Haber Detayı
12 Eylül 2019 - Perşembe 10:23 Bu haber 1706 kez okundu
 
Polisten sürücülere ‘Öğrenci’ vurgusu
Okulların açılması ile birlikte özellikle okul çevreleri başta olmak üzere, trafiğin yoğun olduğu caddelerde sürücülerin trafik kurallarına uyması konusunda hassasiyet gösteren Manavgat İlçe Emniyet Müdürlüğü görevlileri, sürücülere ‘Önce Hayat, Önce Yaya’ uygulaması ve emniyet kemerinin takılması konularında bilgilendirme yapıyor.
ASAYİŞ Haberi
Polisten sürücülere ‘Öğrenci’ vurgusu

Manavgat İlçe Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Büro Amirliği görevlileri, Manavgat’ta trafiğin yoğun olduğu caddeler ile okulların çevresinde sürücülere yönelik bilgilendirme çalışmalarını sürdürüyor.

Araç sürücülerine emniyet kemerinin hayat kurtardığını hatırlatan görevliler, araca binildiği ilk andan itibaren hem sürücülerin hem de yolcuların emniyet kemerini takmasının zorunlu olduğu uyarısında bulunarak, broşür ve trafik temalı araç kokusu dağıttı.

Ayrıca sürücüleri özellikle okul çevrelerinde trafik kurallarına uymaları yönünde uyaran görevliler, 09 Eylül günü başlayan eğitim ve öğretim yılı nedeniyle okul çevrelerinde ve öğrencilerin yoğun kullandığı yaya geçitlerinde ‘Önce Hayat, Önce Yaya’ uygulaması kapsamında öğrencilere yol verilmesi gerektiğini hatırlatarak bilgilendirmede bulundular.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Polisten, sürücülere, ‘Öğrenci’, vurgusu,
Yorumlar
Haber Yazılımı