Haber Detayı
30 Mart 2019 - Cumartesi 09:46 Bu haber 4272 kez okundu
 
Sözen; 'Alnımız ak'
31 Mart 2019 Mahalli İdareler Seçimlerine saatler kala Manavgat Belediye Başkanı ve Millet İttifakı CHP Manavgat Belediye Başkan Adayı Şükrü Sözen ile Konyaaltı Belediye Başkanı ve Millet İttifakı CHP Antalya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Muhittin Böcek, Sarılar Mahallesi’nde ‘Halk Buluşması’ kapsamında miting düzenledi. Sarılar Kapalı Pazaryeri’nde halka hitap eden Sözen, “Birilerinin emekleri hiçe sayarak görmezden geldiği hizmetlerimiz için halkımız ‘Allah razı olsun’ derken, 5 yıl boyunca kapılarından tek bir müfettişin girmediği belediyelere karşın Manavgat Belediyesi’nde aynı anda 15 müfettiş ağırladık. Tüm denetimlerden alnımızın akıyla çıktık” dedi. Böcek ise yeniden Büyükşehir Belediyesi tarafından alınan Manavgat caddelerinin geri verileceği sözünü verdi.
SİYASET Haberi
Sözen; 'Alnımız ak'

 

31 Mart 2019 Mahalli İdareler Seçimlerine saatler kala Manavgat Belediye Başkanı ve Millet İttifakı CHP Manavgat Belediye Başkan Adayı Şükrü Sözen ile Konyaaltı Belediye Başkanı ve Millet İttifakı CHP Antalya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Muhittin Böcek, Sarılar Mahallesi’nde ‘Halk Buluşması’ kapsamında miting düzenledi. Sarılar Kapalı Pazaryeri’nde halka hitap eden Sözen, “Birilerinin emekleri hiçe sayarak görmezden geldiği hizmetlerimiz için halkımız ‘Allah razı olsun’ derken, 5 yıl boyunca kapılarından tek bir müfettişin girmediği belediyelere karşın Manavgat Belediyesi’nde aynı anda 15 müfettiş ağırladık. Tüm denetimlerden alnımızın akıyla çıktık” dedi. Böcek ise yeniden Büyükşehir Belediyesi tarafından alınan Manavgat caddelerinin geri verileceği sözünü verdi.

Millet İttifakı CHP Manavgat Belediye Başkan Adayı Şükrü Sözen ile Konyaaltı Belediye Başkanı ve Millet İttifakı CHP Antalya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Muhittin Böcek, Sarılar Mahallesi Kapalı Pazaryeri’nde düzenlenen ‘Halk Buluşması’nda Sarılarlılarla bir araya geldi. Yağmur ve soğuk havaya rağmen binlerce vatandaşın akın ettiği pazaryerinde Sözen ve Böcek’e İyi Parti Antalya Milletvekili Tuba Vural Çokal, CHP Antalya Milletvekilleri Cavit Arı ve Rafet Zeybek, İyi Parti Antalya İl Başkanı Ahmet Aydın, İyi Parti Manavgat İlçe Başkanı Hatice Avcı ve CHP Manavgat İlçe Başkanı Av. Aliye Coşar destek verdi.

Halk buluşmasında ilk olarak sahneye çıkan İyi Parti Antalya İl Başkanı Ahmet Aydın, Gündoğmuş’da İyi Parti Adayı Sultan Çetin’in ailesine yönelik gerçekleşen saldırı olayı ile ilgili açıklamada bulunurken, Millet İttifakı’nın seçimden güçlü bir şekilde çıkarak Manavgat, Antalya ve Türkiye’ye baharı getireceğini söyledi.

SARILAR’A HİZMETE DEVAM

Yağmurlu ve soğuk havaya karşın pazaryerini dolduran Sarılar Mahallesi sakinlerine teşekkür eden Manavgat Belediye Başkanı ve Millet İttifakı CHP Manavgat Belediye Başkan Adayı Şükrü Sözen, sözlerine; başta Atatürk olmak üzere silah arkadaşları ve bugüne kadar canlarını feda eden şehitler ile gazilere minnet duyduğunu belirterek başladı.

