Haber Detayı
07 Nisan 2021 - Çarşamba 14:09 Bu haber 2066 kez okundu
 
Rukiye Raşit Meşhur MTAL proje okul oldu
Manavgat Rukiye Raşit Meşhur Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi (Sağlık Meslek Lisesi) yapılan düzenleme ile proje okul kapsamına alındı.
EĞİTİM Haberi
Rukiye Raşit Meşhur MTAL proje okul oldu

Manavgat Rukiye Raşit Meşhur Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi (Sağlık Meslek Lisesi)'nin proje okul kapsamına alınmasıyla, 6 Haziran 2021 tarihinde yapılacak LGS sınavında alınacak sınav puanıyla öğrenci alacak. Manavgat Rukiye Raşit Meşhur Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, 2021/2022 Eğitim-Öğretim yılından itibaren proje uygulayan okul olarak hizmet verecek.

Ayrıca Anadolu Meslek Programı uygulayan okul öğrencilerine Anadolu Teknik Programına geçiş hakkı tanındı. Dokuzuncu, onuncu ve onbirinci sınıf kültür derslerinin ağırlıklı not ortalaması yetmiş ve yukarısı olan öğrenciler istemeleri halinde onikinci sınıfta Anadolu Teknik Programına geçecekler. Anadolu Teknik Programına geçen öğrenciler işletmede beceri eğitimi yapmayacaklar. Onikinci sınıfta görmeleri gereken derslere ilaveten otuzbir saat akademik destek (Üniversite Sınavına Hazırlık) dersleri görecekler. Bu dersleri seçerken öğrencilere dört ayrı seçenek sunulacak. Sayısal puan türünde sınava hazırlananlar için 1. Seçenek, eşit ağırlıklı puan türü için 2. Seçenek, Sözel puan türü için 3. Seçenek, Dil puanı için 4. Seçenek tercih edilecek.

Kaynak: (AT) - Alper TAMER Editör: Erkam ŞAHİN
Etiketler: Rukiye, Raşit, Meşhur, MTAL, proje, okul, oldu,
Yorumlar
Haber Yazılımı