Haber Detayı
10 Nisan 2018 - Salı 09:49 Bu haber 2838 kez okundu
 
Öz, “Yalanla gündem oluşturuyorlar”
CHP İlçe Örgütü’nün, Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından ANTEPE A.Ş’ye yaptırdığı Türkbeleni Kent Parkı projesinde ağaç katliamı yapıldığı yönündeki basın açıklamasını şiddetle kınadıklarını belirten Ak Parti İlçe Başkanı Hasan Öz, “CHP zihniyetinin Manavgat halkını ve kamuoyunu oluşturdukları yalan gündem ile huzursuz ve meşgul etmekten başka bir meziyetleri yoktur. CHP’li Manavgat Belediyesi, hem Manavgat’ta hem de Antalya’da büyükşehir belediyemizin hayata geçirdiği projelerin hayalini bile kuramazlar. Kısacası, CHP zihniyeti bizim Manavgat için yaptığımız projeleri rüyalarında bile göremezler” dedi.
GÜNDEM Haberi
Öz, “Yalanla gündem oluşturuyorlar”

CHP İlçe Örgütü’nün, Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından ANTEPE A.Ş’ye yaptırdığı Türkbeleni Kent Parkı projesinde ağaç katliamı yapıldığı yönündeki basın açıklamasını şiddetle kınadıklarını belirten Ak Parti İlçe Başkanı Hasan Öz, “CHP zihniyetinin Manavgat halkını ve kamuoyunu oluşturdukları yalan gündem ile huzursuz ve meşgul etmekten başka bir meziyetleri yoktur. CHP’li Manavgat Belediyesi, hem Manavgat’ta hem de Antalya’da büyükşehir belediyemizin hayata geçirdiği projelerin hayalini bile kuramazlar. Kısacası, CHP zihniyeti bizim Manavgat için yaptığımız projeleri rüyalarında bile göremezler” dedi.

Ak Parti İlçe Teşkilatı, Türkbeleni yapay şelale önünde düzenlediği basın açıklaması ile CHP İlçe Örgütü’nün geçtiğimiz günlerde yaptığı basın açıklamasına cevap verdi. Basın açıklamasına Ak Parti Antalya Milletvekili İbrahim Aydın’da katılırken, basın açıklamasında projeyle ilgili olarak CHP tarafından yalan ve iftiralarla dolu bir basın açıklaması yapıldığı belirtildi.

Ak Parti İlçe Başkanı Hasan Öz yaptığı açıklamada; CHP İlçe Başkanı Av. Aliye Coşar’ın verdiği yalan beyanlarla gerçekleri Manavgat kamuoyu ile paylaşacağını belirterek:

“Sayın CHP İlçe Başkanı basın açıklamalarında; “Büyükşehir Türkbeleni Projesini bize anlatmadı, projeyi bilmiyoruz’’ dedi.Türkbeleni Projesinin temel atma töreni, İlçe Belediye Başkanı Sayın Şükrü Sözen dahil olmak üzere, ilçemizde bulunan tüm STK temsilcileri, binlerce vatandaşımızın ve bizzat Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Menderes Türel’in katılımıyla gerçekleşmiştir. O programda Büyükşehir Belediye Başkanımız projenin tüm ayrıntılarını halkımızla paylaşmıştır. Ayrıca projenin birebir maketini kamuoyuna tanıtmıştır. Bunun yanı sıra İlçe Belediye Başkanı Sayın Şükrü Sözen de programda bir konuşma yaparak “Manavgat’a artı değer güzel bir projede sizlerle böylesine güzel bir atmosferde bulunmak beni de mutlu etti. Şuanda da güzel bir projenin temeli atılacak. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum’’ demiştir.İşte görüyorsunuz duyuyorsunuz anlatmaya gerek yok. Bu projeden haberimiz yok diyorsunuz. Temel atma töreninde alkış tutup teşekkür ettiniz. Herhalde o programda kulağınıza pamuk tıkamış oturuyordunuz.

