Haber Detayı
16 Ekim 2020 - Cuma 12:03 Bu haber 1668 kez okundu
 
Robotik Kodlama'da belgeler verildi
Manavgat Sanayici ve İş İnsanları Derneği (MASİAD) ile Akdeniz Üniversitesi Manavgat Meslek Yüksekokulu işbirliğinde tamamlanmış olan 'Robotik Kodlama Eğitmen Eğitimi'nin belge teslim töreni yapıldı.
EĞİTİM Haberi
Robotik Kodlama'da belgeler verildi

Pandemi sebebiyle ertelenen Belge Teslim programı ile ilgili bilgi veren Manavgat Sanayici ve İş İnsanları Derneği (MASİAD) Başkanı Mücahit Tatar; "Teknoloji tarafından yönetilen değil, teknolojiyi yöneten yeni nesil için gençlerin erken yaşta kodlama ve yazılım ile tanışmalarının önemini sürekli vurguluyor ve bu konuda bilgilendirme çalışmaları yapıyoruz. Bu bağlamda Manavgat’ımızda değerli eğitmenlerimizin yeterince kendilerini geliştirme alanları olmadığını tespit ederek, Akdeniz Üniversitesi Manavgat Meslek Yüksekokulumuz ile işbirliği içerisinde 'Robotik Kodlama Eğitmen Eğitimi' Kursu gerçekleştirmiştik. Pandemi sebebiyle ertelediğimiz belge teslim programını sınırlı bir katılım ile gerçekleştirdik. 

Çalışmalarımız bağlamında kurduğumuz 'KodlaManavgat' Kulübü Koordinatörü ve Yüksekokulumuz Bilişim Hocası Sn. Mehmet Şehirli Bey’e, Kıymetli desteklerinden dolayı Yüksekokul Müdürümüz Sayın Prof.Dr. Hakan Sert Bey’e, kursumuzu tamamlayan kıymetli hocalarımıza teşekkürlerimi sunarım.
'KodlaManavgat' kulübünün, evlatlarımızın yazılım alanında kendilerini geliştirmeleri ve yönlendirilmeleri adına kıymetli çalışmalar gerçekleştireceğini umuyorum.
 Manavgat’ımızda daha etkin kurumların, yeni neslin kodlama öğrenmeleri konusunda daha yoğun çalışmalar yapmalarını temenni etmekteyiz" dedi.

Kaynak: (EŞ) - Erkam ŞAHİN Editör: Erkam ŞAHİN
Etiketler: Robotik, Kodlama'da, belgeler, verildi,
Yorumlar
Haber Yazılımı