İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !
Evde Hemşire
Evde Hemşire
Temizlik Şirketi
Temizlik Şirketi
Haber Detayı
23 Mart 2019 - Cumartesi 20:07 Bu haber 3177 kez okundu
 
“Şehitlerimiz için en güzel hediye duadır”
Manavgat Müftülüğü, Çanakkale Zaferi’nin 104’üncü yıldönümü ve 18 Mart Şehitler Günü dolayısıyla Atatürk Kültür Merkezi’nde ‘Çanakkale Destanı’ isimli bir program düzenledi. Programda şehitler için okunan hatimlerin duası okunurken, Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Şaban Karasakal bir konferans sundu.
YAŞAM Haberi
“Şehitlerimiz için en güzel hediye duadır”

Çanakkale Zaferi’nin 104’üncü yıldönümü ve 18 Mart Şehitler Günü nedeniyle Manavgat Müftülüğü Atatürk Kültür Merkezi’nde ‘Çanakkale Destanı’ isimli program düzenledi. Programda Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Şaban Karasakal da bir konferans verdi.

İstiklal Marşı ile başlayan programda Hisar Büyük Camii Müezzin-Kayyımı Hasan Albayrak Kur’an okudu. Programın açılış konuşmasını Manavgat Müftüsü Mustafa Atilla yaparken, Doç. Dr. Şaban Karasakal ‘Çanakkale Destanı’ isimli konferansı sundu. Konferansın sonunda programa katılan Manavgat Kaymakamı Dr. Mustafa Yiğit, Karasakal’a çiçek takdim etti. Din görevlileri ve vatandaşlar tarafından şehitler için okunan hatimlerin duası vaiz Mustafa Bilici tarafından okunduktan sonra program sona erdi.

Çanakkale denince akla inancın üstünlüğünün gelmesi gerektiğini vurgulayan Manavgat Müftüsü Mustafa Atilla, “Eğer bu insanımız bizim, milletimiz inanırsa, birlik ve beraberliği sahip olursa, imanını esas alırsa üstesinden gelemeyeceği hiçbir zorluk, kazanmayacağı hiçbir savaşın olmadığını bize gösteriyor. Çünkü en zorlu, karanlık zamanlarında bile bu insanlarımız, ecdadımız döneminin süper güçlerine karşı galip gelmiştir. Zafer inananlarındır yeter ki Cenabı Allah’a inansınlar, güvensinler, birlik ve beraberliklerini bozmasınlar” dedi.

Çanakkale Zaferi’nin 104’üncü yıldönümünde, destanın daha iyi anlaşılabilmesi için Manavgat Müftülüğü olarak program düzenlediklerini belirten Müftü Atilla, “Dr. Şaban Karasakal hocamız bize Çanakkale Zaferi’ni, destanını akıcı üslubu ile anlattı. Programımızın sonunda ise Çanakkale şehitleri ve tüm şehitlerimizin ruhuna okuduğumuz hatimlerin duasını da yaptık. Şehitlerimize verebileceğimiz en güzel hediye duadır, hatim duasıdır, bunu da gerçekleştirdik” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Manavgat Müftülüğü, Çanakkale, konferans, Şaban Karasakal
Yorumlar
Haber Yazılımı