Haber Detayı
30 Kasım 2020 - Pazartesi 14:22 Bu haber 4703 kez okundu
 
Serik’ten 56 bin 704 ton çöp transfer edildi
Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından ‘’temiz çevre, temiz toplum’’ anlayışıyla Serik’te inşa edilen Katı Atık Transfer Tesisinden Ocak-Ekim 2020 döneminde 56 bin 704 ton çöp transfer edildi.
YAŞAM Haberi
Serik’ten 56 bin 704 ton çöp transfer edildi

Daha sağlıklı, mutlu ve huzurlu bir Antalya için çalışmalarını yürüten Büyükşehir Belediyesi, birçok turizm beldesinin yer aldığı Serik’teki katı atıkların transferini büyük bir titizlikle gerçekleştiriyor. Toplanan çöpler tırlarla geçtiğimiz yıl Serik Eminceler Mahallesi’nde inşa edilen Katı Atık Transfer TesisindenKızıllı ’dabulunan Katı Atık Değerlendirme Geri Dönüşüm ve Bertaraf Tesisi’ ne sevk ediliyor. Böylelikle çöpler bertaraf edilerek geri dönüşüme kazandırılıyor.

GECE GÜNDÜZ TRANSFER YAPILIYOR

Aynı anda 3 atık toplama aracının boşaltım yapabileceği şekilde dizayn edilen transfer merkezinde modern yöntemlerle bekleme yapılmadan boşaltım işlemi gerçekleşiyor.Serik’teki katı atıkların bertaraf tesisine daha düzenli bir şekilde ulaştırılabilmesi için 16 tır ile gece gündüz transfer yapıyor. Ocak-Ekim 2020 döneminde Serik’ten 56 bin 704 ton çöp Kızıllı ‘da bulunan tesise sevk edildi.

Kaynak: (HM) - Haber Merkezi Editör:
Etiketler: Serik’ten, 56, bin, 704, ton, çöp, transfer, edildi,
Yorumlar
Haber Yazılımı