Haber Detayı
22 Mart 2020 - Pazar 16:10 Bu haber 5020 kez okundu
 
Pazardan evine ekip otosu götürdü
İÇİŞLERİ Bakanlığı’nın 65 yaş üstü yaşlılar ve kronik rahatsızlığı olanların sokağa çıkma yasağı getiren genelgesinin ardından Manavgat polis ekipleri de çalışma yaptı.
ASAYİŞ Haberi
Pazardan evine ekip otosu götürdü

Yapılan çalışmalar sırasında sebze meyve pazarında satış yaptığı belirlenen Cevriye Şen (65) polis ekipleri tarafından evine götürülmek istendi. Kendisinin yürüyerek gideceğini söyleyen Cevriye Şen, polis ekiplerine ‘3’ten 9’a şart olsun, sizin arabanıza binmem’ diye yemin etmesine rağmen ekip otosuyla evine götürüldü.

Manavgat İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri 65 yaş üstü vatandaşların sokağa çıkmamalarını sağlamak amacıyla devriye görevini arttırdı. Sivil ve resmi ekipler tarafından yapılan denetimler sırasında 65 yaş üstü vatandaşları gördükleri anda uyaran ve evlerine kadar götüren polis ekipleri zaman zamanda yaşlılarda büyük tepki gördü.
Aşağı Pazarcı Mahallesi’nde kurulan sebze meyve pazarında denetim yapan polis ekipleri yaptıkları kimlik kontrolü sırasında 65 yaşındaki Cevriye Şen’in elinde eldiveni, yüzünde maskesiyle tezgah kurup satış yaptığını belirledi. Cevriye Şen’e İçişleri Bakanlığı’nın genelgesi olduğunu, 65 yaş üstündekilerin evden çıkamayacağını söylemelerine rağmen yaşlı kadın, “Ben evde ne yiyeceğim, bana kim bakacak? Kim alışveriş yapacak’ diye itiraz etti. Ekiplerin acil çağrı merkezi numarasını vererek, ihtiyaçlarının polis, jandarma, zabıta ve AFAD ekipleri tarafından giderileceğini söylemesi üzerine Cevriye Şen, tezgahının başına kızının gelmesini ardından Sanayi Mahallesi’nde oturduğunu ve kendisinin yürüyerek gideceğini söyledi.
Polis ekiplerinin 65 yaş üstü insanlara sokağa çıkma yasağı getirildiğini hatırlatarak, “Seni sokakta yürütmeyiz. Evine kadar ekip arabasıyla bırakacağız’ demesi üzerine Cevriye Şen, “Ben yürür giderim. Arabanıza binmem. 3’ten 9’a şart olsun arabanıza binmem. Ver kimliğimi. Valla kimliğimi de almam. Varır giderin belediyeye. Belediye başkanının yerini yakarım” dedi. Polis memurlarının ‘biz seni seviyoruz’ demesine rağmen Cevriye Şen, “Siz beni sevmiyorsunuz, Sevseydiniz tezgahımdan beni almazdınız’ diye konuştu. Polis ekiplerinin Kovid19 hastalığının en çok yaşlılar için tehlikeli olduğunu söylemesi üzerine Cevriye Şen, ‘Bana bir şey olmaz” diye cevap verdi.
Kendisinin aslında 61 yaşında olduğunu ancak dedesinin kimliği alırken 4 yaş büyük yazdırdığını öne süren Cevriye Şen, “Hep o dedemin yüzünden oluyor bu şimdi gideyim, mezar taşını kıracağım. Beni 4 yaş büyük yazdırmış” diye söylendi
Sivil kıyafetli polislerin ikna etmekte zorlandığı Cevriye Şen, gelen resmi ekip otosuna güçlükle bindirilerek evine götürüldü. Cevriye Şen’in ekip otosunda polislere hakaret ettiği duyuldu.

Kaynak: (HM) - Haber Merkezi Editör: Erkam ŞAHİN
Etiketler: Pazardan, evine, ekip, otosu, götürdü,
Yorumlar
Haber Yazılımı