Haber Detayı
29 Haziran 2020 - Pazartesi 12:15 Bu haber 2544 kez okundu
 
Seyahat kısıtlamasını kaldıran ülke sayısı artıyor
Pandemi ile birlikte ilan edilen seyahat kısıtlamaları yavaş yavaş kaldırılıyor. Turizmin yeniden başlamasına izin veren ülke sayısı da her geçen gün artıyor.
TURİZM Haberi
Seyahat kısıtlamasını kaldıran ülke sayısı artıyor

Birleşmiş Milletler Dünya Turizm Örgütü tarafından yapılan açıklamada, dünya genelindeki 48 destinasyon, Covid-19 kısıtlamalarını kaldırıyor. Söz konusu sürece ise Avrupa Birliği öncülük ediyor. Buna karşın, 141 destinasyonun sınırları ise tamamen kapalı bulunuyor.
Seyahat kısıtlamalarının kalkmasıyla birlikte turizm sektörünün yavaş yavaş başladığı belirtilen DTÖ açıklamasında, turizmin bazı bölgelerde daha belirgin bir şekilde başladığının gözlemlendiği kaydedildi.
Birleşmiş Milletler Dünya Turizm Örgütü Genel Sekreteri Zurab Pololikashvili, ”Turizmin yeniden başlaması geçim kaynakları, ekonomiler ve işletmeler için hayati önem taşıyor. Son veriler, artan sayıda destinasyonun seyahat kısıtlamalarını kaldırdığını gösteriyor. Bu süreç, sorumlu ve ölçülü bir şekil ilerliyor ve kriz henüz bitmiş değil.” dedi.
Örgütün yaptığı açıklamaya göre; Avrupa’da, 26’sı Schengen ülkesi olmak üzere, 37 destinasyon, Amerika’da 6 destinasyon, Asya’da 3 destinasyon ve Afrika’da 2 destinasyon seyahat kısıtlamalarını kaldırdı.
Kaynak: (HM) - Haber Merkezi Editör: Erkam ŞAHİN
Etiketler: Seyahat, kısıtlamasını, kaldıran, ülke, sayısı, artıyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı