Haber Detayı
12 Eylül 2018 - Çarşamba 09:56 Bu haber 1735 kez okundu
 
Sosyal Market’ten 4 bin kişi yararlandı
İhtiyaç sahiplerinin giyim ve beyaz eşya ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla 2012 yılında Manavgat Belediyesi tarafından faaliyete geçirilen Sosyal Market’ten, 2018 yılı içerisinde Ocak-Eylül arasında 4 bin vatandaşın faydalandığı bildirildi.
YAŞAM Haberi
Sosyal Market’ten 4 bin kişi yararlandı

 

Veren el ile alan el arasındaki köprü olan Manavgat Belediyesi Sosyal Market’ten bu yıl 4 bin vatandaş yararlandı. Sosyal Market’te özellikle hiç kullanılmamış, az kullanılmış, kullanılabilir nitelikteki giysi ve ev eşyaları ile beyaz eşyalar evlerden belediye aracı kanalıyla toplanarak ihtiyaç sahiplerine ulaştırılıyor. Sosyal Market’e katkıda bulunmak isteyen vatandaşlar 746 13 93 numaralı telefondan 1148’e bağlanabilir.

GİYSİ KUMBARALARI SADECE GERİ DÖNÜŞÜM İÇİN

Manavgat Belediyesi Sosyal Market kapsamında ayrıca, kentte belirli noktalarda bulunan giysi kumbaralarına da tamamen atık niteliği taşıyan tekstil ürünleri bırakılabiliyor. Geri dönüşüm amacıyla oluşturulan giysi kumbaralarına çarşaf, giysi, örtü, eski kullanılamayacak giysiler gibi atık tekstil ürünlerinin atılabileceği belirtildi.

SÖZEN, “YARDIMLAR GİZLİ”

Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen konuyla ilgili yaptığı açıklamada; “Sosyal Market’i son derece önemsiyorum. Bunun yaşaması, devam etmesi için biz Manavgat Belediyesi olarak elimizden gelen bütün gayreti ortaya koyuyoruz. Veren el ile alan elin arasında incitmeden, rencide etmeden, kimseyi teşhir etmeden, güvenli el olmak ve insanları teşhir etmemek temel amacımız. Katkı ve manevi güç için hepinize teşekkür ederim” dedi.

Kaynak: (HM) - Haber Merkezi Editör:
Etiketler: Sosyal, Market’ten, 4, bin, kişi, yararlandı,
Yorumlar
Haber Yazılımı