Haber Detayı
12 Şubat 2020 - Çarşamba 17:53 Bu haber 3990 kez okundu
 
Savcı 2 kez ömür boyu hapis istedi
Serik’te çıkan kavgada Hasan Borucu (26) ve İsmet Korkmaz’ı (49) öldüren, Ahmet Memiş (25) ve Hakan Borucu’yu da (25) yaralayan Salih Avcı’nın (58) müebbet hapisle yargılandığı davada esas hakkında görüşünü açıklayan savcı, sanığın 2 defa ömür boyu hapis ve 36 yıla kadar hapisle cezalandırılmasını ve haksız tahrik hükümlerinin uygulanmasını istedi.
ASAYİŞ Haberi
Savcı 2 kez ömür boyu hapis istedi

Serik’e bağlı Kozağacı Mahallesi Elmalı mevkiinde 11 Nisan 2018’de meydana gelen olayda; önceden aralarında husumet bulunan Salih Avcı ile Hasan Borucu arasında tartışma çıktı. Tartışmanın büyümesi üzerine çıkan kavgada Salih Avcı, ruhsatsız tabancayla Hasan Borucu ile yanındaki kardeşi Hakan Borucu, İsmet Korkmaz ve Ahmet Memiş'e ateş etti. Hasan Borucu ile İsmet Korkmaz yaşamını yitirirken, Ahmet Memiş ve Hakan Borucu ise yaralandı.
Olayın ardından gözaltına alınan Salih Avcı, ifadesinde Suriyeli işçi çalıştırmasını istemeyen Hasan Borucu, Hakan Borucu ve Ahmet Memiş ile daha önce tartıştıklarını söyledi. Avcı, olay günü Borucu kardeşler ve Ahmet Memiş'in evine geldiğini, aralarında aynı sebepten tartışma çıktığını aktardı. Tartışma sonrası tarafları korkutmak amacıyla tabancayla birkaç el ayaklarına ateş ettiğini anlatan Salih Avcı, Borucu kardeşler ve Ahmet Memiş'in daha önce oğlu Ahmet Avcı'yı (30) dövdüğünü, kendisini de dövecekleri korkusuyla ateş ettiğini iddia etti. Salih Avcı tutuklanırken, oğlu Ahmet Avcı ise tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. 
Hakkında ömür boyu hapis cezası istenen Salih Avcı ve 20 yıl hapsi istenen Ahmet Avcı'nın yargılanmasına Manavgat 2. Ağır Ceza Mahkemesi'nde devam edildi. Tutuklu sanık Salih Avcı’nın Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi’yle (SEGBİS) katıldığı durulmada, tutuksuz sanık Ahmet Avcı ile sanıkların yanı sıra öldürülen Hasan Borucu ve İsmet Korkmaz'ın yakınları, olayda yaralanan Ahmet Memiş ve Hakan Borucu ile taraf avukatları salonda hazır bulundu.
Duruşmada esas hakkındaki görüşünü açıklayan savcı, olay nedeniyle tutuklu olarak yargılanan Salih Avcı’nın Hasan Borucu ve İsmet Korkmaz’ı öldürmekten 2 defa ömür boyu hapis, Hakan Borucu ve Ahmet Memiş’i öldürmeye teşebbüsten 36 yıla kadar hapisle cezalandırılmasını ve haksız tahrik hükümlerinin uygulanmasını istedi. 
Savcı esas hakkındaki görüşünde tutuksuz sanık Ahmet Avcı hakkında ise kesin, inandırıcı ve yeterli delil bulunamadığını belirterek, beraatini istedi. Duruşma tarafların esas hakkındaki görüşe karşı savunmalarının alınması amacıyla ileri bir tarihe ertelendi.
Kaynak: (HM) - Haber Merkezi Editör: Erkam ŞAHİN
Etiketler: Savcı, 2, kez, ömür, boyu, hapis, istedi,
Yorumlar
Haber Yazılımı