Haber Detayı
22 Mayıs 2019 - Çarşamba 15:59 Bu haber 3882 kez okundu
 
Resitalim'den 19 Mayıs Kutlama Şenliği
Resitalim Müzik Merkezi her yıl olduğu gibi bu yılda kurtuluş ve bağımsızlık mücadelesinin 100.yıldönümü münasebeti ile anma şenliği düzenledi.
SANAT Haberi
 Resitalim'den 19 Mayıs Kutlama Şenliği

 

Resitalim Müzik Merkezi  her yıl olduğu gibi  bu yılda kurtuluş ve bağımsızlık mücadelesinin 100.yıldönümü münasebeti ile anma şenliği düzenledi.

Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramımızı Noavamall  alış veriş merkezinde muhteşem bir şekilde kutladılar.Çocuklardan ve annelerden oluşan korolar  kemancılar ve gitarcılar eşliğinde çok güzel türküler,şarkılar ve marşlar söylediler.Atatürk’e olan bağlılıklarını bir kez daha tekrarladılar.Büyük bir izleyici kitlesinin yanı sıra AVM müşterileri de büyük bir dikkat ve keyifle şenliği izlediler.Resitalim Müzik Merkezinin sahibi müzik öğretmeni Dilber Gözübüyük bir konuşma yaparak şunları söyledi. “Sevgili novamall  konukları, değerli dinleyiciler,sevgili veli ve öğrencilerim ve güzel Manavgat’ımız.19 mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor bayramımızın 100.yılını coşkuyla kutlamak için buradayız,hoş geldiniz.100 yıl önce bugün büyük önderimiz,kurtarıcımız Atatürk’ümüzün bağımsızlık ateşini yaktığı gündür.Atamızın dünyaya mal olmuş bir sözüyle başlamak istiyorum.”Yurtta barış dünyada barış”. Bu sözü dünyada söyleyen tek lider Mustafa Kemal Atatürk’ümüz olmuştur.Onunla ve Cumhuriyetimizle gurur duyuyorum.Şu anada karşımda değişik ülkelerden pek çok konuklarımız var.Alman,İngiliz,Rus,Hollandalı gibi.İnanıyorum ki onlar da Atatürk’ümüzü tanıyor ,seviyor ve saygı duyuyorlardır.100 yıl önce Samsun’da doğan bağımsızlık güneşimiz ve cumhuriyet meşalemiz bugün hala dim dik ve ilk günkü heyecanla yaşıyor.Cumhuriyetimiz ve bağımsızlığımız hiç te kolay elde edilmedi.Bu mücadele ilk 19 mayıs 1919 da başladı.Yokluklar ve yoksulluklarla,bütün halkımızın canla başla mücadelesiyle  kazanıldı.Bugün ne mutlu ki Cumhuriyet ateşimiz yanmaya devam ediyor ve sonsuza kadar sönmeyecek.Ben bir müzik eğitimcisi olarak bu meşaleyi hiç söndürmeyeceğim. Gençlerimizi ve çocuklarımızı  Cumhuriyetin,barışın ve egemenliğin  bilinciyle büyüteceğiz.Bunun için müziğin aydınlık getirdiğine barıştan ve sevgiden yana sihirli bir güç olduğuna inanıyorum.Bir enstrüman çalmanın çocuğa ve gençliğe büyük bir güç kaynağı olduğuna inanıyorum.Müzikle uğraşan bir çocuğun barıştan,sevgiden,paylaşmadan yana olduğuna kötülüklerden ve kavgadan uzak olduğuna inanıyorum ve şöyle diyorum.

Eğer elimde olsaydı ülkemin her karış toprağına ekin eker gibi sanat tohumları ekerdim. Büyüsün yeşersin ve bütün dünyayı sarsın diye.19 Mayıs Atatürk’ü Anma,Gençlik ve Spor bayramımız kutlu olsun. Hepinize iyi eğlenceler diliyorum.”

Kaynak: Editör:
Etiketler: , Resitalim'den, 19, Mayıs, Kutlama, Şenliği,
Yorumlar
Haber Yazılımı