Haber Detayı
13 Aralık 2019 - Cuma 23:47 Bu haber 6638 kez okundu
 
Side Apollon Tapınağı ilgi çekiyor
Manavgat ilçesinde dünyaca ünlü Side turizm merkezinde bulunan Apollon Tapınağı kış aylarında da yerli ve yabancı turistlerin ilgisini çekiyor.
YAŞAM Haberi
Side Apollon Tapınağı ilgi çekiyor

Kış mevsiminin gelmesi ve bölgedeki birçok otelin kapanmasına rağmen Side Antik Kenti’nde bulunan Apollon Tapınağı yerli ve yabancı tatilcilerle, bölgeyi ziyaret edenlerin ilgisini çekiyor. Antalya’da dün sabah saatlerinde sona eren Kırmızı kodlu aşırı yağış uyarısının kaldırılmasının ardından havanında açmasını fırsat bilen ziyaretçiler Side Apollon Tapınağı’na akın etti. Tatilciler hem deniz kıyısında hemde tapınakta bol bol fotoğraf çekti.
ERASMUS ÖĞRENCİLERİ DE SİDE’DE
Kepez Esat Aral Ortaokulu’nun da katılımcıları arasında yer aldığı Erasmus projesi kapsamında Antalya’ya gelen Estonya, Polonya, Portekiz, Romanya ve İtalya’dan öğrenci ve öğretmenlerde Side’yi ziyaret ederek Apollon Tapınağı’nda hatıra fotoğrafı çektirdi. Estonya’lı öğretmenlerden Kairi Mustjatse, Side’nni olağanüstü bir yer olduğunu söyleyerek, “Burası çok etkileyici ve göz alıcı. Side’de bulunmaktan son derece mutluyum. Çok uzun süre önce edilen eserleri gördüm” dedi.
Kaynak: (HM) - Haber Merkezi Editör: Erkam ŞAHİN
Etiketler: Side, Apollon, Tapınağı, ilgi, çekiyor, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı