Haber Detayı
12 Nisan 2019 - Cuma 09:44 Bu haber 2502 kez okundu
 
Polis teşkilatının 174. yılı kutlandı
Türk Polis Teşkilatı’nın 174. yılı Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen törenle kutlandı. Manavgat İlçe Emniyet Müdürlüğü tarafından Polis Haftası’nda Külliye Camii’nde mevlid-i şerif okundu.
YAŞAM Haberi
Polis teşkilatının 174. yılı kutlandı

 

Türk Polis Teşkilatı’nın 174. yılı Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen törenle kutlandı. Manavgat İlçe Emniyet Müdürlüğü tarafından Polis Haftası’nda Külliye Camii’nde mevlid-i şerif okundu.

Cumhuriyet Meydanı’ndaki tören saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla ile başladı. Törene Manavgat Kaymakamı Mustafa Yiğit, Manavgat Belediye Başkan Yardımcısı Hasan Şimşek, Manavgat İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Kürşat Şenol, AK Parti İlçe Başkanı Yusuf Halimoğlu, İYİ Parti İlçe Başkanı Hatice Avcı,  oda başkanları, kamu kurum ve kuruluşların müdürleri, emniyet mensupları katıldı. Manavgat İlçe Emniyet Müdürü Mustafa Hilmi Özgönül, Atatürk Anıtı’na çelek koyarak bir konuşma yaptı. Türk polisinin tarihi sorumluluğunun her zaman bilincinde olarak, kutsal ve şerefli görevini büyük bir şevk ve azimle yılmadan devam ettirdiğni belirten emniyet müdürü Özgönül, “Polis Teşkilatımız, zamanın gündüz ya da gece oluşuna bakmadan ve gerektiğinde de ailesini geri plana iterek fedakarca hizmet vermektedir. Kuruluşumuzdan bu yana ülkede huzur ve güveni sağlamayı, vatandaşın, mal, can ve namusunu korumayı, yardıma muhtaç olanlara yardımcı olmayı ilke edinmiş bulunmaktayız" dedi. Emniyet müdürü Özgönül sözlerini şöyle sürdürdü: "Türk Polis Teşkilatı olarak çok iyi biliyoruz ki, bu devlet yüz binlerce şehidimizin kanı üzerine kurulmuştur. Tarihin sorumluluğunun her zaman bilincinde olarak, kutsal ve şerefli görevimizi büyük bir şevk ve azimle yılmadan devam ettirmekteyiz. Bu vesile ile Türk Polis Teşkilatı’nın 174. Kuruluş Yıldönümü’nü kutluyor, vatanımızın ve milletimizin huzur ve güvenliği için göğsünü kurşunlara siper ederek, bu uğurda canını veren manevi şehitlerimizin huzurunda hepinize saygılar sunuyorum.”

Törenin ardından katılımcılarİlçe Emniyet Müdürlüğünü ziyaret etti. Manavgat İlçe Emniyet Müdürlüğü girişinde Mustafa Hilmi Özgönül'ü Atatürk İlkokulu 4G sınıfında eğitim gören oğlu Mustafa Kağan Özgönül çiçekle karşıladı.

POLİS HAFTASI NEDENİYLE MEVLİT DÜZENLENDİ

Manavgat İlçe Emniyet Müdürlüğü tarafından Polis Haftası’nda Külliye Camii’nde mevlid-i şerif okundu.

Mevlide Manavgat Cumhuriyet Başsavcısı Ramazan Yılmaz, İlçe Müftüsü Mustafa Atilla, İlçe Emniyet Müdürü Mustafa Hilmi Özgönül, İlçe Sağlık Müdürü Aşur Eker, Manavgat Ziraat Odası Başkanı Rasim Metin, muhtarlar, polisler ve vatandaşlar katıldı. Mevlitte vaaz veren Manavgat Müftüsü Mustafa Atilla, “Kurulduğu 10 Nisan 1845 tarihinden bugüne kadar ülkemizde huzur ve düzenin bozulmaması ve bizlerin güvenli bir şekilde yaşamını sürdürebilmesi için gece gündüz fedakârca görev yapan; gecesini gündüzüne katarak 24 saat toplumumuzun huzur ve güveni için çalışan polislerimizin Polis Haftası’nı kutluyorum” dedi. Müftü Atilla şehitliğin önemine işaret ettiği vaazında, “Bizler, normal insanlar ölüp cennete gittiğimizde bir daha dünyaya gelmek istemeyiz. Ama şehitler farklıdır. Onlar yine dünyaya gelip, yine şehit olmak isterler” dedi. Türk milletinin şehit olmak arzusunun 1071’de Malazgirt’te, 1453’te İstanbul’un Fethi’nde, Kurtuluş Savaşı’nda, 1974’de Kıbrıs’ta ve en son 15 Temmuz darbe girişimi olduğunda kendini gösterdiğini belirten müftü Atilla, “Bizim milletimizin içinde olan bu şehit olma, şehadet mertebesine erişme arzusu olduğu sürece biz sürekli olarak başarıya ulaşırız” diye konuştu. Mevlit, yapılan duanın ardından sona erdi.

 

Kaynak: (HM) - Haber Merkezi Editör:
Etiketler: Polis, teşkilatının, 174., yılı, kutlandı,
Yorumlar
Haber Yazılımı