Yağmurun bereket olduğunu ve bu bereketin de seçimi kazanacaklarının bir göstergesi olduğunu ifade eden Sözen, “Sarılar’ımız son derece önemli ve görev sürecimizde Sarılar’ımıza güzel yatırımlarımız oldu. İçinde bulunduğumuz pazaryerimiz Sarılar’ımızın hakkı olan yatırımdı. Bütün dünyaya mal olan, bütün dünyayı ağırladığımız Manavgat Şelalemizin revize edilip yeni yüzünü kazanması Sarılar’ımızın hak ettiği bir yatırımdı. Görev süremizde Sarılar’ımıza kilometrelerce asfalt yaptık, kilometrelerce kaldırım çalışması yaptık. 10 civarı park yaptık. Bunların çok daha üzerinde yatırım ve hizmeti hak eden bir mahallemiz burası. Özel insanların, güzel insanların yaşadığı güzide bir mahallemiz. Görev aldığımız takdirde Sarılar’da doğup büyüyen hemşerilerimize, Sarılar’a yerleşen o değerli dostlarımıza, hemşerilerimize güzel yatırımlarımızı, hak ettikleri yatırımları, spor komplekslerini, yaşam merkezlerini, mesire alanlarını mutlaka Sarılar halkının kullanabileceği ölçekte, burada bu yatırımlarımızı neticeye götüreceğiz” dedi.

TÜM DENETİMLERDEN ALNIMIZ AÇIK ÇIKTIK

Manavgat Belediyesi tarafından yapılan hizmetlerin, yatırımların ve projelerin bir tek kendisine ait olmadığını, tüm bunların bir ekiple, kadroyla, inançlı çalışanların eliyle hazırlandığını vurgulayan Sözen, “Ama bugün öyle bir sürecin içerisindeyiz ki neredeyse ortamın gerginliğinden, sürecin sertliğinden bugüne kadar yapmış olduğumuz o güzel şeylere neredeyse suçmuş gibi bakılan bu süreç zarfında sevinemez hale geldik. Bugün emeğin takdir edilmediği, çalışanın tehdit edildiği ve son derece yakışıksız cümlelerle insanların yorumlandığı, halk nezdinde değerlendirildiği resmen bir korku sürecini yaşıyoruz” dedi.

Ak Parti Manavgat Belediye Başkanı Adayı Hasan Öz’e seslenen Sözen, “Değerli arkadaşım, sen üretmenin ne demek olduğunu bilemezsin. Güzel şeyler başarıp, insanların onun karşılığında ‘Allah razı olsun’ demesinin ne kadar kıymetli olduğunu bilmezsin. Sen neyi bilirsin biliyor musun, ifade edemediklerini, söyleyemediklerini, abilerinden öğrendiğin gibi yandaş basınlara yalan yanlış, çirkin şeylerle söyletmeye çalışırsın, çirkin bir biçimde. Bugün Manavgat’ta bir gazete var, hiç birimizin itibar etmediği çirkin yorumlarına devam ediyor. Bunun bir de ulusal ayağı var. Ne yapıyor biliyor musunuz? Muhittin Başkan’ın da hesabını yapıyorlar, Şükrü Sözen’in de. Bir gün Muhittin Başkan, bir gün Şükrü Sözen, hiç boş yok. Bugün bizlerin hiçbir şekilde veremeyeceği tek hesap yok” diye konuştu.

