Haber Detayı
06 Şubat 2020 - Perşembe 21:49 Bu haber 2846 kez okundu
 
Pazarcılar Odası’ndan depremzedelere yardım
Elazığ ve Malatya' da meydana gelen depremde etkilenen depremzedeler için Manavgat Pazarcılar Odası’nın başlatmış olduğu yardım kampanyasında toplanan yardımlar AFAD deposuna teslim edildi.
GÜNDEM Haberi
Pazarcılar Odası’ndan depremzedelere yardım

Manavgat Sabit ve Seyyar Pazarcılar Odası Başkanı Sami Dursun Doğan; “Depremin hemen sonrasında depremzede yurttaşlarımıza yardım çalışmalarını başlattık. Manavgat Kaymakamı Dr. Mustafa Yiğit ve Birlik Başkanımızla da durumu görüştük. Daha sonra TESK bu işi üstlendi. Bütün odalara, birliklere, federasyonlara genelge gönderildi. Doğal olarak bize de genelge gelmiş oldu. Sanırım Kaymakamımız diğer oda başkanları ile de görüştü. Beni Abdullah Akça başkanım aradı. Onların da toplamış olduğu bir miktar yardımı kendi aracımızla Antalya’da birliğimizin yardımlarının toplandığı AFAD deposuna teslim ettik. Orada toplanan yardımlar birliğimiz tarafından deprem bölgesine ulaştırılacak” dedi.
“Öncelikle tüm çalışmayı kendi bünyemizde yapmayı düşündük ancak bir TIR ya da kamyon kadar yardım olmayınca, bunun yanı sıra birliğimizden de genelge gelince topladığımız yardımları Antalya’ya teslim etmenin daha uygun olacağı kanaatine vardık” diyen Doğan; “Toplamış olduğumuz yardımlar öncelikle her türlü giyecek maddesinden oluşuyor. Bunun dışında battaniye, yorgan, gıda maddeleri de toplandı. Gıda maddelerinde dilinmiş zeytine kadar her türlü yiyecek maddesi yardımı yapıldı. 10 güne kadar bayatlamayan ekmek yardımı dahi yapıldı. Yardım yapan tüm esnaflarımıza teşekkür ediyoruz. Allah kabul etsin” ifadelerini kullandı. 
Kaynak: (AT) - Alper TAMER Editör: Erkam ŞAHİN
Etiketler: Pazarcılar, Odası’ndan, depremzedelere, yardım,
Yorumlar
Haber Yazılımı