Haber Detayı
24 Kasım 2019 - Pazar 19:47 Bu haber 6476 kez okundu
 
Papağanlar, Manavgat Şelalesi’nin maskotu oldu
ANTALYA Manavgat’ta bulunan dünyaca ünlü Manavgat Şelalesi’nin ziyaret eden yerli ve yabancı turistler, maskot haline gelen papağanlarla fotoğraf çektirmeyi ihmal etmiyor. Şelalede fotoğrafçılık yapan Mehmet Özçelik, “Papağanları seviyor ve onlarla hatıra fotoğrafı çektiriyorlar. Bu papağanlar artık şelalenin maskotu oldu” dedi.
YAŞAM Haberi
Papağanlar, Manavgat Şelalesi’nin maskotu oldu

Antalya’nın Manavgat ilçesinde bulunan ve her yıl yaklaşık 800 bin kişinin ziyaret ettiği şelaleye, Kasım ayı gelmesine 
rağmen yerli ve yabancı turistlerin ilgisi sürüyor. Seyir terasında şelalenin fotoğrafını çeken tatilciler, hatıra fotoğrafı çektirmeyi ihmal etmiyor. Şelaleden hatıra eşya alan yerli ve yabancı turistler, sıcak yaz günlerinde şelalenin serinliğiyle ferahlıyor.

ŞELALENİN MASKOTU OLDU
Brezilya’dan eğitilmiş olarak şelaleye getirilen papağanlara büyük ilgi gösteren tatilciler,  hatıra fotoğrafı çektirmek için adeta sıraya giriyor. Şelalede fotoğrafçılık yapan Mehmet Özçelik, turistlerin şelalede papağanlara büyük ilgi gösterdiklerini belirterek, “Turistler önce şelaleyi seyrediyorlar ardından papağanları görüp yanlarına geliyorlar. Papağanları seviyor ve onlarla hatıra fotoğrafı çektiriyorlar” dedi. Papağanlarla birlikte çektirdikler fotoğrafları turistlerin sosyal medya hesaplarında da paylaştığını belirten Özçelik, “Bu papağanlar artık şelalenin 
maskotu oldu. Bazı turistler ilk başlarda çekiniyor ancak, papağanlar eğitilmiş olduğu için kendilerini sevdiriyor. Bunu görünce dayanamayıp sevmeye başlıyorlar” dedi. Bu sene turizm sezonunun sayı olarak çok iyi olduğunu ancak gelen turistlerin alışveriş yapmaktan kaçındığını belirten Özçelik, “Geçmiş yıllarda esnaflar turistlerden dolayı memnun oluyordu. Bu sene umduğunu pek fazla bulamadı” diye konuştu.

Kaynak: (HM) - Haber Merkezi Editör: Erkam ŞAHİN
Etiketler: Papağanlar,, Manavgat, Şelalesi’nin, maskotu, oldu,
Yorumlar
Haber Yazılımı