Haber Detayı
13 Temmuz 2019 - Cumartesi 17:00 Bu haber 4670 kez okundu
 
Ringin sultanlarına ödül
02-08 Temmuz tarihleri arasında Amasya’da gerçekleştirilen Üst Minik ve Genç Bayanlar Türkiye Şampiyonasında 57 kiloda şampiyon olan Zübeyde Nur Yamaç ve 60 kiloda üçüncü olan Damla Korkmaz’a, Nashira Resort ve SPA ile Sportonex tarafından ödül verildi.
YAŞAM Haberi
Ringin sultanlarına ödül

 

02-08 Temmuz tarihleri arasında Amasya’da gerçekleştirilen Üst Minik ve Genç Bayanlar Türkiye Şampiyonasında 57 kiloda şampiyon olan Zübeyde Nur Yamaç ve 60 kiloda üçüncü olan Damla Korkmaz’a, Nashira Resort ve SPA ile Sportonex tarafından ödül verildi.

Türkiye Boks Federasyonunun 2019 yılı faaliyetleri kapsamında düzenlediği Üst Minik ve Genç Bayanlar Türkiye Şampiyonasında 57 kiloda şampiyon olan Zübeyde Nur Yamaç ve 60 kiloda üçüncü olan Damla Korkmaz, antrenörleri Mustafa Sümer ile birlikte takıma sponsor olan Nashira Resort ve SPA Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Aydoğan’ı ziyaret ederek sevinçlerini paylaştı. Ziyarette Manavgat Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Süleyman Karakaya ile Akdeniz Üniversitesi Manavgat MATSO turizm Fakültesi Turizm Rehberliği Bölümü öğretim görevlisi Dr. Öğr. Üyesi Engin Derman da hazır bulundu.

Manavgat sporunun konuşulduğu ziyarette, spor turizminin geliştirilmesi, turizmcilerle sporcuların bir araya gelmesi ve Manavgat’ta çeşitli spor dallarında turnuvaların düzenlenmesi ele alındı.

Bayan boksörlerin bir birincilik ve bir üçüncülük ile Manavgat’a dönmesinden büyük mutluluk duyduğunu ifade eden Nashira Resort ve SPA Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Aydoğan, “Kızlarımız başarı gösterdikçe onlara daha fazla destek olacağız. Buraya madalya alarak dönen sporcularımızı kutluyorum. Altın çocukların ödülü de altın olmalı. Önümüzdeki günlerde bisiklet takımımızla birlikte sporcu kardeşlerimizi de altınla ödüllendireceğiz” dedi.

Yamaç ve Korkmaz daha sonra otelin sahilinde bulunan caretta caretta yuvalarını da inceledi.

SPORTONEX’DEN EŞOFMAN TAKIMI

Türkiye şampiyonu olan Zübeyde Nur Yamaç ve üçüncü olan Damla Korkmaz’a bir hediye de Novamall’de bulunan Sportonex’den geldi. Başarılı sporcuları eşofman takımı ve spor ayakkabısı ile ödüllendiren Sportonex işletmecisi  Ömer Ekinci, “Sporcu kardeşlerimiz şampiyonada aldıkları madalyalarla göğsümüzü kabarttı, bizleri mutlu etti. gösterdikleri başarı nedeniyle bir nebze de olsun bir katkımız olmasını istedik ve diğer sporculara da örnek olması amacıyla ödüllendirdik. Kendilerinden başarılarının devamını diliyorum” dedi.

BİZE DESTEK OLAN HERKESE TEŞEKKÜR EDİYORUZ

Yamaç ve Korkmaz’ın antrenörü Mustafa Sümer ise maddi ve manevi desteklerle sporcularının karşılaşmalara daha iyi motive olduğunu belirterek, sporcularına destek veren herkese teşekkür ettiğini söyledi. Sümer, “Hep birlikte inşallah daha büyük başarılara imza atacağız” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Ringin, sultanlarına, ödül,
Yorumlar
Haber Yazılımı