Haber Detayı
29 Ocak 2018 - Pazartesi 08:20 Bu haber 752 kez okundu
 
Proje potansiyeline BAKA’dan eğitim desteği
Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı (BAKA), ‘Küçük Ölçekli Altyapı’ ile ‘Yenilenebilir Enerji’ alt başlıklarından oluşan 2018 Mali Destek Programları için çıktığı teklif çağrısı kapsamında Isparta, Burdur ve Antalya’da proje hazırlama eğitimleri verdi.
EĞİTİM Haberi
Proje potansiyeline BAKA’dan eğitim desteği

 

Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı (BAKA), ‘Küçük Ölçekli Altyapı’ ile ‘Yenilenebilir Enerji’ alt başlıklarından oluşan 2018 Mali Destek Programları için çıktığı teklif çağrısı kapsamında Isparta, Burdur ve Antalya’da proje hazırlama eğitimleri verdi.

Fikrin projede en iyi şekilde nasıl anlatılacağı, nelere dikkat edileceği, kurgusu ve kalitesinin önemi anlatılan yerel kapasiteyi geliştirmeyi amaçlayan eğitimlerde; 20 milyon TL bütçeli yeni mali destek programının amacı, hedefi, alt başlıkları, hangi projelerin kabul göreceği, dikkat edilmesi gereken noktalar, projelerin uygulanma yeri ve süreleri, maliyetlerin uygunluğu gibi ilgili konularda bilgiler verildi.

Batı Akdeniz’in sosyo-ekonomik kalkınmasına katkıda bulunmak üzere faaliyetlerini sürdüren BAKA, 2018 Yılı Mali Destek Programları kapsamında Antalya, Isparta ve Burdur’da bilgilendirme toplantılarının ardından proje eğitimlerine başladı. Program Yönetim Birim Başkan Vekili Hasan Yüksek, uzmanlar Abdurrahman Özsoy ve Tolga Keskin’den oluşan BAKA ekibi, proje hazırlama eğitimleri verdi. BAKA’nın web sitesinden kayıt yaptıranların katıldığı Isparta, Antalya ve Burdur’daki eğitimlerde; Kalkınma Ajansları Yönetim Sistemi (KAYS) üzerinden projelerin nasıl hazırlanacağı, nelere dikkat edileceği uygulamalı olarak anlatıldı. Yeni mali destek programının amacı, hedefi, alt başlıkları ile ilgili konularda hatırlatmalar yapılarak başlanan toplantılarda; projelerin internet üzerinden son başvuru tarihinin (KAYS) 09 Mart 2018 saat 23.59’a kadar olduğu vurgulandı.

Potansiyel başvuru sahiplerine; proje hazırlarken dikkat edilmesi gereken noktalar, fikrin projeye nasıl dönüştürüleceği, başvuru formu, eklerin doldurulması, hangi projelerin kabul göreceği, projelerin uygulanma yeri ve süreleri, mantıksal çerçeve yaklaşımı, faaliyet planı, bütçe, iş planı kavramları, teklif hazırlama ve sunma süreci ile maliyetlerin uygunluğu, destekten karşılanabilecek maliyetler, program ile hedeflenen sektör ve alanlar, değerlendirme süreci ile sonrası anlatıldı. Projelerin yazmaya başlamadan önce başvuru rehberlerindeki puanlama cetvelinin incelenerek projelerin yazılmasının önemine dikkat çekildi. Program ile hedeflenen sektör ve alanlar, değerlendirme süreci sonrasında sözleşmenin imzalanması aşamalarıyla ilgili bilgi veren BAKA ekibi, projelerin puanlamalarında önemli noktalara dikkat çekti. Toplantılar, katılımcıların sorularının cevaplandırılmasıyla tamamlandı.

Kaynak: (HM) - Haber Merkezi Editör: Büşra GÜLER
Etiketler: Proje, potansiyeline, BAKA’dan, eğitim, desteği,
Yorumlar
Haber Yazılımı