Haber Detayı
31 Mayıs 2018 - Perşembe 09:57 Bu haber 3943 kez okundu
 
Sözen: “Hiçbir personelimizin maaş alacağı yoktur”
Ulusal yayın yapan bir gazetede yer alan ‘CHP’de Vaatler Çok Maaşa Gelince Yok’ ve ‘CHP’li Belediyelerde Kriz’ başlıklı haberlerde, Manavgat Belediyesi’nde 300 işçiye 2 aydır maaş verilmediği ile ilgili bir iddianın yer aldığını ifade eden Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, “Şu an itibariyle hiçbir personelimizin, belediyemizden maaş alacağı kesinlikle bulunmamaktadır. 300 işçinin 2 aydır maaş alamadığı ile ilgili ifadeler tamamen yanlıştır” dedi.
YAŞAM Haberi
Sözen: “Hiçbir personelimizin maaş alacağı yoktur”

 

Ulusal yayın yapan bir gazetede yer alan ‘CHP’de Vaatler Çok Maaşa Gelince Yok’ ve ‘CHP’li Belediyelerde Kriz’ başlıklı haberlerde, Manavgat Belediyesi’nde 300 işçiye 2 aydır maaş verilmediği ile ilgili bir iddianın yer aldığını ifade eden Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, “Şu an itibariyle hiçbir personelimizin, belediyemizden maaş alacağı kesinlikle bulunmamaktadır.  300 işçinin 2 aydır maaş alamadığı ile ilgili ifadeler tamamen yanlıştır” dedi.

Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, dün ulusal bir gazetede yayınlanan haberlerle ilgili açıklama yaptı. Haberde yer alan bilgilerin gerçeği yansıtmadığını ifade eden Sözen, özellikle CHP Cumhurbaşkanı Muharrem İnce’ye yönelik siyasi kaygı güdülerek hazırlanan bir haber olduğu imasında bulundu.

Belediye Başkanı Şükrü Sözen tarafından yapılan açıklama şöyle:

“30 Mayıs 2018 tarihli Sabah Gazetesi’nin 1. Sayfasında yayınlanan “CHP’de Vaatler Çok Maaşa Gelince Yok” başlıklı ve 5. Sayfadaki  “CHP’li Belediyelerde Kriz” başlıklı devam haberlerinde, Manavgat Belediyemizle ilgili olarak gerçeği yansıtmayan bilgiler yer almaktadır. Haberde, Manavgat Belediyemizde “300 işçinin 2 aydır maaş alamadığı” belirtilerek maaş ödemelerimizle ilgili olarak halkımız ve kamuoyu yanlış bilgilendirilmiştir. Bu yalan haber, belediyemizden bilgi alınmadan, şahsıma doğrulattırılmadan, yapılmıştır. Hele ki, belediyemizdeki maaş ödemelerinin, Cumhurbaşkanı adayımız Sayın Muharrem İnce ile bağdaştırılması ise akıllara zarar bir habere bakış açısı olup, tamamen siyasi kaygı güdülerek yapıldığı net ve aşikardır.

Belediye başkanlığı yaparken, personelinin maaşını, kendi taşınmaz mülkünü satarak ödeyen bir babanın, belediye başkanı evladı olarak (İbrahim Sırri Sözen), aldığımız öğreti gereği, 9 yıllık hizmet sürecimizde, işçinin, emekçinin alın terini, 1 gün bile kurutmadık. Kısıtlı imkan ve kaynaklara rağmen, hassasiyetimiz ve bu konudaki yüksek duyarlılığımız nedeniyle, Manavgat Belediyesi, her zaman çalışanının maaşını, günü gününe ödeyen nadir belediyelerden birisi olmuştur. Türkiye’nin içinde bulunduğu güç ekonomik koşullarda, bölgemizdeki Ak Partili belediyeler dahil, pek çok belediye personel maaşlarını aylarca ödeyemezken, Manavgat Belediyesi her zaman işçisinin emekçisinin hakkını, zamanında ödemeyi ilke edinmiştir. 

696 Sayılı KHK ile taşeron işçilerimizin kadroya geçiş süreciyle ilgili olarak Manavgat Belediyemiz, yasadan kaynaklanan yükümlülükleri, harfiyen ve zamanında yerine getirmiştir. Belediyemizde taşeron statüsünde çalışan 10 müdürlüğümüzdeki 1446 işçimizin kadroya geçişi ise sorunsuzca sağlanmıştır. Ancak yasanın bir gereği olarak kurulan belediye şirketimiz, yeni aktif olduğundan evraksal anlamda bir yoğunluk yaşandığı da bir gerçektir.

Tüm birim yetkililerimiz, işlemleri gerçekleştirmek amacıyla üstün performans göstermelerine rağmen, 2 adet müdürlüğümüzde (Temizlik İşleri Müdürlüğü ve Park ve Bahçeler Müdürlüğü) maaş ödemesinde sadece ve sadece 14 günlük gecikme söz konusu olmuş ve tüm personelimize eksiksiz bir şekilde maaş ödemeleri gerçekleştirilmiştir.

Şu an itibariyle hiçbir personelimizin, belediyemizden maaş alacağı kesinlikle bulunmamaktadır.  Dolayısıyla belediyemizde, 300 işçinin 2 aydır maaş alamadığı ile ilgili ifadeler tamamen yanlıştır”

 

Kaynak: (HM) - Haber Merkezi Editör:
Etiketler: Sözen:, “Hiçbir, personelimizin, maaş, alacağı, yoktur”,
Yorumlar
Haber Yazılımı