Haber Detayı
21 Mart 2020 - Cumartesi 00:32 Bu haber 5077 kez okundu
 
Paketten sermaye çıktı
CHP Manavgat İlçe Başkanı Aliye Coşar koronavirüs salgınına karşı alınacak ekonomik önlemler paketi ile ilgili değerlendirme yaptı.
GÜNDEM Haberi
Paketten sermaye çıktı

Koronavirüs salgınına karşı alınacak ekonomik önlemler paketi ile ilgili değerlendirme yapan Aliye Coşar; "Bütün dünyayı etkisi altına alan korona virüsü nedeniyle zor günler geçirdiğimiz bu dönemde AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın salgına karşı alınacak ekonomik önlemler paketinden ne yazık ki sermaye çıktı.

Sermayeye destek halka gelince kolonya! Bu önlemler paketinde şimdiye kadar yapılan yanlış politikalarla ciddi sıkıntılar yaşayan dar gelirli vatandaşların, turizm işçilerinin, emekçilerin, çiftçinin durumunun hiç düşünülmediğini gördük.
Antalya ve ilçelerinde olduğu gibi Manavgat'ımızda da turizm sezonu başlamadan bitti. Binlerce turizm işçisi işsiz kaldı. Turizm emekçileri iş yapamaz hale geldi. Salgınla mücadele için işyerlerini kapatmak zorunda olan esnafın durumu ne olacak? Ücretsiz izne çıkarılan işçinin durumu ne olacak? Çiftçinin durumu ne olacak? Emekçinin durumu ne olacak? SGK primleri, vergi borçları, faturalar, kiralar, banka kredileri ödenemez durumdadır. Halk ayakta kalma ve evine ekmek götürme mücadelesi veriyorken açıklanan tedbir paketinde yok sayılmıştır. İşçi yok, emekçi yok, dar gelirli vatandaş yok. Maalesef beklentileri karşılamayan bu pakette vatandaş kendi kaderine terk edilmiştir" dedi.

Kaynak: (HM) - Haber Merkezi Editör: Erkam ŞAHİN
Etiketler: Paketten, sermaye, çıktı,
Yorumlar
Haber Yazılımı