Haber Detayı
16 Ağustos 2019 - Cuma 12:40 Bu haber 1666 kez okundu
 
Polisten çocuk dilencilere yönelik uygulama
Antalya polisi sokakta çalışan, çalıştırılan ve dilendirilen çocuklara yönelik denetim uygulaması yaptı.
ASAYİŞ Haberi
Polisten çocuk dilencilere yönelik uygulama

Konuyla ilgili olarak Antalya İl Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklamada: “Aileleri tarafından ihmal edilen 18 yaşın altında olan çocukların özellikle kavşaklar, parklar vb. kamuya açık kentsel mekanlarda, kişilerin araç camını silmek yada insanları taciz ederek para vermeye zorlamak, mendil, çiçek, hediyelik eşya satışı yapmak veya dilenmek suretiyle toplumun huzur ve güvenliğini tehlikeye düşüren çocuklara yönelik olarak;

Çocuk Şube Müdürlüğü koordinesinde Asayiş Şube Müdürlüğü, Kepez, Konyaaltı ve Muratpaşa İlçe Emniyet Müdürlüğü birimlerinden müşterek ekipler oluşturularak, 01-07 Ağustos tarihleri arasında günün değişik saatlerinde denetim uygulaması gerçekleştirilmiştir.

Sokakta çalışan, çalıştırılan ve dilendirilen çocuklara yönelik yapılan denetim uygulamasında; 9 dilenci, 8 midye satıcısı, 4 mendil satıcısı, 2 çiçek satıcısı, 15 su, meyve, ceviz vb. satıcı olmak üzere toplam 38 çocuk tespit edilmiş, bu çocuklardan 33’ü ailesine, 5’i Antalya Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğüne bağlı yurda teslim edilmiştir. Yapılan araştırmada tespit edilen ve ailesine teslim edilen çocuklardan 15’ inin, yurda teslim edilen çocuklardan ise 2’sinin yıl içerisinde değişik tarihlerde aynı eylemi yaptıkları anlaşılmıştır.

Ayrıca 44 şahsın incelemesi yapılmış, herhangi bir suç ve suç unsuruna rastlanılmamış, satıcı ve dilencilik yaptığı tespit edilen 18 yaşından büyük olan 15 şahsa Kabahatlar Kanununu 32. Maddesine göre Emre Aykırı Davranış ilgili birimlerce toplam 4 bin 800 TL idari para cezası işlemi uygulanmıştır” denildi.

Kaynak: (HM) - Haber Merkezi Editör:
Etiketler: Polisten, çocuk, dilencilere, yönelik, uygulama,
Yorumlar
Haber Yazılımı