Görev süreleri boyunca her gün müfettişler tarafından denetlendiklerini belirten Sözen, “Koca koca belediyelere 5 yılda tek bir müfettiş gelmezken, biz aynı anda 15 müfettişi gören belediyeleriz. Bizim belediyelerimizden hiçbir zaman bir dakika bile müfettiş eksik olmaz. Her süreçten de alnımızın akıyla çıkmışızdır. Bugün çoluğumuzun çocuğumuzun geleceği ile ilgili 2 kuruş tasarrufumuz varsa, bu kendi öz kaynaklarımızdan, analarımızın babalarımızın bıraktığı bize o değerlerdendir arkadaşlar. Hesabını veremeyeceğimiz ne benim ne sayın başkanımın bu iğrenç haberlere rağmen kesinlikle hiçbir gocunmamız asla olmamıştır, olmayacaktır da. Bunlar korkunun ayak sesleri bunlar korkunun, korkunun ecele faydası yok. Pazartesi günü bütün Antalya’ya bahar gelecek bunlara rağmen gelecek bahar” diye konuştu.

Sözen sözlerini şöyle sürdürdü: “Bugün Manavgat’a üniversite yapamayanlar 5 yılın arkasından yine aynı yine aynı yine yeniden üniversiteden bahsediyorlar. Bende diyorum ki belediye inşaatını aldınız, hastane inşaatını aldınız 5 yıldır neden yapmadınız? Sarılarda ki 600 dönümlük, Ilıcada ki 600 dönümlük üniversite alanına neden acımasızca cezaevini yaptınız bunları soruyorum. Değerli hemşerilerim dikkat etmeniz gereken şeyler var bakın Manavgat’a sık geliyorlar çünkü Manavgat’ın Oymapınar’ı var dikkat edin. Manavgat’a sık geliyorlar çünkü Manavgat’ın Sorgun Çamlığı var dikkat edin. Manavgat’a sık geliyorlar çünkü Manavgat’ın Ulualan mevkii var. Değerli dostlarım önümüzde hepimizin geleceğini ilgilendiren Manavgat’ımızı, Antalya’mızı ilgilendiren bir yerel seçim var. öncelikle bu yerel seçimi önemsemenizi istirham ediyorum, kendinizi önemsemenizi istirham ediyorum. İçinde bulunduğumuz yaşam koşullarından, hayatımızdan, evlatlarımıza sunduğumuz imkanlardan memnun muyuz? Yoksa çok daha iyi koşullara, şartlara layık olduğumuza mı? İnanıyoruz ya da içinde bulunduğumuz şartlar bizim hak ettiğimiz şartlar mı? Diyoruz. Bunu yorumlamamız, bunu değerlendirmemiz gereken bir yerel seçim bu seçim kavga seçimi değil, çatışma seçimi değil, mücadele seçimi değil hoşgörüyle sevgi ortamında bizi yerel ölçekte taşıyacak yerel yöneticileri seçeceğimiz seçimdir bunu da unutmamanızı istirham ediyorum. Bu büyükşehir yasası baştan beri söylüyorum mendebur bir yasa art niyetli kullanıldığı takdirde bir silaha dönüşebilecek bir yasa bugün olduğu gibi bugün Manavgat için her zaman bu yasayı silah olarak kullandılar. Bugün hem Antalya için hem Manavgat için bir şans doğdu değerli dostlarım kendini yetiştirmiş ağabey dediğimiz hatta daha ötesinde dayı dediğimiz bir insan Muhittin Başkan, onunla beraber lütfedip bizleri bu onurlu görevlere bir kez daha getirdiğiniz zaman Antalya’nın, Manavgat’ın bütün sorunlarının çözüleceğini biliyorum. Çok daha üst ölçeklere dünyaya açılan Türkiye’nin buranın penceresi olacağını biliyorum. Sözlerimi bitirirken önümüzdeki seçimimizin hepimizi, çocuklarımızı ilgilendiren geleceğimizi ilgilendiren bu seçimimizin hepimize, ülkemize hayırlı olmasını temenni ediyorum. Bu saatte bizlere bu kadar samimice ev sahipliği yaptığınız için hepinize minnetlerimi ifade ediyorum”

