Haber Detayı
11 Ekim 2019 - Cuma 12:23 Bu haber 1612 kez okundu
 
Servis şoförlerine eğitim semineri
Manavgat Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Büro Amirliğinin; Milli Eğitim Müdürlüğü, Manavgat Servis Aracı İşletmecileri Esnaf Odası ve Manavgat Öğrenci Servisi Ve Servis Hizmetleri Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi'nin ortaklaşa düzenledikleri servis şoförleri eğitim semineri Manavgat Fatih Anadolu Lisesi Konferans Salonunda yapıldı.
EĞİTİM Haberi
Servis şoförlerine eğitim semineri

Bilgilendirme seminerinde sunumu; Manavgat Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Büro Amirliğinden Büro Memuru Yusuf Yılancı yaparken; seminere Milli Eğitim Şube Müdürü Mehmet Daban, Manavgat Servis Aracı İşletmecileri Esnaf Odası Başkanı Mustafa Aksoy, Manavgat Öğrenci Servisi Ve Servis Hizmetleri Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi Başkanı Emin Ersoy da katıldı.
Servis şoförlerinin yoğun ilgi gösterdiği seminerde Yılancı amaçlarının; “2019- 2020 yılı eğitim öğretim yılı süresince öğrencilerimizin güvenli bir trafik ortamında ulaşımını sağlamak amacıyla taşımalı eğitimde kullanılan araçlar dahil tüm okul servis araçlarının şoförleri ve rehber personeline yönelik trafik güvenliği farkındalığının arttırılması amacıyla trafik eğitimi vermek” olduğunu ifade etti. 
Eğitim kapsamında; okul taşıtlarında, şoförlerde ve rehber personelde aranan şartların yanında; taşıtlarda bulunması gereken araç gereçler, şoförlerin uyması gereken trafik kuralları ve şoförde ve araçta bulunması gereken evraklar konusunda bilgilendirme yapıldı.
Yılancı; servis şoförlerinin sadece aracın bakım ve emniyetinden değil, kişisel bakımından da sorumluluğunun bulunduğunu hatırlatarak: “Servis şoförleri saç, sakal traşı düzgün ve temiz kıyafetli olmalı, araç içerisinde sigara ve cep telefonu kullanmamalıdır. Servis şoförünün, öğrencilere örnek olacak şekilde konuşmalarında dikkatli ve titiz olması gerekir. Ayrıca güzergah dışına da çıkmaması gerekir” şeklinde konuştu.
Seminer sonunda servis şoförlerinin görüş ve önerilerini dinleyen oda başkanı Mustafa Aksoy soruları cevaplandırdı ve seminer kapsamında açıklayıcı bilgiler verdi.

Kaynak: (SS) - Sinan SU Editör: Erkam ŞAHİN
Etiketler: Servis, şoförlerine, eğitim, semineri,
Yorumlar
Haber Yazılımı