Haber Detayı
05 Aralık 2018 - Çarşamba 15:04 Bu haber 2030 kez okundu
 
Sözen’den engelsiz kutlama
Manavgat’ta yaşayan engelsiz vatandaşlar, Manavgat Belediyesi’nin düzenlediği “Engelleri Birlikte Aşalım” yemeğinde bir araya gelerek gönüllerince eğlendi.
YAŞAM Haberi
Sözen’den engelsiz kutlama

 

Manavgat’ta yaşayan engelsiz vatandaşlar, Manavgat Belediyesi’nin düzenlediği “Engelleri Birlikte Aşalım” yemeğinde bir araya gelerek gönüllerince eğlendi.

Manavgat Belediyesi, her yıl ‘3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nde engelsiz vatandaşlar için düzenlediği birlik, beraberlik ve “Engelleri Birlikte Aşalım” yemeğini, bu yıl da bir otelde gerçekleştirdi. Manavgat Belediyesi Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından organize edilen muhteşem yemeğe 500 engelli vatandaş, aileleriyle birlikte katıldı. Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen yemeğe katılanlarla ile tek tek ilgilenerek sohbet etti.

ENGELSİZ YAŞAM MERKEZİ AÇILIYOR

Başkan Sözen, özel yemekte yaptığı konuşmada; “Son derece anlamlı bir akşamda sizlerle birlikte olmaktan mutluluk duyuyorum. Sizler için, özellikle bu dönem birçok proje üretmeye çalıştık. Bunlardan en özelinden bir tanesi olan Ilıca’daki Engelsiz Yaşam Merkezimizin açılışını en kısa zamanda hep beraber yapacağız. Özel çocuklarımızın, özel kardeşlerimizin orada eğitim görmelerini, yaşamın içinde daha faal olmalarını sağlamak için eğitim ve etkinliklerimizi hizmete sunacağız. En büyük hayalimiz bir kent yaratmak. Çağdaş bir kent yaratmanın temelinde, engelsiz bir kent yaratmak da vardır. Bu bağlamda da eksikliklerimiz vardı, bunları da bir bir gidermeye çalışıyoruz. İnsanların yaşamaktan keyif aldığı, huzurlu, keyifli, engelsiz bir şekilde yaşadığı Manavgat’ı yaratmak hepimizin görevi ve borcudur. İnsanlarımıza hizmet vermenin yanı sıra özel kardeşlerimizin yaşamlarındaki zorlukları da kaldırmak bizim görevimiz. Sadece proje üretmek değil, toplumun da duyarlı olması lazım, kentte yaşayan insanların da taşın altına elini koymaları gerektiğini hmesi lazım. Onun için bu etkinlikleri düzenlemeye, bir arada olmaya, birbirimizi dinlemeye ve cevap vermeye ihtiyacımız var. Karşılıklı konuşmaya, birbirimizin gözünün içine bakmaya ihtiyacımız var, duygularımızı karşılıklı hmeye ihtiyacımız var.  Eğlenebilmeniz, mutlu olabilmeniz bizler için çok önemli, bu bağlamda küçük bir katkı yapabildiysek bizim için bir övünç olacaktır. Özellikle her birinin cennetlik olduğuna inandığım özel anne ve babalara teşekkür ediyorum, iyi ki geldiniz, iyi ki varsınız” ifadelerini kullandı.

ÖZEL ÇOCUKLARDAN ÖZEL GÖSTERİSİ

Ardından, Türkiye’de ilk olma özelliği taşıyan 7-15 yaş arası çocuklardan oluşan Manavgat Belediyesi Konuşan Eller Çocuk Korosu, işaret dili ile şarkı söyledi. Kursu tamamlayan öğrencilere Başkan Sözen tarafından sertifikaları verildi. Bu özel gecede Manavgat Belediyesi Özel Çocuklar Halk Dansları Topluluğu ise halk oyunu gösterisi sergiledi. Özel çocuklara, katıldıkları festivallerden kazandıkları madalyaları takdim edildi.

GÖNÜLLERİNCE EĞLENDİLER

Gecenin ilerleyen saatlerinde ise engelsiz vatandaşlar sanatçı Mehmet Demirel’in şarkıları eşliğinde gönüllerince eğlendi. Yemeğe katılan engelsiz vatandaşlar ve aileleri, Başkan Sözen ve tüm ekibine bu güzel geceyi düzenledikleri için teşekkür etti.

Kaynak: (HM) - Haber Merkezi Editör:
Etiketler: Sözen’den, engelsiz, kutlama,
Yorumlar
Haber Yazılımı