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin yaptığı hizmetlerle ilgili basın açıklamalarında ve sosyal medyada “Tabelacı Belediye” iftirasını attılar.Antalya Büyükşehir Belediyesi, Manavgat’ta, neredeyse ilçenin kurulduğundan bu yana dağ gibi biriken sorunları çözmek için milyonlarca liralık hatta tam olarak söyleyeyim yaklaşık 450 milyon lira alt yapı ve üst yapı yatırımı yapmıştır. Bu yatırımların en somut sonucu olarak her sene yağan bir karış yağmurda su basan Manavgat’ın Aşağı hisar ve Eski hisar, Bahçelievler gibi mahallelerinde herhangi bir su baskını yaşanmamaktadır.

Manavgat’ın arıtma tesislerinin kapasitesi arttırılmış ve ilçe ekonomisinin can damarı olan turizm bir felaketten kurtarılmıştır. Kurduğumuz plent tesisiyle ürettiğimiz asfaltla, Manavgat merkez ve köylerinde yüzlerce kilometre sıcak asfalt yaptık.

Bu arada CHP’li Manavgat Belediyesi ne yaptı biliyor musunuz? Bizim yapım çalışmalarını sürdürdüğümüz yerlere “Burası Antalya Büyükşehir Belediyesi veya ASAT’ın sorumluluğundadır” diye her hizmet yaptığımız yerlere tabela dikti. Hatta bazı yerlerde bizim 1 tabelamız varken, Manavgat Belediyesi’nin 3 tabelası vardı.

Şimdi CHP ilçe örgütüne soruyorum; Bizim hizmetlerimiz bitmez. Büyükşehir belediyesi o tabelaları hizmet ürettiği diğer ilçelere götürdü. Ya siz kendi tabelalarınızı ne yaptınız? Ayrıca Manavgat halkı adına soruyorum, Manavgat Belediyesi o tabelalara kaç para ödeme yaptı. Belgeleriyle açıklayın herkes görsün.

CHPliler; Antalya Büyükşehir Belediyesi, Türkbeleni projesinde ağaçları kesiyor diye ortalığı ayağa kaldırdı, çeşitli medya organlarına haber yaptırdı.CHP Manavgat İlçe Başkanına soruyorum; “Antalya Büyükşehir Belediyesi, Türkbeleni’nde kaç tane ağaç kestirdi. Söylesin bizde bilelim”

Ama biz net söylüyoruz, “Büyükşehir Belediyemiz, Türkbeleni projesi için ağaç kesmemiştir” Bizim projemiz bittiğinde ayrıca binlerce ağaç dikecektir.

Burada, CHP ilçe örgütünün basın toplantısında ağaç kesildiğini iddia edecekleri yerde ne olduğunu bile bilmeyen CHP’lilerin buraya ne yapılacağından da haberleri yok. Boş boş konuşuyorlar” diye konuştu.

CHP İLÇE ÖRGÜTÜ CEVAP VERSİN

Ak Parti İlçe Başkanı Hasan Öz, CHP’nin Ak Partili Büyükşehir Belediyesi hakkında ortaya attığı iddialara cevap verdiklerini, ancak kendilerinin sorduğu sorulara da CHP’nin yanıt vermesini beklediklerini belirterek:

“Şimdi de biz bildiklerimizi söyleyelim de CHP ilçe örgütü cevap versin

CHP’li Manavgat Belediyesi Hatıplar Mezarlığını şantiye haline getirmiş midir? Mezarlık gibi kutsal bir alana bile göz diken Manavgat Belediyesi burada kestiği ağaçları ne yaptı. Kestikleri ağaçları ısınmak için mi kullandılar. CHP Milletvekili Sayın Niyazi Nefi Kara ağaç kesilmesine bu kadar hasiyet gösteriyorsa kendi mahallesi olan Hatipler Mahallesinde Manavgat Belediyesinin kestiği ağaçlara neden ses çıkarmadı?

Manavgat Belediyesi bugüne kadar yaptığı projeler için kaç tane ağaç kesmiştir veya sökmüştür. Kesilen veya sökülen ağaçlar nerededir? Ne olmuştur?

Aslında söylenecek çok söz var ama beğenmesek bile hizmet yapmaya çalışan belediye personelinin alın terlerine duyduğumuz saygıdan dolayı susuyoruz” diye konuştu.

TÜRKBELENİ DAHA DA YEŞİL OLACAK

CHP’nin Ak Parti’nin Manavgat’ta yaptığı hizmetlerin hayalini bile kuramayacağını ifade eden Öz,  “Antalya Büyükşehir Belediyesi, Manavgat’a Türkbeleni Projesi’yle 350 dönümlük dev bir kent parkı kazandırıyor. Mevcut ağaçların tamamen korunduğu alana 8 bin 500 Ağaç,70 bin 000 Çalı Bitkisi,2 bin 400 mevsimlik çiçek dikilerek, Türkbeleni daha da yeşil hale getirecek. Çevreci proje, ilçeye nefes aldırıcak ayrıca yemyeşil doğasıyla çekim merkezi olacak. Büyükşehir Belediye şirketi ANTEPE A.Ş tarafından 30 milyon 400 bin TL’lik dev bir  yatırım bedeli ile hayata geçirilen Manavgat Türkbeleni Projesi’nde çalışmalar şu anda sizinde gördüğünüz gibi  hızla devam ediyor. Böyle bir projeyi düşünmeye ne CHP’lilerin nedene CHP zihniyeti ile yönetilen belediyelerin düşünceleri yetmez. Onlar ancak bira festivali düzenlerler. Yaza kadar tamamlanması hedeflenen proje ile Manavgat’ın akciğeri konumundaki Türkbeleni, daha da yeşil bir hale gelecek. Tek bir ağacın kesilmediği ya da taşınmadığı projede, Türkbeleni’nin doğası aynen korunuyor. 2013’teki yangında zarar gören bölgeye ise binlerce ağaç dikilecek. Şu anda ağaçlar geldi. Çevreci projede, doğa ile sosyal hayatın iç içe olduğu bir yaşam alanları oluşturulacak.

Türkbeleni içindeki yapılarda, doğanın içinde kaybolacak şekilde ahşap ve traverten mermer malzemeler kullanılıyor. Alan ortasındaki vadide üzerinde ahşap köprüler olan 1350 metrekarelik yapay gölet olacak. Ormanın içine gençler ve çocuklar için 2 bin metrekarelik alanda adrenalin ve macera parkı yapılıyor. Projede ayrıca çeşmeler, çocuk oyun alanları, yürüyüş patikaları, koşu parkurları, doğal gezinti köprüleri, spor tesisleri, flora ve fauna tanıtım alanı ve otoparklar yer alıyor. 

Kültür sanatın da merkezi olacak

Proje kapsamında içinde konferans salonu, ASMEK merkezi, laboratuvarın yer alacağı bir de Gençlik Merkezi yer alacak. 2 bin kişilik amfi tiyatro birçok etkinliğin adresi olurken, alanı hareketlendirecek. Vatandaşlar seyir terası ile Manavgat’ın eşsiz manzarasını izleyebilecek. Burada Manavgat’a bir de açık sergi alanı kazandırılacak. Projede vatandaşların seyir terasına ve restoran meydanına rahat ulaşabilmesi için yatay asansörler de bulunuyor. CHP’li arkadaşların açıklama yaptıkları bölgede ise yangından dolayı zaten ağaç kalmamıştı. Tamamen çalılık bir alandı. Şimdi oraya vatandaşlarımız  yukarıya daha rahat ulaşa bilsin diye yatay asansör yapılıyor.

Alanın en yüksek noktasında 60 metrelik bayrak direği yer alacak. Manavgat’ın her noktasından görülebilecek Türk Bayrağı ile Türkbeleni vatandaşlarımızı selamlayacak. Proje alanının tümünü engelli bireyler rahatlıkla kullanabilecek. Sosyal alanlarda ziyaretçiler bir tarafta deniz manzarası diğer tarafta Manavgat manzarası eşliğinde yemek yiyebilecek.

