Haber Detayı
21 Haziran 2018 - Perşembe 09:40 Bu haber 6301 kez okundu
 
Sözen, ‘Deniz Tutkusu Seyirde’ isimli ekibi Side’de ağırladı
‘Yurtta Barış Dünyada Barış’ sloganıyla 19 Mayıs’ta Bodrum’dan hareket ederek Akdeniz’e yelken açan amatör yelkenci kadınların oluşturduğu ‘Deniz Tutkusu Seyirde’ ekibi Manavgat Side’de mola verdi.
SPOR Haberi
Sözen, ‘Deniz Tutkusu Seyirde’ isimli ekibi Side’de ağırladı

 

‘Yurtta Barış Dünyada Barış’ sloganıyla 19 Mayıs’ta Bodrum’dan hareket ederek Akdeniz’e yelken açan amatör yelkenci kadınların oluşturduğu ‘Deniz Tutkusu Seyirde’ ekibi Manavgat Side’de mola verdi.

Tüm dünyaya barış mesajı vermek için yola çıkan kadınları, Side Limanı’nda Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen karşıladı. Bu yıl dördüncüsünü düzenleyerek 19 Mayıs'ta 'Yurtta Barış Dünyada Barış' sloganıyla 13 metrelik “Tutkum” isimli tekneleriyle Akdeniz'e yelken açan bilgisayar programcısı ve tekne kaptanı Neşe Hasipek, şehir plancısı Şule Kükrer, istatistikçi Ceyda Güleçyüz ile gazeteci Ferda Volkan, Doğu Akdeniz seyri kapsamında Manavgat’a ulaştı.

BAŞKAN SÖZEN’DEN BÜYÜK İLGİ

Toplam 44 gün sürecek seyir boyunca 22 farklı noktada mola verecek olan kadınlar Manavgat molasında tarihi kent Side’yi  gezerek dinlendi. Deniz tutkunu kadınları Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, Side Limanında karşıladı. Kadınlara ikramlarda bulunan Başkan Şükrü Sözen, Türkiye’nin her zamankinden fazla, dostluğa, barışa, kardeşliğe, bir ve beraber olmaya ihtiyacının olduğu bu dönemde, kadınların “barış” adına denize açılmalarının çok anlamlı olduğunu söyledi. Kadınları cesaret ve azimlerinden dolayı tebrik eden Başkan Sözen, kazasız, sıkıntısız ve keyifli seyirler diledi. Kendisinin de deniz tutkunu bir kaptan olduğunu dile getiren Başkan Şükrü Sözen, kadınlarla uzun uzun deniz ve seyirleri ile ilgili sohbet etti.

KADINLARIN GÜCÜ

Deniz tutkunu 50 yaş üzeri kadınlardan oluşan ‘Deniz Tutkusu Seyirde’ üyeleri seyahatleri boyunca yaşadıkları deneyimleri mola verdikleri yerlerde vatandaşlarla paylaşıyor. Yelkenci kadınların seyirleri boyunca toplam bin 300 deniz mili katederek Temmuzda Bodrum’a dönüş yapmaları bekleniyor.

Farklı hobi ve ilgi alanlarıyla ilgilenen kadınlar bu seyrin tek amacının dünyaya barış mesajı vermek olduğunu söyledi. Kadınlar, “Biz kadınların hayalleri peşinde koşmalarını istiyoruz. Kadınların üretkenliğini, gücünü ortaya koymak için çaba gösteriyoruz. Her yıl ekibimize yeni kadınlarımız da katılıyor. Yelkenimizle açılarak tüm dünyaya Ulu Önderimiz Atatürk’ün Yurtta Barış Dünyada ilkesini ilke edinerek barış çağrısı yapmak istiyoruz” dedi.

Kaynak: (HM) - Haber Merkezi Editör:
Etiketler: Sözen,, ‘Deniz, Tutkusu, Seyirde’, isimli, ekibi, Side’de, ağırladı,
Yorumlar
Haber Yazılımı