Haber Detayı
10 Ağustos 2020 - Pazartesi 14:14 Bu haber 3114 kez okundu
 
Rusya uçuşları başladı
Türkiye’nin en büyük turizm pazarı Rusya ile hızlı gelişen pazarı Polonya’dan charter uçuşlar başladı.
GÜNDEM Haberi
Rusya uçuşları başladı

Polonya’dan Antalya’ya ilk charter uçuşunu Polonyalı charter havayolu şirketi Enter Air gerçekleştirdi. 8 Ağustos’ta Antalya Havalimanı’na inen uçak Wroclaw’dan gelirken, şirketin 2020 yaz sezonu boyunca ayrıca Varşova, Bydgoszcz, Gdansk, Katoviçe, Lodz, Lublin, Poznan, Rzeszow ve Szczecin’den hizmet vermeye devam edeceği bildirildi.
 
Rusya-Antalya uçuşları başladı
10 Ağustos itibariyle Rusya’dan Antalya v Dalaman’a ilk charter uçuşlar yapıldı. Moskova/Sheremetyevo’dan charter uçak, gece yarısı 03.25’te Antalya Havalimanı’na iniş yaptı. Termal kameralarda vücut ısıları ölçülen yolcular, pasaport kontrolünün ardından konaklayacakları otele doğru yola çıktı.
Öte taraftan Rusya’dan Dalaman’a da ilk charter uçuş gerçekleşti. Moskova/Domodedovo Havalimanı’ndan kalkan Coral’ın hava yolu Royal Fligh’a ait uçak, yolcularını Dalaman Havalimanına indirdi. Rusya’dan gelen bir diğer charter uçağı ise Ural Hava Yolları’na ait Moskova/Domodedovo-Dalaman seferini yapan uçak oldu.
 
Recep Yavuz: 1.5 saat içinde Rusya’dan 11 uçak indi
NBK Turizm Genel Müdürü Recep Yavuz’un bildirdiğine göre, 1.5 saat içinde Rusya’dan gelen 11 uçak Antalya Havalimanı’na iniş yaptı. Yavuz’un verdiği bilgiye göre, bugün Rusya’dan Türkiye’ye 70 uçuş yapılacak. Bu uçuşların 51’i Moskova, 10’u St Petersburg ve 9’u da Rostov’dan gelecek. Yavuz, ‘’Rusya uçuşlarının başlamasıyla bugün Antalya’ya 23 bin Rus turist gelecek dedi.
Recep Yavuz, bugün Antalya’ya Havalimanı’na 12 ülkeden toplam 139 uçuş yapılacağını ve bu uçuşlarla 35 bin yolcu geleceğini de ifade etti. 
Kaynak: (HM) - Haber Merkezi Editör: Erkam ŞAHİN
Etiketler: Rusya, uçuşları, başladı,
Yorumlar
Haber Yazılımı