Haber Detayı
02 Nisan 2021 - Cuma 20:33 Bu haber 2314 kez okundu
 
Şoförleri sevindiren karar
Antalya Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Niyazi Özçelik, turizm işletmelerinin müşteri transferlerini kendi araçlarıyla yapmasına yönelik TBMM’ye sunulan teklifin girişimleri sonucu reddedildiğini açıkladı.
EKONOMİ Haberi
Şoförleri sevindiren karar

Kültür ve Turizm Bakanlığınca hazırlanan 2634 sayılı Turizmi Teşvik Kanunu’nun bazı maddelerinin değiştirilmesine ilişkin kanun teklifi geçtiğimiz Salı günü TBMM Başkanlığına sunuldu. Teklifin sunulmasıyla birlikte harekete geçtiklerini belirten Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Özçelik, “Teklifin 10’uncu maddesi ile 2634 Sayılı Kanun’un 5’inci maddesi tamamen değiştirilmek istenilmekteydi. 5’inci maddenin 10’uncu fıkrasında 5 yıldızlı otellerle tatil köylerinin 5 binek araca kadar sahip olacakları araçlarla kendi müşterilerinin transferlerini yapabilecekleri yer alıyordu” diye konuştu.

Söz konusu değişikliğin şoför esnafını yakından ilgilendirdiğini vurgulayan Özçelik, “Yapılacak değişiklikle Gazipaşa’dan Kaş’a kadar onlarca şoför esnafımız devre dışında bırakılmak isteniyor. Binlerce taksici esnafımızın evine ekmek götürememesi anlamına gelen bu tarz tekliflere her zaman karşı olduğumuzun altını çiziyorum. Nitekim söz konusu teklifle ilgili olarak hemen harekete geçtik. Geçtiğimiz Çarşamba günü AK Parti Antalya İl Başkanı Ethem Taş ile bir araya geldik. Başkan Taş, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’a video aramayla konuyu iletti. Sayın Bakanımız da konuyla ilgili olarak esnafların yanında olduğunu belirtti. Sonuç olarak, 1 Nisan’da TBMM’de gerçekleşen Turizm Komisyonu'nda teklif reddedildi” ifadelerini kullandı.
Teklifin komisyondan geri dönmesiyle esnafın rahat bir nefes aldığını dile getiren Özçelik, “Başta AK Parti İl Başkanı Ethem Taş olmak üzere AK Parti Antalya milletvekilleri Atay Uslu, Mustafa Köse, İbrahim Aydın, Tuba Vural Çokal, Kemal Çelik, AK Parti MKYK Üyesi Menderes Türel ve CHP Antalya milletvekili Cavit Arı’ya teşekkür ediyorum. Kültür ve Turizm Bakanımız Ersoy ile TBMM Turizm Komisyonu ve AK Parti Konya Milletvekili Tahir Akyürek’e şoför esnaflarımız adına şükranlarımı sunuyorum” diyerek sözlerini noktaladı.

 

Kaynak: (HM) - Haber Merkezi Editör: Erkam ŞAHİN
Etiketler: Şoförleri, sevindiren, karar, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı