Haber Detayı
13 Temmuz 2018 - Cuma 16:59
 
Öz, “Milletin yazdığı destanı unutturmayacağız”
AK Parti Manavgat İlçe Başkanı Hasan Öz 15 Temmuz darbe girişiminin 2’inci Yıldönümü münasebetiyle yayımladığı mesajda milletin istikbaline ve istiklaline sahip çıkarak vatan hainlerine geçit vermediğini söyledi.
YAŞAM Haberi
Öz, “Milletin yazdığı destanı unutturmayacağız”

 

AK Parti Manavgat İlçe Başkanı Hasan Öz 15 Temmuz darbe girişiminin 2’inci Yıldönümü münasebetiyle yayımladığı mesajda milletin istikbaline ve istiklaline sahip çıkarak vatan hainlerine geçit vermediğini söyledi.

AK Parti İlçe Başkanı Hasan Öz 15 Temmuz Şehitleri Anma, Demokrasi ve Milli Birlik günü kapsamında, darbe girişiminin yıldönümü nedeniyle bir açıklama yaptı. Ak Parti İlçe Başkanı Hasan Öz 2 yıl önce 15 Temmuz tarihinde son 16 yılda bölgenin adeta paralayan yıldızı haline gelen Türkiye Cumhuriyeti'ne, vatanın birliğine, bütünlüğüne, demokrasiye ve milli iradeye karşı darbe girişiminde bulunulduğunu hatırlattı.

Ak Partili Öz ; " 15 Temmuz 2016'da ülkenin büyümesini ve güçlenmesini istemeyen emperyalist güçlerin piyonu, hain Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) ve onun Türk Silahlı Kuvvetleri içindeki uzantıları tarafından haince bir darbe girişimi yapıldı. Hamdolsun devletimiz ve milletimiz büyük bir kahramanlık ve feraset içerisinde bu hainliğe ve iç ve dış destekçilerine 103 yıl önce Çanakkale’de nasıl cevap verdiyse, aynı kararlıkla ve duruşla yine gereken cevabı vermiştir. Bu tür hain işgal girişimleri devletimiz ve büyük Türk milletinin gücü karşısında asla başarılı olamamıştır ve olamayacaktır. 15 Temmuzda bu milletin yazdığı destanı unutmadık ve unutturmayacağız. Bu hainlere karşı 15 Temmuz gecesi gece her yaştan, kadın erkek demeden siyasi düşüncesi dünya görüşü ne olursa olsun insanımız demokrasiye ve ülkesine sahip çıkmak için sokağa çıktı. Kişilerin olduğu gibi milletlerin de karakteri vardır. Türk Milleti karakteri gereği tarihin hiçbir döneminde hainlere, işgalcilere geçit vermemiştir. Gerektiğinde bu uğurda canını feda etmiştir. Türk milletinin bu yüksek karakterini yüzyıllara uzanan destansı tarihimizde çok kez görmüşüzdür. İşte bunların sonuncusu, 15 Temmuz 2016’da tüm dünyaya millet olma dersini verdiğimiz Demokrasi Zaferimizdir” dedi. O gece 250 şehit verdik diyen Ak Parti Manavgat İlçe Başkanı Hasan Öz; "Onlar 15 Temmuz gecesi ölmediler, tam tersi bu milletin bağrında ölümsüzleştiler. O gece minarelerden okunan salalar bir ölümün değil bir milletin ayağa kalkışını ve ölümsüzlüğe yürüyüşünün habercisiydi. Bu vesile ile 15 Temmuzda bu vatan için canını feda eden şehitlerimize bir kez da yüce Allah’tan rahmet diliyoruz" dedi. Öz, 15 Temmuz Şehitleri Anma, Demokrasi ve Milli Birlik günü kapsamında bugün kan bağışı kampanyasının düzenlenecek ayrıca 15 Temmuz Pazar günü saat 20.30'da Atatürk Kültür Merkezi önünden Cumhuriyet meydanına milli birlik yürüyüşünün gerçekleştirileceğini akabinde ise hazırlanan programın sunulacağını kaydetti.

Kaynak: (HM) - Haber Merkezi Editör:
Etiketler: Öz,, “Milletin, yazdığı, destanı, unutturmayacağız”,
Yorumlar
Haber Yazılımı