Haber Detayı
24 Haziran 2018 - Pazar 13:07 Bu haber 3985 kez okundu
 
Seyyar sandık ev ev gezdi
Cumhurbaşkanlığı ve 27. Dönem Milletvekilliği için sandık başına giderek oy veremeyecek durumda olanlar için hazırlanan seyyar sandık Manavgat’ta da ev ev dolaştı. Daha önce İlçe Seçim Kuruluna yapılan müracaatlar doğrultusunda hazırlanan seyyar sandıkta 20 vatandaş oyunu kullandı.
YAŞAM Haberi
Seyyar sandık ev ev gezdi

Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekilliği seçiminde, seçmenler 08.00 itibariyle oy kullanma işlemi için sandık başına gitti. Rahatsız ve yürüyemeyecek durumda oldukları hastane raporu olan seçmenler ise seyyar sandıklarla evlerine gelen seçim görevlileri nezaretinde oy kullandı.

Sabah saat 08:00’de Manavgat İlçe seçim kurulundan çıkarak ilçede tespit edilen 20 hasta ve yatalak hastanın evlerine giden sandık başkanı, sandık görevlisi, parti temsilcileri ve polis nezaretinde yaşlı ve yatalak hastaların vatandaşlık görevlerini yapmalarını sağladı. Seyyar sandıkta oy kullanan seçmenler buldukları yerden kurulan seyyar paravan ile oylarını kullandı.

15 sene önce geçirdiği bir trafik kazası sonucu yürüme güçlüğü çeken Hasan Fehmi Acar (1961) yıllar sonra oy kullandı. Seçim görevlilerinin evine kadar gelmesinden memnun olduğunu belirten Acar, “Sandığın eve gelmesi çok iyi bir şey. Bize bu imkanı tanıyan devletimize teşekkür ederim. En son 2002’de oy kullandım” dedi.

Kaynak: (HM) - Haber Merkezi Editör:
Etiketler: Seyyar, sandık, ev, ev, gezdi,
Yorumlar
Haber Yazılımı