Haber Detayı
20 Haziran 2018 - Çarşamba 09:34 Bu haber 4193 kez okundu
 
Ramazan’da bin 302 aileye 410 bin lira yardım yapıldı
Manavgat Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’nın, Ramazan ayı ve bayramında bin 302 aileye 410 bin 775 lira nakdi yardımda bulunduğunu ifade eden Manavgat Kaymakamı Dr. Mustafa Yiğit, sosyal hayatı dengede tutmak amacıyla vakfın özenle çalıştığını söyledi.
YAŞAM Haberi
Ramazan’da bin 302 aileye 410 bin lira yardım yapıldı

Fakir ve yardıma muhtaç kimselere, engellilere, dul ve yetimlere, şehit ailelerine ve gazilere hayatlarını sürdürmelerine destek olmak amacıyla yardımda bulunan Manavgat Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı, Ramazan ayı ve bayramında bin 302 aileye toplam 410 bin 775 lira nakdi yardımda bulundu.
Vakfın sosyal hayatı dengede tutmak amacıyla özenle çalıştığını ifade eden Manavgat Kaymakamı Dr. Mustafa Yiğit, “Manavgat Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı, fakir ve yardıma muhtaç kimselere yiyecek, giyecek, sağlık, proje-iş kurma, eğitim, nakdi para yardımı, muhtaç asker ailesi ve çocuğu yardımı, öksüz yetim yardımı, şartlı eğitim, sağlık ve gebelik yardımı, eşi vefat etmiş kadınlara yönelik yardım, engelli ve engelli yakını aylığı, yaşlılık aylığı gibi birçok konuda çeşitli yardımlarda bulunmaktadır. Bu amaçlar doğrultusunda 2018 yılı Ramazan ayı ve Bayramında yardıma muhtaç durumda olan bin 225 aileye 360 bin 275 lira nakdi yardım yapılmıştır” dedi.
Şehit aileleri ve gazilere de yardım yapıldığını belirten Kaymakam Yiğit, “Ülkemizin birliği ve bütünlüğü, milletimizin huzur ve güvenliği uğruna gösterdikleri üstün cesaret, feragat ve kahramanlıkları ile herkese örnek olan 13 aziz şehidimizin milletimize emaneti olan anne ve babaları, eş ve çocukları ile bu kutsal görev sırasında yaralanıp gazi olan 64 vatandaşımız Ramazan ayı ve bayramında ziyaret edilerek eğitim, sağlık ve iş gibi çeşitli ihtiyaçları giderilmiş ve 50 bin 500 lira yardım yapılmıştır” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Ramazan’da, bin, 302, aileye, 410, bin, lira, yardım, yapıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı