İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !
Acil Tercüme
Acil Tercüme
Casio Kol Saatleri
Casio Kol Saatleri
Haber Detayı
25 Aralık 2019 - Çarşamba 13:55 Bu haber 6968 kez okundu
 
Solarizasyon Nedir?
Son derece kazançlı bir uygulama olan solarizasyon elektrik enerjisinin üretiminde güneş enerjisinin kullanımını yaygın hale getirmeyi amaçlayan bir dönüşüm süreci olarak ifade edilir.
TEKNOLOJİ Haberi
Solarizasyon Nedir?

 

Son derece kazançlı bir uygulama olan solarizasyon elektrik enerjisinin üretiminde güneş enerjisinin kullanımını yaygın hale getirmeyi amaçlayan bir dönüşüm süreci olarak ifade edilir. Daha iyi bir hayat için gerekli olan bu uygulama karbon salınımını azaltırken aynı zamanda küresel ısınmaya karşı da önlem niteliği taşır. Güneşin olduğu her yerde kullanılabilmesi ve her çatıya, her bütçeye uyum sağlayabilmesi bu sistemin en çok tercih edilme nedenleri arasında yer alır. Bu yöntemin uygulanabilmesi için güneş ışınlarının en yoğun ve sıcaklıkların en fazla olduğu aylar tercih edilmelidir.

Solarizasyon Uygulaması

Genellikle solarizasyon uygulama süresi en az dört ile altı hafta arasında olacak şekilde belirlenir. Bu uygulamanın özellikle seracılıkta tercih edilmesi sayesinde toprakta yer alan zararlı böcekler, yabancı ot tohumları ve hastalık etmenleri etkisiz hale getirilebilir. Buna ek olarak topraktaki çözülebilir besin miktarının da artmasını sağlayan bu yöntemi uygulayabilmek için polietilenden üretilmiş olan şeffaf örtü kullanılır. Bu uygulama ile ilgili daha fazla bilgi alabilmek için https://solarizasyon.com/ internet sitesi ziyaret edilebilir.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Solarizasyon, Nedir?,
Yorumlar
Haber Yazılımı