BİZ DERTLİLERİN, ÇARESİZLERİN SESİYİZ, GÖNÜLLERİN İTTİFAKIYIZ

Sözen’in ardından sahneye çıkan Millet İttifakı CHP Antalya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Muhittin Böcek ise konuşmasına siyasi hayatını kısaca özetleyerek başladı. 1994-1999 yılları arasında Anavatan Partisi’nde 5 yıl merkez ilçe başkanlığı yaptığını ifade eden Böcek, “Dönemin Genel başkanımız Deniz Baykal sizin ANAP’lı olmanız önemli değil, siz çalışkan bir kardeşimizsiniz dedi ve Cumhuriyet Halk Partisi’ne davet etti. 6 Aralık 2002 tarihi itibariyle de CHP’deyim. 5 yıl siyasi parti başkanlığı ve 4 dönem üst üste Antalya’mızda Konyaaltı Belediye başkanı olarak görev yaptım. Bu süreç içerisinde çalmadan, çaldırmadan tüyü bitmemiş yetimlerin haklarını koruyarak bugünlere geldik Allah’ımıza hamd olsun. Bu süreçteki başarı öykümüzü gören Ankara, bugün Manavgat ilçemizde Sarılar Mahallemizde bana konuşma fırsatı veren başta genel başkanım Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’na, İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener’e huzurunuzda teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Seçim çalışmaları kapsamında Antalya’nın 19 ilçesinde tek tek sokakları, caddeleri ve mahalleleri gezdiklerini belirten Böcek, “Biz ittifakın dışında kendisini Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı kabul eden, ezanımıza sahip çıkan, al bayrağımıza sahip çıkan, cumhuriyetimize sahip çıkan, Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu Atatürk’ün devrimlerine inanan herkesin, gönüllerin ittifakıyız. Biz kimseyi ötekileştirmeden, kimseyi bu ülkenin vatandaşı dışında görmeden gönüllerin ittifakı olmuşuz. Dolaştığımız bütün ilçelerimizde, bütün mahallelerimizde herkeste umut olmuşuz. Neden umut olmuşuz biliyor musunuz? 5 yıl önce söz verip sözlerini unutanlar, Manavgat’ın caddesini sokağını alanlar, TOKİ bahanesi ile paralarını alıp o insanları yarı yolda bırakanlara ve kimsesizlerin kimsesi olmaya, sorunların çözülme noktası Manavgat Belediyesi Başkanı Şükrü Sözen kardeşimle beraber inşallah hem Sarılar’da haksızlığa uğrayan vatandaşlarımızın hem de Antalya’da yapılan yanlış projelerin hepsini düzeltmek için geliyoruz. Haksızlığa uğrayan bütün vatandaşlarımızın haklarını geriye vermeye geliyoruz. Manavgat Belediye Başkanım Şükrü Sözen mecliste çok güzel şeyler söyledi, yapmayın, etmeyin dedi. Ama damdan düşenin halini damdan düşen bilir, Konyaaltılı hemşerilerimin paralarıyla 14 cadde sokak açtık, kaldırımlar, altyapısı dahil her şeyini tamamladık, bir önceki dönemde de Konyaaltı’nın caddesini sokağını aldılar. Şimdi duyuyorum ki biz gittiğimiz her yerde vatandaşlarımıza umut olmuşuz, bütün dertlilerin dertlerine derman olmaya geldiğimizi görmüşler, isterlerse veririz diyerek küçük sesle söylemeye çalışıyorlar. Hizmetin hasedi olmaz, biz halka hizmeti Hakka hizmet biliriz. Biz seçim bildirgesini hazırlarken sadece ben bilirim demedik, Akdeniz Üniversitesi’nin akademisyenleri, sivil toplum örgütleri, meslek odaları, sevgili hemşerilerimin dertlerine derman olacak bütün uzman arkadaşlarımızla hep birlikte seçim bildirgelerimizi hazırladık. Ama seçim bildirgelerimiz çılgın değildir, ama halka dönüktür. Onlar gibi ranta dönük 5 yıldızlı oteller, AVM’ler yoktur. Biz vatandaşımızın parasını çarçur etmeye gelmedik” diye konuştu.

Kaynak: (HM) - Haber Merkezi Editör:
Etiketler: Sözen;, 'Alnımız, ak',
Yorumlar
Haber Yazılımı