haldeyiz bu ülkede. Manavgat’ın Halk Et-Halk Süt’e ihtiyacı var. Bunları sosyal demokrat belediyeler başarmış. Biz de başaracağız. Organize sanayiye ihtiyacı var. Davası bitti. Hacıobası’na yatırım için bakanlık ve ilgili kurumlarla önderlik edip gerçekleştireceğiz. Doğalgaza ve toplu konuta ihtiyacı olduğunu biliyoruz. 5 yıl önce TOKİ ve doğal gaz sözü verdiler. Geldi mi. Yine söz veriyorlar. Kadına istihdam sağlayacak projeleri geliştirmeli. Toros kadınlarıyla ilgili başladık yarın köylerimize taşıyacağız. Halk plajları yapacağız. Konsept köyler oluşturacağız. Turizmi çeşitlendireceğiz. Oymapınar’a proje üretmenin ne olduğunu bilmezsin. Manavgat Belediyesi bunu düşünüp oranın yatırım alanına dönüşmesi adına 25 binlik planını yaptı. Koruma imar palnı çalışmasıyla sorgun koruma altına alınıp halkın kullanımına açmak gerek. Ağır ağır oraları parsellediler. Ulualan’ı unutmayın. Kentin geleceği orada. Ulualan’a sahip çıkacağız” diye konuştu.

Kaynak: (HM) - Haber Merkezi Editör:
Etiketler: Sözen, mahallesinde, seslendi,
Yorumlar
Haber Yazılımı