Haber Detayı
07 Ocak 2021 - Perşembe 14:55 Bu haber 347 kez okundu
 
Sıva Altı Ana Profili
TEKNOLOJİ Haberi
Sıva Altı Ana Profili

 

Sıva ince işçilik gerektiren çalışmalardan biridir. İyi bir görünüm elde edilebilmesi ve daha sonraki işlemler için ana sıvanın kusursuz olması gerekmektedir. Sıva altı ana profili kullanılarak işlem çok daha hızlı ve kusursuz yapılabilinmektedir. Böylece binalar estetik bakımında etkili bir görselliğe de sahip olmaktadır. Yine sıva altı ana profiller sayesinde binaların kullanım ömrü de uzamaktadır!

Profiller uygulama yapılacak olan duvara belli aralıklar ile monte edilerek eşit bir sıva çalışmasının yapılması sağlanmaktadır. Duvarların dümdüz bir şekilde sıvalanabilmesi için ustanın tecrübesi ile birlikte bu profillerin kullanılması sayesinde istenen kalınlıklarda ve dümdüz bir çalışmanın yapılması söz konusu olmaktadır.

Sıva Altı Ana Profili Neden Kullanılmalıdır?

İnşaat çalışmaları yapılırken sıvaların doğru yapılması oldukça önemlidir. Özellikle ilk ana sıva olarak tanımlanan sıvanın duvar yapısını belirleyici olması nedeni ile düzgün ve pürüzsüz olarak uygulanması gerekmektedir. Aksi halde duvarlarda eğrilikler rahatsız edici olacaktır. Tüm bunların yaşanmaması için sıva altı ana profili kullanılmaktadır.

Duvarlara 1,5 metre ile 2 metre aralığında boşluklar bırakılarak konumlandırılan alüminyum profiller sıva çalışması yapacak ustanın işlerini kolaylaştırmaktadır. Profiller baz alınarak yapılan sıva çalışması ile her yer eşit kalınlıkta yapılmaktadır. Ayrıca duvar yüzeyi bu profiller sayesinde kusursuz bir düzlükte yapılmış olacaktır.

Alüminyum olarak tasarlanmış ürünün taşınması ve duvarlara sabitlenmesi işlemleri de kolaylıkla yapılabilinmektedir. Basit uygulamalar ile mükemmel işlere imza atmak isteyenler genellikle bu profilleri kullanmayı tercih etmektedir.

Sıva Altı Ana Profili Fiyatları

Duvarlarında denklik ve kusursuzluğu tercih edenler için bu profiller büyük kolaylık olarak karşımıza çıkmaktadır. Ana sıva ne kadar iyi ise daha sonra yapılacak olan ince sıva, astar ve boyama işlemleri de aynı şekilde bir bütünlük oluşturarak pürüzsüz bir duvarın elde edilmesini sağlayacaktır.

Sıva altı ana profil fiyatları oldukça ekonomiktir. Farklı fiyat ve firma seçenekleri karşınıza mutlaka çıkacaktır. Bütçenize en uygun firmalardan profil seçimleri yaparak uygulamaya hemen başlayabilirsiniz. Siz de birbirinden güzel ve kaliteli sıva altı ana profillerine sahip olmak için http://www.vesnametal.com.tr/urunlerimiz/siva-alti-ano-profili/ internet sayfasını ziyaret edebilirsiniz!

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Sıva, Altı, Ana, Profili,
Yorumlar
Haber Yazılımı