Haber Detayı
15 Haziran 2019 - Cumartesi 16:14 Bu haber 922 kez okundu
 
Sınıf birincilerine bisiklet
2018-2019 eğitim öğretim yılının son gününde Manavgat Anadolu Lisesi’nde karne töreni düzenlendi. Törende sınıf birincilerine bir hayırsever tarafından bağışlanan bisikletler hediye edildi.
EĞİTİM Haberi
Sınıf birincilerine bisiklet

 

2018-2019 eğitim öğretim yılının son gününde Manavgat Anadolu Lisesi’nde karne töreni düzenlendi. Törende sınıf birincilerine bir hayırsever tarafından bağışlanan bisikletler hediye edildi.

Manavgat Anadolu Lisesi’nde 2018-2019 eğitim öğretim yılının son günü karne töreni düzenlendi. karne töreninde konuşan okul müdürü Atila Çetin, okullarında 741 öğrencinin eğitim gördüğünü sosyal kültürel alanda gösterilen faaliyetlerle birlikte neredeyse öğrencilerinin tamamının takdir, teşekkür ve onur belgesi aldığını söyledi. Öğrencilerin başarısından gurur duyduklarını ifade eden Çetin, bu yıl mezun olan öğrencilerinden de üniversite sınavlarında büyük başarılar beklediklerini söyledi.

Çetin karne töreninde yaptığı konuşmada şunları söyledi: “Bugün 2018-2019 eğitim öğretim yılının sağlıklı huzurlu, mutlu bir şekilde tamamladık. Bu eğitim sürecinde bizi duygulandıran kedere boğan herhangi bir sorun yaşamadık. Bu dönemde gerçekten okul olarak hem akademik başarıda hem sanatsal alanda, sportif alanda, kültür alanında yarışmalarda okul olarak tüm Türkiye genelinde birçok derecemiz oldu. Öncelikle öğretmenlerimi, çalışanlarımı, velilerimizi ve öğrencilerimizi tebrik ediyorum. 741 öğrencimiz var bu öğrencilerimizden 465’i Takdir aldı, 212’si teşekkür aldı 25 şubemiz vardı her şubeye birer tane onur belgesi verdik aslında öğrencilerimiz tamamı belki de onur belgesi almaya hak kazanıyor yani 677 öğrencimiz belgelendi ama sosyal kültürel alanda da aşağı yukarı 560 tane öğrencimizi belgelendirdik. Manavgat Anadolu hem ilimizin hem ilçemizin hem ülkemizin en gözde okulu, biz öğrencilerimizle gurur duyuyoruz, onlara iyi bir özgüven verdiğimize inanıyoruz. Gelenek göreneklerimize bağlı vatan bayrak sevgisi anne baba sevgisini vermeye en iyi şekilde özen gösteriyoruz öğrencilerimizi seviyoruz”

Sosyal sorumluluk projelerine de önem verdiklerinin altını çizen Çetin, “Öğretmen arkadaşlarımız ve öğrencilerimizin destekleriyle çok büyük bir emek harcadık. Özellikle yanımdakinin elini tutuyorum projesi kapsamında bu yıl okulumuzda öğrenim gören hatta başka okullarda öğrenim gören, üniversitede okuyan öğrencilerimize yaklaşık 30 bin lira gibi katkı yaptık. Katkı yapmaya da devam edeceğiz inşallah bizler burada olduğumuz müddetçe gerek kendi mezunlarımızın üniversite de sıkıntı çeken öğrencileri gerekse okulumuzda sıkıntı çeken öğrencilerimizi sürekli destekleyeceğiz ve bu konuda da çok sayıda hayırseverlerimiz var” dedi.

Törenin sonunda öğrencilere karneleri dağıtılırken, 9.sınıf birincisi Firdevs Kaymaz, 10.sınıf birincisi Enise Kara, 11.sınıf birincisi Selin Selda Tanrıverdi, 12.sınıf birincisi Duygu Yalvaç ile sosyal ve kültürel aktivitelerde öncülük yapan 10.sınıf öğrencisi Ahmet Hilal’e Mehmet Yalçın isimli hayırseverin sağladığı bisikletler hediye edildi. 1972 yılından bu yana Almanya’da çalıştığını ifade eden Yalçın, “Ülkemin gelişmesinde gençlerimizin büyük payı olacak. Onlara karınca kararınca elimizden geldiğince destek olmak amacıyla bir şeyler yaptık ve daha da yapmak istiyoruz. Onların mutluluğu bizleri de mutlu ediyor” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Sınıf, birincilerine, bisiklet,
Yorumlar
Haber Yazılımı