Haber Detayı
13 Nisan 2018 - Cuma 09:35 Bu haber 3058 kez okundu
 
Şeker fabrikalarının satışı tarım sanayine vurulan darbe
Saadet Partisi Manavgat İlçe Teşkilatı, gündemde olan şeker fabrikalarının özelleştirilmesi ile ilgili olarak Cumhuriyet Meydanı’nda basın açıklaması yaptı. Şeker fabrikalarının satışının Türk tarım sanayine darbe vuracağı iddia eden ilçe başkanı İlhami Demiral, “Şeker Fabrikalarının kapatılması ve şeker pancarı üretiminin bitirilmesi kimin işine geliyorsa, bu tezgâhın arkasında onlar olduğunu bilmemiz gerekir. ABD'nin en büyük Siyonist sermayelerinden biri olan CARGİLL firması bu süreçten en karlı çıkacak olan firmadır” dedi.
YAŞAM Haberi
Şeker fabrikalarının satışı tarım sanayine vurulan darbe

 

Saadet Partisi Manavgat İlçe Teşkilatı, gündemde olan şeker fabrikalarının özelleştirilmesi ile ilgili olarak Cumhuriyet Meydanı’nda basın açıklaması yaptı. Şeker fabrikalarının satışının Türk tarım sanayine darbe vuracağı iddia eden ilçe başkanı İlhami Demiral, “Şeker Fabrikalarının kapatılması ve şeker pancarı üretiminin bitirilmesi kimin işine geliyorsa, bu tezgâhın arkasında onlar olduğunu bilmemiz gerekir. ABD'nin en büyük Siyonist sermayelerinden biri olan CARGİLL firması bu süreçten en karlı çıkacak olan firmadır” dedi.

Saadet Partisi Manavgat İlçe Teşkilatı tarafından, şeker fabrikalarının özelleştirilmesi ile ilgili olarak Cumhuriyet Meydanı’nda basın açıklaması yapıldı. İlçe Başkanı İlhami Demiral’ın okuduğu basın açıklamasına CHP ve BBP ilçe yönetimleri ile bazı sivil toplum örgütleri de katılarak destek verdi.

Türkiye’de büyük sıkıntıların yaşandığı bir dönemde halkın huzur ve mutluluğuna ekonomik darboğaz ve terör belasının yanı sıra siyasi kutuplaşmaların engel olduğunu belirten Demiral, “Ülkemizin huzur ve saadeti için terörle mücadele ne kadar önemliyse insanımızın bütünüyle kucaklaşması da o derece önemlidir. İnsanların birbirini sevmediği ve birbirlerine karşı saygı duymadığı yerde barış ve huzur olamaz. Aynı şekilde ekonomik olarak insanımızın refahtan aldığı pay ne kadar çok olursa, iç barış da o kadar kolay tesis edilir” dedi.

Saadet Partisi İlçe Başkanı İlhami Demiral yaptığı basın açıklamasında şunları söyledi:

“İçinde bulunduğumuz ekonomik darboğaza baktığımız zaman, adil bir ekonomik sistemin gereğini bugün daha iyi anlayabiliyoruz. Sömürüye dayalı kapitalist ekonomik sistem ne yazık ki, milletin refahını değil, bir avuç azgın azınlığın konforunu gözetmektedir. Ülkece bu azınlığa çalışmakta, küresel şirketlerin ve bankaların kar rekorları kırmasına üzülerek şahitlik etmekteyiz.

Yaklaşık 35 yıldır uygulanan neoliberal politikalar neticesinde, özelleştirme adı altında milli servetimizin bir kısmının yabancılara devredildiğine, bir kısmının ise atıl duruma getirilerek yok edildiğine yine üzülerek şahit olduk ve olmaya da devam ediyoruz.

Bugün buraya toplanmamızın sebebi olan şeker fabrikalarının özelleştirilmesi, hem tarımsal sanayimize hem de şeker pancarı üretimine vurulmuş açık bir darbedir. Kürsülere çıktığında yedi düvelle mücadele ettiğini söyleyen, yerlilikten ve millilikten dem vuran hükümet yetkililerinin şeker pancarı gibi kendi İnsanımızın emeğini yok etmeye çalışmasındaki niyeti anlamaya çalışıyoruz ama maalesef anlayamıyoruz. Yapılan işin böbrekleri satarak diyaliz makinasına bağlı bir hayat sürmeyi istemekten farkı yoktur.

