Haber Detayı
21 Eylül 2020 - Pazartesi 16:32 Bu haber 3040 kez okundu
 
Sahte resmi evrak düzenleyen şüpheliler yakalandı
Antalya İl Göç İdaresine ibraz edilen belgenin sahte olduğunun anlaşılması üzerine çalışma yürüten Antalya İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü görevlileri 2 şüpheliyi yakaladı. Şüpheliler çıkarıldıkları adli mercilerce tutuklanarak cezaevine gönderildi.
ASAYİŞ Haberi
Sahte resmi evrak düzenleyen şüpheliler yakalandı

Antalya İl Emniyet Müdürlüğü tarafından konuyla ilgili olarak yapılan açıklamada: “Antalya Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde, Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğümüzce Nitelikli Dolandırıcılık suçu ile mücadele kapsamında ilimiz genelinde yürütülen çalışmalarda;

18/09/2020 günü Antalya İl Göç İdaresi Müdürlüğüne müracaatta bulunan Kırgızistan uyruklu A.K. isimli şahıs görevlilere ibraz ettiği Antalya İl Göç İdaresi adına düzenlenmiş İkamet izni Müracaat Belgesi ibareli belge, kayıtlarından kontrol edildiğinde sahte olarak düzenlendiği anlaşılmıştır.

Belgeyi ibraz eden A. K. isimli şahıs belgenin sahte olduğunu bilmediğini kendisinin de bu olaydan mağdur olduğunu ve belgeyi para karşılığında Kırgızistan uyruklu S. T. isimli şahıstan 3 bin 300 TL karşılığında aldığını, kendisine verilen belgenin İl Göç İdaresi Müdürlüğü tarafından hazırlanan belge olduğunu söyleyerek verildiğini, belge üzerinde göç idaresinin kaşe ve mührü olması sebebiyle belgenin sahteliğinden şüphelenmediğini, belgenin gerçek olduğunu düşünerek İl Göç İdaresi Müdürlüğüne giderek müracaatta bulunduğunu, belgenin sahte olduğunu bilmediğini beyan etmiştir.

Konu ile ilgili olarak yapılan çalışmalarda S.T isimli şahıs ve sahte belgeleri temin ettiği belirlenen, yabancı uyruklu şahıslara danışmanlık hizmeti veren A.O. isimli şahıslar görevlilerimizce yakalanarak gözaltına alınmışlardır. Şahısların işyerlerinde yapılan aramada çok miktarda sahte olduğu değerlendirilen belge, tedaviye uygundur ibareli kaşe ve içerisinde suça konu bilgilerin bulunduğu bilgisayara el konulmuştur.

Şüpheliler “Nitelikli Dolandırıcılık” ve “Resmi Belgede Sahtecilik” suçlarından çıkartıldıkları mahkemece tutuklanmışlardır” denildi.

Kaynak: (HM) - Haber Merkezi Editör:
Etiketler: Sahte, resmi, evrak, düzenleyen, şüpheliler, yakalandı,
Yorumlar
Haber Yazılımı