Haber Detayı
13 Ekim 2020 - Salı 15:57 Bu haber 2064 kez okundu
 
Satışa hazır 439 paket esrar ele geçirildi
Antalya Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerinin gerçekleştirdikleri operasyonda satışa hazır 439 paket esrar ele geçirildi.
ASAYİŞ Haberi
Satışa hazır 439 paket esrar ele geçirildi

Antalya Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde, Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerinin uyuşturucu madde naklederek ticaretini yapan şahıs ve gruplara yönelik olarak sürdürülen çalışmalar kapsamında gerçekleştirdikleri operasyonda satışa hazır 439 paket esrar ele geçirildi.

Sokak satıcısı olarak bilinen şahısların Antalya'ya getirdikleri uyuşturucu maddeleri satmak üzere hazırlandıkları esnada Tony isimli Narkotik Madde Arama Köpeği ile eş zamanlı olarak bir işyeri ve ikamete operasyon düzenlendi.
“Tütün ve Tütün mamulleri satan bir işyerine girildiğinde hediye paketlerine sarılmış, satışa hazır vaziyette 18 paket daralı 25,4 gram esrar maddesi ele geçirilmişdi. Tezgâhın arka kısmında bulunan açılır kapanır elektronik bir panel tespit edilirken, söz konusu panelin kumanda ile açılabileceği değerlendirilerek ikamette yakalanan S.Ş. isimli şahıs gizli kapının ikametinde bulunan kumanda ile açıldığını söylemesi üzerine, söz konusu kumanda işyerinde bulunan ekiplere ulaştırıldı.
Kumanda ile işyerinde bulunan tezgah arkasındaki elektronik panel açıldığında; içerisinin depo şeklinde olduğu ve aşağıya inildiğinde, koltuk ve masanın bulunduğu, masanın karşı tarafında duvarda etrafı tahta kapakla kapalı bir girinti içerisine zulalanmış daralı 864 gram esrar maddesi ele geçirildi.
İkamette yapılan inceleme sonucunda; sehpa üzerinde daralı 136 gram esrar maddesi, satışa hazır vaziyette 48 adet daralı 65 gram esrar maddesi, koltuk üzerinde bulunan sırt çantasında satışa hazır vaziyette 371 adet daralı 438 gram esrar maddesi ile sehpa üzerinde ve mutfak dolabı içerisinde 2 adat hassas terazi ele geçirildi. Ayrıca S.Ş. isimli şahsın üzerinden satışa hazır vaziyette 2 adet esrar maddesi ele geçirildi.
Operasyon neticesinde, 439 adet satışa hazır vaziyette toplam daralı 1 kilo 530,4 gram esrar maddesi ve 2 adet hassas terazi ele geçirilerek, olayla ilgili S.Ş., M.M.K., E.Ö. ve C.S. isimli şahıslar yakalandı.
Cumhuriyet Savcısının talimatına istinaden “Uyuşturucu ve Uyarıcı Madde Ticareti Yapmak ve Sağlamak” suçundan işlem yapılan şüphelilerden S.Ş. çıkarıldıkları Sulh Ceza Hakimliğince tutuklanırken, M.M.K., E.Ö. ve C.S. adli kontrol kararı ile serbest bırakıldı.

Kaynak: (EŞ) - Erkam ŞAHİN Editör:
Etiketler: Satışa, hazır, 439, paket, esrar, ele, geçirildi,
Yorumlar
Haber Yazılımı