Şeker pancarı gibi stratejik bir tarımsal ürünün yok edilmesi adına Şeker fabrikalarını özelleştirme gayretlerini iyi niyetle açıklamak mümkün değildir. Şeker pancarı üreticilerinin tarımsal faaliyetlerden çekildikten sonra ihtiyacın ithalattan giderilmesi kaçınılmaz olacaktır. Bu aşamaya gelindiğinde başvurulacak olan "aldatıldık" edebiyatına artık bu milletin tahammülü kalmamıştır.

Şeker Fabrikalarının kapatılması ve şeker pancarı üretiminin bitirilmesi kimin işine geliyorsa, bu tezgâhın arkasında onlar olduğunu bilmemiz gerekir. ABD'nin en büyük Siyonist sermayelerinden biri olan CARGİLL firması bu süreçten en karlı çıkacak olan firmadır. Nişasta bazlı tatlandırıcılar için belirlenen kotaların sürekli arttırılması, iktidarın kendi insanımız için değil, ABD'nin Siyonist sermayesi olan CARGİLL için çalıştığını göstermektedir.

Ayrıca nişasta bazlı şekerin insan sağlığına yönelik ciddi tehditler oluşturduğu, bugün herkes tarafından bilinen bir gerçektir. Yıllardır kapısında beklediğimiz AB ülkeleri şeker pancarından elde edilen şeker kullanmaya devam ederken, bizlerin bu ülke insanına layık görülen nişasta bazlı şekeri kabul etmemiz mümkün değildir.

Hükümet, bir yandan kürsülerden ABD gibi ülkelerle restleşirken bir yandan da onların küresel uzantıları olan firmalar için milli tarımını yok etmeye çalıştığının farkında mıdır? Açıkçası bu çelişkiler içerisinde tarımı bitirmeye yönelik girişimler necip milletimizin vicdanını yaralamaktadır.

Yöneticilerimizin, bizi idare eden yetkililerin yeniden aldatılmamaları için Antalya'dan sesleniyorum. Gelin yerli tarım ürünümüz olan şeker pancarlarını yok etmeyin. Binlerce kişinin istihdam edildiği 14 Şeker Fabrikasını kapatmayın, satılmasına müsaade etmeyin!

Gelin çağın büyük zehirlerinden olan nişasta bazlı tatlandırıcıların üretimini yasaklayın. Gelin CARGİLL gibi Siyonist firmaların insanımızın sağlığı üzerinden servet yığmasına mani olun. Yerli ve milli şekerimize sahip çıkın, şeker pancarı üretimindeki kotaları kaldırın, çiftçimizi ayağa kaldırın, ülke insanımızın üretimine destek olun!

Bu güne kadar halkımızın siyasi partilerimizin, STK’larımızın tüm uyarılarına rağmen hükümet fabrikayı yok pahasına satışını maalesef gerçekleştirmiştir. Hükümetin halkın sesine kulak tıkaması ve bu milletin milli kazanım farını küresel sermayeye peşkeş çekmesi kabul edilemez bir durumdur.

Buradan saadet partisi ve Manavgat halkı olarak tekrar hükümete çağrıda bulunuyoruz biz ithal saman, ithal et ve sonunda ithal nişasta bazlı kansorejen içeren tatlandırıcıya mahkum olmak istemiyoruz, lütfen aklınızı başınıza alın bu yanlıştan yol yakınken dönün yoksa bu millet 2019 sizin fabrikaları sattığınız gibi sizi de satar haberiniz olsun. Bizler buradan tekrar Türk milleti adına, sesleniyoruz gelin bu yanlıştan dönün çünkü biz milletimizi seviyoruz bu millete yapılan yanlış asla unutulmaz.

En önemlisi de, gelin Siyonizm'in bu milleti köleleştirmesine ve yumuşak lokma haline getirmesine müsaade etmeyin”

Kaynak: Editör:
Etiketler: Şeker, fabrikalarının, satışı, tarım, sanayine, vurulan, darbe,
Yorumlar
Haber Yazılımı