Haber Detayı
12 Ağustos 2020 - Çarşamba 17:34 Bu haber 2521 kez okundu
 
Palandöken; Meslek liseleri sanayi üretiminin merkezi
TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, tüm dünyayı etkisi altına koronavirüs salgını toplumun her alanında değişikliklere sebep olduğunu belirtti.
EKONOMİ Haberi
Palandöken; Meslek liseleri sanayi üretiminin merkezi

Tüm dünyayı etkisi altına koronavirüs salgını toplumun her alanında değişikliklere sebep olduğunu belirten TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, “Akademik başarısı düşük öğrencilerin tercih ettiği okullar olarak algılanan meslek liseleri pandemi sürecinde üstlendikleri rolle toplumun en büyük ihtiyacını karşıladı. Dezenfektan ve maskede üretim üstü haline gelen meslek liseleri bu dönemde en çok tercih edilen liseler haline gelmesi memnuniyet vericidir” dedi.
 
MESLEK LİSELERİ SANAYİ ÜRETİMİNİN AMİRAL GEMİSİDİR
Meslek okullarının tercih edilme oranlarının bu sene ciddi artmasına ilişkin olarak Milli Eğitim Bakanlığımızca yapılan açıklama çok sevindirici olduğunu anlatan Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, “Yeni nesil icatlarında  merkezi olan meslek okulları robottan bilgisayara elektronikten v.b her alanda ülkenin geleceğinde istihdamın arttırılmasında ve işsizliğin önlenmesinde çok önemli bir yer tutmaktadır. Bir ülkenin gelişmişlik düzeyi ile ekonomideki ve sanayisindeki başarı doğru orantılıdır. Bir ülke yüksek katma değeri olan ürünler ile bu ürünleri de yapan işinin ehli insanlar tarafından gelişir. Sanayi üretiminde ise amiral gemi şüphesiz ki meslek liseleri ile çıraklık okullarıdır. Ara eleman ihtiyacının karşılanması, nitelikli eleman yetiştirilmesi için bu teknik okullarda eğitim alan bireyler yetiştirilmesi şarttır. Meslek liselerine olan ilginin böyle artarak sürmesi en büyük dileğimiz” diye konuştu.
Kaynak: (HM) - Haber Merkezi Editör: Erkam ŞAHİN
Etiketler: Palandöken;, Meslek, liseleri, sanayi, üretiminin, merkezi,
Yorumlar
Haber Yazılımı