Haber Detayı
09 Temmuz 2018 - Pazartesi 10:52
 
Polisten kaçak sigara ve içki operasyonu
Antalya İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri yürüttükleri 2 ayrı operasyonla toplam 988 şişe sahte ve kaçak içki, 700 litre alkol ve piyasa değeri 370 lira olan 31 bin 650 paket kaçak sigara ele geçirdi.
ASAYİŞ Haberi
Polisten kaçak sigara ve içki operasyonu

 

Antalya İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri yürüttükleri 2 ayrı operasyonla toplam 988 şişe sahte ve kaçak içki, 700 litre alkol ve piyasa değeri 370 lira olan 31 bin 650 paket kaçak sigara ele geçirdi.

Antalya İl Emniyet Müdürlüğünden konu ile ilgili olarak yapılan yazılı açıklamada:

“Antalya Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü görevlilerince, kaçak/sahte içki üretimi yaparak bu içkileri piyasaya süren şahıs ve organizasyonlara yönelik uzun süreli takip neticesinde yürütülen projeli çalışma sonucunda;

05 Temmuz günü İl merkezinde 4 ayrı adreste bulunan depolarda yapılan eş zamanlı operasyonda, 150 şişe değişik markalarda sahte içki, 568 adet çeşitli marka ve ebatlarda boş içki şişesi, 700 litre alkol ve 7 bin 811 adet sahte içki yapımında kullanılan malzemeler ele geçirilmiş, ayrıca operasyonun devamında Kemer İlçesinde tespit edilen bir depoda 838 adet kaçak içki ele geçirilmiştir.

Ele geçirilen sahte içkilerin analiz raporlarında Türk Gıda Kodeksi Distile Alkollü İçkiler Tebliğine uygun olmadığı ve insan sağlığına zararlı olduğu tespit edilmiştir.

Olayla ilgili olarak “5607 Sayılı Kaçakçılıkla Mücadele Kanuna Muhalefet Etmek” suçundan 2 şahıs gözaltına alınmış ve haklarında hazırlanan tahkikat evrakları ile birlikte adli makamlara sevk edilmişlerdir.

Antalya Emniyet Müdürlüğü olarak insan sağlığını tehdit eden kaçak/sahte içki üretimi yapan kişi/kişilere yönelik çalışmalarımız kararlılıkla devam edecektir.

Diğer olayda ise Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü görevlilerince ilimize doğu illerinden kaçak sigara getiren ve satan şahıs ve organizasyonlara yönelik yapılan çalışmalar sonucunda;

Bir tır içerisinde yüklü miktarda kaçak sigaranın ilimize getirildiği bilgisi elde edinilmesi üzerine, bahse konu tır 05 Temmuz günü il merkezine girişinde Kaçakçılık Suçları Büro Amirliği görevlilerince durdurulmuş, araçta yapılan aramada kuru bakliyat içerisine gizlenmiş vaziyette kolilerde değişik markalarda piyasa değeri 370 bin TL olan toplam 31 bin 650 paket kaçak sigara ele geçirilmiştir.

Olaya karışan E.Ö. isimli şahıs yakalanmış ve hakkında hazırlanan tahkikat evrakları ile birlikte adli makamlara sevk edilmiştir.

Ülkemize yasal olmayan yollardan girişleri sağlanan veya merdiven altı olarak tabir edilen yöntemlerle üretilerek piyasaya arz edilmek sureti ile vatandaşlarımızın sağlığını ciddi şekilde tehlikeye sokmak sureti ile haksız kazanç elde eden şahıslara yönelik olarak Antalya Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünce etkin ve kararlılıkla mücadeleye devam edilmektedir” denildi.

Kaynak: (HM) - Haber Merkezi Editör:
Etiketler: Polisten, kaçak, sigara, ve, içki, operasyonu,
Yorumlar
Haber Yazılımı