Haber Detayı
25 Kasım 2020 - Çarşamba 11:57 Bu haber 2667 kez okundu
 
Seleukia’da kitap okudular
Gençlik ve Spor Bakanlığı Manavgat Gençlik Merkezi Genç Gönüllüleri, ‘Antalyalı Gençler Okuyor’ projesi kapsamında Manavgat’ın tarihi dokularından olan Seleukia’da kitap okudu. Manavgat Gençlik ve Spor Müdürü Süleyman Karakaya, proje kapsamında gençleri kitap okumaya özendirmenin yanı sıra doğa ve tarih ile iç içe olmalarına olanak sağladıklarını söyledi.
EĞİTİM Haberi
Seleukia’da kitap okudular

Manavgat Gençlik ve Spor Müdürlüğü, ‘Antalyalı Gençler Okuyor’ projesi kapsamında Seleukia’da kitap okuma etkinliği düzenledi. Koronavirüs salgını döneminde evlerinden çıkmayan gençlere yönelik olarak düzenlenen kitap okuma etkinliklerinin ilkini Seleukia’da gerçekleştirdiklerini ifadeden Gençlik ve Spor Müdürü Süleyman Karakaya, proje kapsamında gençlik liderleri ve gençler ile birlikte kitap okuma etkinliği düzenlediklerini belirterek bu kitap okuma etkinliklerini tarihi mekanlarda gerçekleştirdiklerini söyledi.

Karakaya, “Gençlerimizin doğa ve tarih ile iç içe kitap okumalarına olanak sağlıyoruz. İlk etkinliğimizi Helenistik, Roma ve Bizans dönemlerine ait tarihi kalıntıların olduğu Seleukia Antik Kenti'nde gerçekleştirdik. Gençlerimizin kültürel anlamda kendilerini geliştirmesine katkıda bulunuyoruz. Özellikle pandemi döneminde yaptığımız bu etkinlikte sosyal mesafe, temizlik ve maske kuralına dikkat ederek gerekli önlemlerin alındığını belirterek, hem gençlerimizin hem de ailelerinin sağlığını önemsiyoruz" diye konuştu. Gençlere kültürel miras konusunda da bilgiler verdiklerini ifade eden Karakaya, “Bu etkinliğimizde sadece kitap okumakla kalmıyor, okuduğumuz kitapların kritiğini de gerçekleştirerek gençlerin farklı bakış açılarını yakalama becerilerini de geliştirmelerine yardımcı oluyoruz. Her etkinliğimizi farklı farklı bölgelerde gerçekleştirerek kültürel miraslarımızı tanıtıyor, gençlerimizin yaşadıkları bölge hakkında bilgi edinmelerini sağlıyoruz. Aynı zamanda gençlerimizin yeni arkadaşlıklar kurmalarına, sosyal beceri kazanmalarına ve etkili iletişim kurmalarına katkıda bulunuyoruz. Önümüzdeki güncel pandemi ile ilgili süreci de göz önünde bulundurduğumuzda faaliyetlerimize gerektiğinde online kitap okuma halkaları olarak da devam edebileceğiz. Bu sayede imkanlarımızın el verdiği ölçüde gençlere her türlü alt yapı ve desteği sağlamayı hedefliyoruz. Bakanlığımızın "O Bir Gence Ulaşana Kadar" sloganıyla her türlü etkinlik ve faaliyetimizi gerçekleştirmeye gayret edeceğiz" dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Seleukia’da, kitap, okudular,
Yorumlar
Haber Yazılımı