Manavgat’taki sivil toplum kuruluşları, Türkbeleni’nde toplanacak. Manavgat’taki sivil toplum kuruluşlarına mesire alanı ana girişindeki sosyal tesis binasında yer verilecek. STK’lar, alana canlılık getirecek. Ben buradan şunu da dile getirmek istiyorum bugün proje daha tamamlanmadan bizi eleştirenler, proje tamamlandığında faydalanmak için bir birleriyle yarışacaklar. Biz bu tür eleştirilere daha öncede gördük ve yaşadık. Bugün bizi eleştirenler yarın Allah razı olsun diyecekler. Sonuçta hep bizi eleştirenler projelerin tamamlanmasıyla birlikte nimetlerinden ilk faydalananlar oldular. Bizim bununla ilgili asla bir şikayetimiz olamaz. Bizler tüm Antalya’da olduğu gibi Manavgat’ımıza da böylesine güzel yeşilin korunduğu bir proje kazandırmanın mutluluğunu yaşarız.

Biz Bakanımız Sn Mevlüt Çavuşoğlu, Büyükşehir Belediye Başkanımız, Milletvekillerimiz, İl Başkanımız ve İlçe Teşkilatımızla tek vücut halinde Antalya’mıza ve Manavgat’ımıza değer katacak, geleceğe taşıyacak projelerin üretilmesi için çabalıyoruz. Daha yapacak çok işimiz var. Bunlar proje üretemedikleri için ancak bizim hayata geçirdiğimiz projeleri eleştirerek gündeme gelebiliyorlar. Bu tür aslı astarı olmayan laflara cevap vererek vakit kaybetmek istemiyoruz ama vatandaşlarımızı yalan yanlış hatta iftiralarla dolu bilgiler veriyorlar” diye konuştu.

Basın açıklamasına katılan Ak Parti Antalya Milletvekili İbrahim Aydın, Türkbeleni Kent Parkı Projesi’nin Antalya Büyükşehir Belediye Meclisi’nde yapılan toplantıda oybirliğiyle kabul edildiğini ve projenin temelinin hep beraber atıldığını belirterek, “Biz burada hep beraberdik. Belediye başkanımız Şükrü Sözen’de buradaydı ve övgüler yağdırmıştı. Ne oldu da şimdi ‘karşıyız, istemezük’ durumuna geldi. Ona anlam veremiyorum. Burası çok önemli bir yer ve buraya çok güzel proje yapılıyor” dedi.

Muhalafet eleştirilerinin kendilerini hizmetten vazgeçiremeyeceğini ifade eden milletvekili İbrahim Aydın, “Burası bitecek, Sorgun Çamlığı’na büyükşehir belediyemiz kent ormanı olarak piknik mesire yeri olarak proje yapıyor şu anda. Eleştiriler oluyor, köprülü kavşakları da eleştirdiler. Şimdi ise yapılan kavşaklardan ön önce eleştirenler geçiyor ve niye ‘Side-Migros kavşağını yapmıyorsunuz? Geç kaldınız, paranız mı bitti?’ diye eleştiri yapmaya başladılar. Side-Migros kavşağı da Karayolların Genel Müdürlüğü tarafından ihale aşamasına geldi. 3’üncü fakülte de açılarak Antalya’ya 6’ıncı üniversite olacak olan Manavgat Üniversitesini eğitime kazandıracağız” diye konuştu. Aydın ayrıca Manavgat’a 500 yataklı hastanenin yapılacağını ve yer bakıldığını sözlerine ekledi.

Kaynak: (ÖK) - Ömer Karça Editör: Büşra GÜLER
Etiketler: Öz,, “Yalanla, gündem, oluşturuyorlar”,
Yorumlar
Haber Yazılımı escort istanbul istanbul escort porno izle sex hikaye porno indir türk porno escort