Haber Detayı
21 Şubat 2018 - Çarşamba 08:26 Bu haber 3022 kez okundu
 
Şehit Şarlak adına turnuva
2012 yılında Hakkari’nin Şemdinli ilçesinde terör örgütü ile girilen çatışma sonucu şehit olan Üsteğmen Ozan Şarlak adına Oksijen Halı Saha’da düzenlenen turnuvada elde edilen gelir, Çanakkale ve İstiklal Savaşları Şehit ve Gazi Yakınları Derneği’ne bağışlandı.
YAŞAM Haberi
Şehit Şarlak adına turnuva

 

2012 yılında Hakkari’nin Şemdinli ilçesinde terör örgütü ile girilen çatışma sonucu şehit olan Üsteğmen Ozan Şarlak adına Oksijen Halı Saha’da düzenlenen turnuvada elde edilen gelir, Çanakkale ve İstiklal Savaşları Şehit ve Gazi Yakınları Derneği’ne bağışlandı.

Derman Manav, 4 Mevsim Manav, Muhtarlar Derneği, Eslem Hastanesi ve Oksijen Halı Saha’nın katkılarıyla, Şemdinli şehidi Üsteğmen Ozan Şarlak adına Oksijen Halı Saha’da turnuva düzenlendi. Düzenlenen turnuvanın final maçını şehidin annesi Gülderen Şarlak, Manavgat Kaymakamı Dr. Mustafa Yiğit, Manavgat İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Kürşat Şenol, Sabit ve Seyyar Pazarcılar Odası Başkanı Sami Dursun Doğan, Manavgat Muhtarlar Derneği Başkanı Tahsin Yılmaz, Çanakkale ve İstiklal Savaşları Şehit ve Gazi Yakınları Derneği Manavgat Şubesi Başkanı Hakan Durmaz, davetliler ve sporcuların aileleri birlikte izledi.

26 takımın katıldığı turnuvada şampiyonluğu final maçını Irmak Garden’i 4-2 yenen Arıcılar İnşaat kazandı. Turnuvada üçüncülüğü ise A Dilara Gelinlik’i 5-2 yenen Game House elde etti.

Final maçının ardından yapılan kupa seremonisinde konuşan turnuva organizatörü Mehmet Derman, “ncelikle turnuvamıza katılım ve yoğun talepten ötürü tüm takımlara teşekkür ederim. Şehit Üsteğmen Ahmet Ozan Şarlak’ın anısına düzenlediğimiz turnuvamızın şampiyonu Arıcılar inşaat olmuştur. Amacımız turnuvamızı her yıl geleneksel hale getirip Şehit Üsteğmenimiz Ahmet Ozan Şarlak ve tüm şehitlerimizi anmaktır. Ayrıca Şehidimizin annesi Gülderen Şarlak benim matematik öğretmenim, onun bize verdiği emeklere de bir nebzede olsun teşekkür etmek istedim. Bugün bizi burada yalnız bırakmayan Manavgat Kaymakamımız Dr. Mustafa Yiğit’e, İlçe Jandarma Komutanımız Yüzbaşı Kürşat Şenol’a, Şehidimizin annesi Gülderen Şarlak’a, Pazarcılar Odası Başkanı Sami Dursun Doğan’a, Muhtarlar Derneği Başkanımız Tahsin Yılmaz’a Çanakkale ve İstiklal Savaşları Şehit ve Gazi Yakınları Derneği Manavgat Şubesi Başkanı Hakan Durmaz’a ve turnuva sponsorlarımıza çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Şehit Üsteğmen Ozan Şarlak’ın annesi ise oğlu adına düzenlenen organizasyondan dolayı duygulandığını belirterek, katılımcı takımlara ve organizasyonu destekleyen kurumlara teşekkür etti.

Düzenlenen organizasyon nezdinde şehit Ozan Şarlak ve Afrin’de şehit olan askerleri rahmet ve şükranla andığını ifade eden Manavgat Kaymakamı Dr. Mustafa Yiğit ise konuşmasında, “Afrin’de müthiş bir operasyona giren bütün askerlerimizin sonun kadar arkasındayız. Şehitlerimize ve gazilerimize minnettarız. Bugünde bu amaçla buradayız., Burada  mutlaka her gün futbol oynanıyordur. Ama bugünün anlamı çok farklı. Dolayısıyla burada olmaktan gurur duyuyorum. Şehidimizin annesi Gülderen hocamızda bugün burada. O bugün burada bir Türk anası nasıl oluyor hepimize göstermiştir.  Ben turnuvaya katılan tüm takımlarımızı kutluyorum” dedi.

Konuşmaların ardından yapılan törende turnuvanın şampiyonu olan Arıcalar İnşaat adına takım kaptanı Adil Arıcı şampiyonluk kupasını, plaket ve 2 bin liralık ödülü Manavgat Kaymakamı Dr. Mustafa Yiğit’in elinden aldı.  Turnuvanın ikincisi olan Irmak Garden takımı ise kupa, plaket ve bin liralık para ödülünü Manavgat İlçe Jandarma Komutanı J. Yüzbaşı Kürşad Şenol’un elinden aldı. Turnuvanın 3.’süt Game House ise kupa, plaket ve madalyalarını Manavgat Muhtarlar Derneği Başkanı Tahsin Yılmaz’ın elinden aldı. Turnuvada el edilen bin lira ise Manavgat Kaymakamı Dr. Mustafa Yiğit tarafından Çanakkale ve İstiklal Savaşları Şehit ve Gazi Yakınları Derneği Manavgat Şubesi Başkanı Hakan Durmaz’a takdim edildi.  Turnuvanın en centilmen takımı Harmoni Pastanesi ve Bizim Era Maxsimum takımı oldu. Turnuvanın gol kralı Game House takımından 11 gol ile Hakan Gürbüz, en centilmen sporcusu Japon Ahmet, en iyi kalecisi ise Gökhan Karakaya seçildi. Turnuvanın en centilmen takımına, gol kralına, en centilmen sporcusuna ve en iyi kalecisine plaketleri ise Manavgat Pazarcılar Odası Başkanı Sami Dursun Doğan tarafından takdim edildi. Öte yandan turnuvaya vermiş oldukları destekten dolmayı Manavgat Kaymakamı Dr. Mustafa Yiğit’e Manavgat İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Kürşat Şenol’a, Şehit Üsteğmen Ahmet Ozan Şarlak’ın annesi Gülderen Şarlak’a, sponsorlardan Eslem Hastanesi Müdürü Eşref Karamızrak’a Muhtarlar Derneği Başkanı Tahsin Yılmaz’e ve Oksijen Halı Saha yetkililerine Turnuva organizatörü Mehmet Derman tarafından birer teşekkür plaketi takdim edildi.  Çanakkale ve İstiklal Savaşları Şehit ve Gazi Yakınları Derneği Manavgat Şubesi Başkanı Hakan Durmaz’da derneğe yapmış oldukları bağıştan dolayı turnuva organizatörü Mehmet Derman’a plaket takdim etti.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Şehit, Şarlak, adına, turnuva,
Yorumlar
Haber Yazılımı