Haber Detayı
01 Ekim 2019 - Salı 09:14 Bu haber 4748 kez okundu
 
Özdemir, “Bizim işimiz eğitim”
'Eğitimde Yeni Çizgi' sloganı ile Manavgat'ta kendine has evrensel standartlara sahip yerli ve yeni bir eğitim modeli sunan Akademi Yeni Çizgi Okulları, uyguladıkları sistemi tanıtmak için basın mensupları için bir kahvaltı etkinliği düzenledi. Manavgat'ta 20 yıllık eğitimcilik hayatı olan okul kurucu müdürü Nejmettin Özdemir, “Bizim işimiz eğitim, başka bir iş bilmeyiz, o nedenle okulumuzda dünya ile rekabet edebileceğimiz ilk ve tek eğitim modeli olan AYÇ'yi uygulamaktan mutluyuz” dedi.
EĞİTİM Haberi
Özdemir, “Bizim işimiz eğitim”

Manavgat Akademi Yeni Çizgi Okulları, yeni eğitim öğretim yılında uyguladıkları AYÇ eğitim sistemi hakkında bilgi vermek amacıyla basın mensuplarına kahvaltı etkinliği düzenledi. Okul binasında gerçekleştirilen etkinlikte okul kurucu müdürü Nejmettin Özdemir basın mensuplarına okul ve uygulanan AYÇ eğitim modeli hakkında bilgi verdi.
Akademi Yeni Çizgi Okulları bünyesinde bir fen lisesi, bir anaokulu ve bir sağlık meslek lisesi bulunduğunu belirten Özdemir, okullarında uyguladıkları AYÇ eğitim modelinin ise Türkiye'de tek olma özelliği taşıdığını söyledi. Akademi Yeni Çizgi Okulları olarak Türkiye genelinde 6 kampüsleri bulunduğunun altını çizen Özdemir, Milli Eğitim Bakanlığının müfredatını uyguladıkları okullarında mecburi 2 saat etüt derslerinin bulunduğunu ayrıca AYÇ eğitim modeli ile eğitimin yanı sıra beceri eğitimi ve değerler eğitimine büyük önem verdiklerini söyledi.
AYÇ Okulları olarak hiçbir kurum veya grup ile ilişkili olmadıklarını vurgulayan Özdemir tek işlerinin eğitim olduğunu başkaca bir iş bilmediklerini belirterek, “Okullarımızdaki kadrolar 30 yıllık eğitim denetimine sahip seçkin eğiticiler. Eğitim güzel yapabildiğimiz tek şey. O nedenle okulumuzda dünya ile rekabet edebileceğimiz ilk ve tek eğitim modeli olan AYÇ'yi uygulamaktan mutluyuz. Eğitim sistemimiz hakkında vatandaşlarımız dilerse kurumumuza gelerek bilgi alabilir gerekse http://manavgat.aycokullari.com internet adresimizden okulumuzu inceleyebilir” dedi.
Önümüzdeki yıllarda Side'de sahip oldukları arazide bir yerleşke kurmayı planladıklarını da sözlerine ekleyen Özdemir, “Aslında yerleşkemiz için plan ve projelerimiz hazırdı, inşaat sürecine girecektik. Fakat son yıllarda yaşanan ekonomik sıkıntılar bizi de etkiledi, bu nedenle projemizi bir süre ertelemek zorunda kaldık” dedi.
Kurum bünyesinde kişisel gelişim kursu da bulunduğunu belirten Özdemir, öğrenciler için lise sınavları, üniversite sınavları hazırlık kursu verildiği gibi, yeterli sayıda kursiyerin sağlanması durumunda yabancı dil kursu, KPSS kursu gibi çeşitli alanlarda kursları da düzenleyebildiklerini ve bu sistemin Manavgat'ta tek olduğunu söyledi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Özdemir,, “Bizim, işimiz, eğitim”,
Yorumlar
Haber Yazılımı