Haber Detayı
04 Ağustos 2018 - Cumartesi 10:33 Bu haber 2112 kez okundu
 
Sahte sigortacı yakalandı
Başkalarına ait kredi kartı bilgileri ile bir sigorta şirketinin sistemine izinsiz erişim sağlayan 1 şüpheli yakalandı.
ASAYİŞ Haberi
Sahte sigortacı yakalandı

Konuyla ilgili olarak Antalya İl Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan yazılı açıklamada, “İlimizde faaliyet gösteren bir sigorta şirketine ait sisteme izinsiz erişim sağlanarak başkalarına ait kredi kartı bilgileri kullanılması suretiyle sigorta poliçesi düzenlenmesi ve bu yöntemle hem sigorta şirketinin, hem de kredi kartı sahiplerinin zarara uğratılması olayı ile ilgili olarak;

Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü görevlilerimizce yapılan çalışmalar neticesinde, şüphelinin E.Ö. isimli şahıs olduğu tespit edilmiş ve şüpheli şahıs 27 Temmuz günü yapılan operasyon sonucu yakalanmıştır.

Şüpheli şahsın üst aramasında ve ikametinde yapılan aramalarda; çok sayıda üzerinde kendi bilgilerinin ve "Uygun Sigorta 10 İndirim" ibarelerinin bulunduğu broşür, 1 adet cep telefonu, 5 adet flash bellek, 1 adet tablet bilgisayar ele geçirilmiştir.

Yine şüpheli şahsın poliçe sahiplerini ikna edebilmek ve inandırıcı olabilmek için ilimizde faaliyet gösteren başka bir sigorta şirketinin bilgilerini izinsiz kullanarak kartvizit bastırdığı tespit edilmiştir.

Şüpheli E.Ö. isimli şahıs, 28 Temmuz günü hakkında düzenlenen tahkikat evrakları ile birlikte sevk edildiği adli makamlarca Adli Kontrol Kararı ile serbest bırakılmıştır” denildi.

Kaynak: (HM) - Haber Merkezi Editör:
Etiketler: Sahte, sigortacı, yakalandı,
Yorumlar
Haber Yazılımı