Haber Detayı
31 Mayıs 2018 - Perşembe 09:22 Bu haber 2957 kez okundu
 
Polisten şehit aileleri, gazi ve maluller için iftar yemeği
Antalya Emniyeti; 28 Mayıs günü Lara Polis Kampı’nda şehit aileleri, gaziler ve maluller için iftar yemeği düzenledi.
YAŞAM Haberi
Polisten şehit aileleri, gazi ve maluller için iftar yemeği

 

Antalya Emniyeti; 28 Mayıs günü Lara Polis Kampı’nda şehit aileleri, gaziler ve maluller için iftar yemeği düzenledi.

Antalya Emniyet Müdürlüğünden konu ile ilgili olarak yapılan yazılı açıklamada: “Aziz vatanımızda bağımsız bir hayat sürdürebilmemize imkân sağlayan insanlık onurunu canından aziz bilerek şehitlik ve gazilik mertebelerine yükselmiş Türk Askeri,  Türk Polisi ve bu uğurda can veren vatandaşlarımız milletimizin haklı gurur kaynağıdır.

Dini ve toplumsal hayatımızda önemli bir yeri olan, yardımlaşma ve dayanışma duygularının daha da güçlendiği Ramazan ayında; ülkemiz için, vatan için ve tüm mukaddeslerimiz için hiç düşünmeden canlarını feda eden aziz şehitlerimizin ve gazilerimizin hatıralarını yad etmek, şehit ailelerimizin ve gazilerimizin her zaman yanlarında olduğumuzu htirmek amacı ile; 28 Mayıs günü Lara Polis Kampında, İl Emniyet Müdür V. Mehmet Murat Ulucan ev sahipliğinde, Antalya Valisi Münir Karaloğlu, Antalya Protokolü, şehit aileleri, gaziler, malüller ile ailelerinin teşrifleriyle iftar yemeği düzenlenmiştir.

Şehit aileleri ve gazilerle yemekte buluşan Emniyet Müdürü Mehmet Murat Ulucan yaptığı konuşmasında; “Ülkemizin her karış toprağına kanlarını akıtarak, Türk Emniyet Teşkilatının 173 yıllık tarihini altın sayfalara yazdıran Gazi, Vazife Malullerimiz ile Aziz Şehitlerimizin hatıralarını yüceltmek ve onlara sahip çıkmak Milletimizin mazisine olan bağlılığının ifadesidir. Çünkü onlar, vatan savunmasının en güzel örneğini vermiş, bu bedeli canları ile ödeyip ülke topraklarını bizlere miras bırakmışlardır.

Bugün Teşkilatımız ve Türkiye Cumhuriyeti, şehitleri sayesinde başı dik ve alnı açık bir şekilde daha da güçlü olarak ayaktadır. Polislik mesleğinin en temel özelliği olan vefa duyguları içerisinde görev başında yaralanıp gazi ve görev malulü olan mensuplarımız ile şehitlerimizin ailelerine en iyi şekilde yardımcı olmaya ve onlara iyi bir gelecek hazırlama gayreti içerisinde olmuş ve olmaya devam edecektir.

Saygıdeğer Şehit Aileleri; Bu toplum içinde en mu’teber kişilerin onurlu ve gururlu ailelerisiniz. Sizlerin; bu onuru ve gururu taşıması, acılarını bağırlarına gömerek birer şeref abidesi gibi dik durması, teşkilatımızın ve milletimizin haklı gururudur. Vatan müdafaası için birleşen yüreklerimizin; bundan sonra da aynı inançla, aynı sevdayla, aynı ruhla ve aynı kararlılıkla çarpacağından hiç şüphem yoktur. Unutmayınız ki Teşkilatımızın gücü ve enerjisi, siz şehit ailelerimizin ve gazilerimizin fedakârlığında saklıdır.

Kıymetli gazilerimiz; gözünüzü kırpmadan, cansiperane, şehadet şerbetini içmek için görev yaptınız.

Vatanımızın bölünmez bütünlüğü uğruna terörle mücadelede canınızı seve seve ortaya koyarak fedakarlık timsali oldunuz.“Vatan Sağ Olsun” diyerek en ön saflarda yer aldınız. Vatan sizlere minnettardır.“Bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır, Toprak, eğer uğrunda ölen varsa vatandır.” İfadesinin en güzel, en somut örneği; şehitlerimiz, bayrağımız ve siz gazilerimizsiniz.

Bu duygu ve düşüncelerle, vatanımızın bölünmez bütünlüğü uğruna hayatlarını feda eden aziz şehitlerimize Allah’tan bir kez daha rahmet diliyor, gazilerimizi şükranla anıyorum. Katılımlarıyla bizleri onurlandıran Sayın Valimize şükranlarımı sunarken, siz saygıdeğer şehit aileleri ve kıymetli gazilerimiz ramazan ayınızın hayırlara vesile olmasını dilerim.” diye ifade etmişlerdir.

İftar yemeğine katılan Sayın Valimiz Münir Karaloğlu yaptığı konuşmasında; Üstünde yaşadığımız bu mübarek toprakların her santimetresinin bin yıldır şehitlerimizin kanlarıyla gazilerimizin fedekarlıklarıyla vatan kılınmıştır. Halen de bu topraklarda huzurlu yaşayalım diye asker, polis, jandarma ve güvenlik görevlileri her daim görevinin başındadır. Onların sayesinde huzur içinde iftarımızı açabiliyoruz.  Şehit Ailelerinin ve Gazilerimiz başımızın tacıdır. Devletimiz her daim Şehit Aileleri ve Gazilerimizin yanındadır.” diye ifade etmişlerdir” denildi.

Kaynak: (HM) - Haber Merkezi Editör:
Etiketler: Polisten, şehit, aileleri,, gazi, ve, maluller, için, iftar, yemeği,
Yorumlar
Haber Yazılımı