Haber Detayı
24 Temmuz 2017 - Pazartesi 09:34 Bu haber 3672 kez okundu
 
Sağlık-Der ve Ümmet Gençliği Manavgat şubeleri açıldı
Sağlık Mensupları Dayanışma Toplum Sağlığını ve Çevreyi Koruma Derneği (Sağlık-Der) ve Ümmet Gençliği Derneği'nin Manavgat şubeleri düzenlenen törenle açıldı. Atatürk Caddesi üzerinde yer alan şubelerin açılış törenine Sağlık-Der Genel Başkanı Dr. Kasım Sezen ve Ümmet Gençleri Derneği Başkanı Mücahit Akpınar da katıldı.
YAŞAM Haberi
Sağlık-Der ve Ümmet Gençliği Manavgat şubeleri açıldı

Sağlık Mensupları Dayanışma Toplum Sağlığını ve Çevreyi Koruma Derneği (Sağlık-Der) ve Ümmet Gençliği Derneği'nin Manavgat şubeleri düzenlenen törenle açıldı. Atatürk Caddesi üzerinde yer alan şubelerin açılış törenine Sağlık-Der Genel Başkanı Dr. Kasım Sezen ve Ümmet Gençleri Derneği Başkanı Mücahit Akpınar da katıldı.

 

1991 yılından bu yana faaliyet gösteren Sağlık-Der'in 85. şubesi olan Manavgat temsilciliği ile 2016 yılında kurulan Ümmet Gençleri Derneği'nin Manavgat şubesi, Atatürk Caddesi üzerinde bulunan dernek binasında düzenlenen törenle açıldı. Törene Sağlık-Der Genel Başkanı Dr. Kasım Sezen, Ümmet Gençleri Derneği Başkanı Mücahit Akpınar, MESO Başkanı Hasan Çelik, Şoförler Odası Başkanı Mahmut Şafak ve vatandaşlar katıldı.

Kur'an-ı Kerim tilaveti ile başlayan törende kısa bir açılış konuşması yapan Manavgat Sağlık-Der Başkanı Ferruh Doğan, törene katılanlara teşekkür etti.

Doğan'ın ardından 

Ümmet Gençleri Derneği Başkanı Mücahit Akpınar, Ferruh Doğan ve ekibine teşekkür ederek, Manavgat halkından her iki derneğe de destekte bulunmalarını istedi. Akpınar: “Öncelikle bu güzel hizmeti başlatan Ferruh Doğan ve ekibine teşekkür etmek istiyorum. Önemli olan hizmet edebilmek, hizmet yolunda koşabilmektir. Antalya, Manavgat gibi bir yerde bunu gerçekleştiren arkadaşlarımıza çok teşekkür etmek istiyorum. Bundan sonra bizlerin her türlü desteğimizle yanlarında olduğumuzu bilmelerini istiyoruz. Lütfen sizlerden de derneklerinize sahip çıkmanızı ve elinizden gelen destekte bulunmanızı istiyoruz” diye konuştu.

Akpınar'ın ardından konuşmasını yapan Sağlık-Der Genel Başkanı Dr. Kasım Sezen ise artık Manavgat'ta da bir evlerinin bulunduğunu belirterek, “Burada sizlerle beraber bir davayı, İslam aleminin derdini paylaşmak için, bir şeyler yapabilmek için burada bir müessese oluşturduk. Çalışanlardan, gayret gösterenlerden Allah razı olsun. Ümmet Gençleri Derneği ismi üzerinde olduğu gibi herkes anlıyor. Hakikaten bugün İslam aleminde, yer yüzünde gerçekten milletini, memleketini seven, ümmetini seven bu hususta gayret gösteren, her türlü fedakarlığı yapabilecek, canından malından fedakarlık yapabilecek gençliğe ihtiyaç var. 15 Temmuz'u gördük, yanlış istikamette gidenler, eğer biz doğru şeyleri yapmazsak, biz doğru istikamette olmazsak, doğru yolda olanlar gerçekten çok gayret göstermezse, çalışmazsa yanlış istikamette gidenler, bizim gencimizi, bizim esnafımızı, bizim insanımızı kandırıyorlar, ondan sonra da bunlar nereden çıktı diyoruz. Ümmet Gençleri Derneği istikameti düzgün, ehli sünnet inancı üzerine, bağı dışarıda olmayan bu Anadolu topraklarında olan bir gençlik yetiştirmek için bunu kendisine görev, dava edinmiş bir teşkilat. Büyüklerimizin, gençleri buraya getirip, buradaki arkadaşlara emanet edip, hep beraber ellerinden tutarak böyle güzel bir gençliğin yetişmesi için bir gayret göstermenizi istiyoruz” diye konuştu.

Sağlık-Der'in kuruluşundan bu yana binlerce doktorun eğitiminde katkısı bulunduğunu ifade eden Sezen, “Sağlık Der daha köklü bir teşkilat. 28 yaşında rahmetli Erbakan Hoca'nın kurduğu bir teşkilat. 2 gün öncesinden Sağlık Bakanı olan Dr. Ahmet Demircan bu derneğin kurucusudur, ilk yönetim kurullarındandır. Bugüne kadar Sağlık Der'de binlerce doktor arkadaş yetişti. Biz bu memlekette sağlık sektöründe olan medikalcısından, eczasına, doktoruna, başhekimine kadar ne kadar sağlık sektöründe insanımız varsa, bu insanlarımızı şuurlandırmak gayreti içerisindeyiz. Niye, şifa Allah'tan biz sağlık sektöründe sadece vesileyiz. En güzel vesile olmak için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz. Ama ben çok iyi doktorum, önüme gelen herkesi iyi ederim diye bir şey yok. Ben fizik tedavi doktoruyum, annem geliyor, uğraşıyorum bir aylık tedavi uyguluyorum ama iyi olmuyor. Köyden Mehmet Efendi geliyor, ertesi gün gelip alnımdan öpüyor, Allah razı olsun ben iyi oldum diye. Şifa bizden olsa ben önce kendi annemi iyi ederim değil mi. Demek ki biz vesileyiz. Şu anda modern tıbbın gerektirdiği şekilde yapmak ama bu hususta gelen aciz insana, hastamıza gönülden bakacak, kendi annesi babası, kardeşiymiş gibi ilgilenebilecek bir sağlık personeli istiyoruz, tüm gayretimiz bu. Memleketin sağlığı için gayret gösteriyoruz” diye konuştu.

Sağlık sektöründe Türkiye'nin en büyük sivil toplum kuruluşu olduklarının altını çizen Sezen, “Manavgat'ta da olduğu gibi Türkiye'nin her tarafında bizim şubelerimiz var, temsilciliklerimiz var. Türkiye'de sağlık raporları çıkarıyoruz. Dünyada İslam Sağlık Birliğini kurduk. 65 ülkeden 110 tane sivil toplum kuruluşuyla geçtiğimiz yıl İslam Sağlık Birliğini kurduk. Suriye'de, Irak'ta ki yardım faaliyetlerine katılıyoruz” dedi.

Konuşmaların ardından açılış kurdelesini birlikte kesen Sağlık-Der Genel Başkanı Dr. Kasım Sezen, Ümmet Gençleri Derneği Başkanı Mücahit Akpınar, MESO Başkanı Hasan Çelik ve Şoförler Odası Başkanı Mahmut Şafak, Sağlık-Der Manavgat Temsilcisi Ferruh Doğan'dan temsilcilik ve çalışmalar hakkında bilgi aldılar.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Sağlık-Der, ve, Ümmet, Gençliği, Manavgat, şubeleri, açıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı