Haber Detayı
26 Ekim 2020 - Pazartesi 13:10 Bu haber 5303 kez okundu
 
Rafting’de Antalya’yı Manavgat temsil ediyor
Türkiye Rafting Federasyonu’nun düzenlediği Türkiye Rafting Şampiyonası’nın 2. ayağı Hakkari’de Zap Nehri’nde başladı. Ülke genelinden 25 kulübün katıldığı şampiyonada Antalya’yı Manavgat Gençlik ve Spor Kulübü temsil ediyor.
SPOR Haberi
Rafting’de Antalya’yı Manavgat temsil ediyor

25-30 Ekim 2020 tarihleri arasında Türkiye Rafing Federasyonu tarafından Hakkari’de Zap Nehri’nde gerçekleştirilen Türkiye Rafting Şampiyonası 2. Ayak müsabakalarında Antalya’yı, Tornado Rafting sponsorluğunda Manavgat Gençlik ve Spor Kulübü Rafting Takımı temsil ediyor. Mix Takım, U19 Erkek Takım, Erkek Açık Yaş ve Kız Açık Yaş kategorilerinde 5 takımla mücadele edecek olan Manavgat Gençlik ve Spor Kulübü Rafting takımı 6’sı bayan olmak üzere 14 kişiden oluşuyor.
 
Manavgat Gençlik ve Spor Kulübü Rafting Takımı Kafile Başkanı Bekir Ünal, 1-7 Ekim 2020 tarihleri arasında Şırnak’ta düzenlenen Türkiye Rafting Şampiyonası’na 4 kişilik 1 mix takımla katıldıklarını, 2. Ayakta ise 4 kategoride 2 Mix Takım, 1 U19 Erkek, 1 Erkek Açık Yaş ve 1 Kız Açık Yaş olmak üzere 5 takımla mücadele edeceklerini belirterek, şampiyonada iyi bir derece alarak Manavgat ve Antalya’yı en iyi şekilde temsil etmek istediklerini söyledi.
 
Şampiyonaya Beşkonak Köprülü Kanyon’da hazırlandıklarını ifade eden Ünal, Hakkari’de yapılan şampiyonada Türkiye Rafting Milli Takımı için seçmelerinde yapılacağını ve kulüplerinden en az bir sporcunun milli takıma girmesini istediklerini söyledi.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Geçmiş yıllarda Türkiye’de rafting denilince akla ilk olarak Manavgat’ın geldiğini hatırlatan Manavgat Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Süleyman Karakaya, “Rafting sporunu icra etmek için her türlü şarta sahip olan Manavgat’ta ne yazık ki uzun yıllardır Rafting bir spor olarak değil, bölgemize gelen turistler için bir spor aktivitesi olarak düzenleniyor. Geçmiş yıllarda Türkiye Şampiyonu çıkaran Manavgat’ımızın yeniden raftingde sportif bir başarı elde etmesi için var gücümüzle çalışıyoruz. Rafting’i Manavgat’ta yeniden sevdirmek, yeni ve yetenekli gençleri bu spora kazandırmak ve ilçemizin adını öncelikle ülkemizde ve daha sonra uluslar arası müsabakalar ile dünyaya duyurmak en büyük arzumuz” diye konuştu.
 
Hakkari’de gerçekleştirilen şampiyona sonucunda Türkiye Rafting Milli Takımı için sporcu seçmesinin de yapılacağını söyleyen Karakaya, “İlçemiz bir çok spor dalında organizasyon yapmaya elverişli bir ilçedir. Rafting olarak da Beşkonak Köprülü Kanyonumuz çok uygundur. Bu bakımdan Türkiye Rafting Milli Takımızın da seçmelerin ardından düzenleyeceği kampta Manavgat’ı seçmesi en büyük temennimizdir. Böylece ilçemizde rafting sporuna yeniden ilgiyi artırabileceğimiz bir farkındalık oluşturarak gençlerimizi teşvik edeceğimizi de düşünüyorum” diye konuştu.
Kaynak: (HM) - Haber Merkezi Editör: Ömer KARÇA
Etiketler: Rafting’de, Antalya’yı, Manavgat, temsil, ediyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı