Haber Detayı
27 Haziran 2019 - Perşembe 16:19
 
Şampiyonlar ödüllendirildi
24 Haziran 2019 Pazartesi günü açıklanan LGS sonuçlarına göre Türkiye genelinde 565 öğrenci tüm soruları yanıtlayarak 500 tam puan ile Türkiye birincisi oldu. Türkiye birincileri arasında 3 öğrenci de Manavgat’tan çıktı. LGS’de Türkiye birincisi olan öğrencileri makamında ağırlayan İlçe Milli Eğitim Müdürü Muammer Sarıdemir, öğrencileri başarılarından ötürü tebrik ederken, her birine çam sakızı çoban armağanı hediye verdi.
EĞİTİM Haberi
Şampiyonlar ödüllendirildi

01 Haziran 2019 tarihinde LGS’ye giren öğrencilerin heyecanlı bekleyişi 24 Haziran günü LGS sonuçlarının açıklanması ile sona erdi. Açıklanan sonuçlara göre Türkiye genelinde 565 öğrenci sınavda sorulan tüm soruları doğru cevaplayarak 500 tam puan alarak Türkiye birincisi oldu.

Sınav sonuçlarına göre 3 Türkiye birincisi de Manavgat’tan çıktı. Özel Akdeniz Başarı Koleji Ortaokulu öğrencisi Nermin Eylül Eker, Özel Manavgat Maya Ortaokulu öğrencisi Erdem Güllü ve Özel Manavgat Bahçeşehir Koleji öğrencisi Kaan Sönmez tüm soruları doğru cevaplayarak 500 tam puan aldı.

Manavgat İlçe Milli Eğitim Müdürü Muammer Sarıdemir, Manavgat’ta birinci olan öğrencileri makamında kabul ederek ödüllendirdi.

Türkiye genelinde birinci olan öğrencileri tebrik eden Sarıdemir, 3 Türkiye birincisi dışında 8 öğrencinin 490 ve üzeri, 158 öğrencinin de 450 ve üzeri puan alarak Manavgat’ın başarısını tescil ettiğini söyledi.

Öğrencilere ne olacaklarını soran Sarıdemir, Nermin Eylül Eker’den doktor, Kaan Sönmez’den de yazılımcı olmak istediklerini öğrenince, “Öğrencilerimiz büyük bir başarıya imza atarak birinci oldular, gösterdikleri çalışma azmi ile inşallah istedikleri meslekleri de yapacaklardır. Doktor olarak bir çok hayat kurtaracak, yazılım uzmanı olarak ülkemizin ihtiyacı olan yazılımları yaparak ülkemizi daha iyi noktalara taşıyacaklar. Bugünün çocukları yarın ülkemizde yönetici olacak bir çok alanda ülkemize hizmet edecek. Onları bir kez daha tebrik ediyor ve kutluyorum” dedi.

Çocukların başarısının bir çok faktöre bağlı olduğunu ifade eden Sarıdemir, “Başarıda öğrencinin Allah vergisi zekasının yanı sıra çevresel faktörler, okul idareci ve öğretmenlerinin gayreti ve en önemlisi de ailenin desteği çok büyük rol alıyor. Bu nedenle ben öğrencilerimizin yanı sıra öğretmenlerimizi ve onları yetiştiren ailelerine de çok teşekkür ediyorum” dedi.

Sarıdemir daha sonra Nermin Eylül Eker ile Kaan Sönmez’e ödüllerini verirken, şehir dışında olan Erdem Güllü’nün hediyesini teslim etmek üzere annesine verdi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Şampiyonlar, ödüllendirildi,
Yorumlar
Haber Yazılımı