Haber Detayı
13 Eylül 2019 - Cuma 10:27 Bu haber 1844 kez okundu
 
Sanat kurslarına yoğun ilgi
Manavgat halkı, Manavgat Belediyesi İbrahim Sözen Gençlik Merkezi’ndeki ücretsiz sanat kurslarına büyük ilgi gösteriyor. Düzenlenen kurslara kayıt yaptırmak isteyenler merkezde uzun kuyrukların oluşmasına sebep oldu.
EĞİTİM Haberi
Sanat kurslarına yoğun ilgi

Manavgat Belediyesi’nin İbrahim Sözen Gençlik Merkezi’nin vatandaşlara ücretsiz olarak düzenlediği sanat kurslarının kayıtları başladı. Kurslara kayıt yaptırmak isteyen özellikle kadınlar, merkez önünde sabahın erken saatlerinden itibaren uzun kuyruklar oluşturdu. Kurslardan eğitim görmek isteyen vatandaşlar için kayıt süresi 7 Ekim’e kadar devam edecek. Yıl boyunca verilecek kurslara gelen Manavgat Belediyesi’nin eğitmen kadrosu, ipek böceği kozasında 30, gümüş kazaziyede 30, basit iğne nakışında 30, kumlama tekniği ile resim dalında 30 ar kişilik gruplara sanat dersi verirken, fotoğrafçılık ve tiyatro dalında ise 20 kişiye ders verecek. Ahşap boyamada 40, iğne oyasında 60, pilateste 200, resimde 80, rölyefte 60, teniste 30, tel kırmada 40, yoga ve zumbada 240, yabancı diller kursunda ise 100 kişi Manavgat Belediyesi’nin düzenlediği kurslar ile kendini geliştirme imkanı bulacak. Merkezde sezon boyunca toplam 1000 kişiye kurs imkanı sunulmuş olacak.

Başvuru kayıtları için İbrahim Sözen Gençlik Merkezi önünde uzun kuyruk oluşturan kadınlar, kendilerini geliştirme imkanı bulacaklarını için şanslı olduklarını söyledi. Kursiyerler “ Manavgat Belediye Başkanımız Sayın Şükrü Sözen’e,  kişisel gelişimimize katkı sunduğu için teşekkür ediyoruz. Üreteceğimiz eserler ile daha da sosyalleşeceğiz” dedi. Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, üreten toplumların her zaman kendini yineleyerek gelişim kaydettiğini ve bu ölçüde var olduğunu ifade etti. Başkan Sözen, “ Toplum, ancak ve ancak üreten ve kendini geliştiren insanlar varsa kendini geliştirebilir. Emeğin, üretimin ve gelişimin olduğu yerde Manavgat Belediyesi de var olmaya devam edecektir. Gençlik Merkezlerimizde düzenlediğimiz kurslarımız ile Manavgat’ımızda yaşayan vatandaşlarımıza destek olmaya devam edeceğiz. Kurslarımızda eğitim görerek kendini geliştirecek olan hemşerilerimize verimli bir kurs dönemi diliyorum” dedi.

Kaynak: (HM) - Haber Merkezi Editör:
Etiketler: Sanat, kurslarına, yoğun, ilgi,
Yorumlar
Haber Yazılımı