Haber Detayı
26 Haziran 2019 - Çarşamba 14:33 Bu haber 4210 kez okundu
 
Şizofren hastası genç kayıp
Tekirdağ’da ailesi ile birlikte yaşayan ve geçtiğimiz günlerde ablasını ziyaret etmek üzere annesi ile birlikte Manavgat’a gelen 33 yaşındaki Selçuk Ural, önceki gün sabaha karşı gizlice çıkarak evden ayrıldı. 2 gündür haber alınamayan Ural’ın şizofreni hastası olduğu belirtildi.
YAŞAM Haberi
Şizofren hastası genç kayıp

 

Tekirdağ’da ailesi ile birlikte yaşayan ve geçtiğimiz günlerde ablasını ziyaret etmek üzere annesi ile birlikte Manavgat’a gelen 33 yaşındaki Selçuk Ural, önceki gün sabaha karşı gizlice çıkarak evden ayrıldı. 2 gündür haber alınamayan Ural’ın şizofreni hastası olduğu belirtildi.

Tekirdağ’ın Hayrabolu ilçesinde ailesiyle yaşayan Selçuk Uruk, geçen cuma günü annesiyle birlikte Manavgat’ın Ilıca Mahallesi’nde yaşayan ablasını ziyarete geldi. Cuma gecesi rahatsızlanan ve tutarsız davranışlar sergileyen Selçuk Uruk sabaha karşı, eve çağrılan jandarma ekibi ve eniştesi İbrahim Gündüz tarafından devlet hastanesine götürüldü. Doktorlar tarafından sakinleştirici iğne yapılan ve ilaç verilen Selçuk Uruk, pazartesi günü psikiyatriste götürüldü. Psikiyatrist tarafından şizofreni teşhisi konulan ve ilaç verilen Selçuk Uruk, önceki gün sabaha karşı herkesin uyuduğu sırada evden ayrıldı. Selçuk Uruk’un hayatından endişe eden yakınları, otogar ve gidebileceği her yere bakmasına rağmen bir sonuç alamayınca polis ve jandarmaya kayıp başvurusunda bulundu.

Kayınbiraderini Cuma akşamı havalimanından alarak Ilıca’ya getirdiğini belirten İbrahim Gündüz, “Benim döner dükkanım var. Selçuk yemek yedi ve dinlenmesi için eve gitti. 1 saat sonra filan işyerine geldi ve ‘sosyal medyada fotoğraf paylaşmamız lazım, fotoğraf istiyorlar’ dedi. Eli ayağı titrer vaziyette panik halde görünce bizde fotoğraf çekildik. Bir süre sonra eve gittik. Sabah 4 civarı ‘çok sıkıntılarım var, yanıyorum, ben cehennemde yanıyorum’ diyerek kendini evden dışarı attı” dedi.

Gece yaşadıkları sıkıntılar artınca jandarmayı çağırdığını ve kayın biraderini jandarmayla birlikte devlet hastanesine götürdüklerini anlatan İbrahim Gündüz, “Hastanede şizofreni başlangıcı teşhisi koydular. İğne yaptılar ve ilaç verildi. Pazartesi günü Manavgat’ta bir psikiyatriste götürdüm. Psikiyatristte şizofreni teşhisini doğruladı. Bize, ‘Bu, bir süre sonra kendisiyle çok fazla ilgilendiğiniz için, ilaçlarını filan verdiğiniz için size düşman olur. Sizin kendisini öldüreceğinizi düşünebilir. Bu nedenle evden kaçar, eğer bakamayacaksanız, hastaneye yatıralım’ dedi. Bende ‘şimdilik bir sıkıntısı yok, eğer olursa yatırırız’ dedim. O gece saat 03:00 gibi uyudum, biz uyuduktan sonra kimliğini ve bir miktar parayı alıp sabaha karşı evden ayrılmış. Gidebileceği her yere, otogara filan baktık. Gören olmamış. Jandarmaya kayıp başvurusunda bulunduk” diye konuştu.

Kayınbiraderinin anne ve babasıyla yaşadığını, herhangi bir iş yapmadığını anlatan İbrahim Gündüz, “Evde sürekli olarak cep telefonu ve bilgisayardan sosyal medyada dolaşıyordu. Çalışmıyordu. Annesi ve babası da bundaki rahatsızlığı fark edememiş. Bir defa ablasına ‘beni facebooktan 2 kişi tehdit ediyor, öldürecekler’ demiş. Bir defasında da babası otomobili muayeneye götürürken sürmesi için vermiş. 140-150 km, hıza çıkınca şüphelenmişler ama herhangi bir şey yapmamışlar” dedi.

İbrahim Gündüz, kayınbiraderi Selçuk Uruk’u görenlerin insaniyet namına güvenlik güçlerine bildirmesine istedi.

Kaynak: (HM) - Haber Merkezi Editör:
Etiketler: Şizofren, hastası, genç, kayıp,
Yorumlar
Haber Yazılımı