Haber Detayı
27 Mart 2019 - Çarşamba 17:45 Bu haber 3428 kez okundu
 
Öz, “Manavgat iktidarla tanışacak, hizmet görecek”
31 Mart 2019 Mahalli İdareler Seçimlerine günler kala Yayla, Şelale, Emek ve Salkımevler Mahallelerinin sakinleri ile Cuma Pazaryerinde düzenlenen halk buluşmasında bir araya gelen Cumhur İttifakı Ak Parti Manavgat Belediye Başkan Adayı Hasan Öz, halkın neden Cumhur İttifakı’na oy vermesi gerektiğini anlattı. Öz ayrıca başta Yayla, Şelale, Emek ve Salkımevler Mahallelerinde olmak üzere Manavgat’ta gerçekleştireceği 51 proje hakkında bilgiler verdi.
SİYASET Haberi
Öz, “Manavgat iktidarla tanışacak, hizmet görecek”

 

31 Mart 2019 Mahalli İdareler Seçimlerine günler kala Yayla, Şelale, Emek ve Salkımevler Mahallelerinin sakinleri ile Cuma Pazaryerinde düzenlenen halk buluşmasında bir araya gelen Cumhur İttifakı Ak Parti Manavgat Belediye Başkan Adayı Hasan Öz, halkın neden Cumhur İttifakı’na oy vermesi gerektiğini anlattı. Öz ayrıca başta Yayla, Şelale, Emek ve Salkımevler Mahallelerinde olmak üzere Manavgat’ta gerçekleştireceği 51 proje hakkında bilgiler verdi.

Cumhur İttifakı Ak Parti Manavgat Belediye Başkan Adayı Hasan Öz, Cuma Pazaryerinde Yayla, Şelale, Emek ve Salkımevler Mahallelerinin sakinleri için halka buluşma toplantısı düzenledi. Toplantıya Ak Parti Antalya Milletvekili İbrahim Aydın, Ak Parti İlçe Başkanı Yusuf Halimoğlu, MHP İlçe Başkanı Nooman Enhoş, Ak Parti ve MHP İlçe yöneticileri ile Manavgat Belediye Meclis Üyesi adayları eşlik etti.

Halkın yoğun ilgi gösterdiği halk buluşmasında kürsüye ilk çıkan isim MHP Manavgat İlçe Başkanı Nooman Enhoş oldu. Cumhur İttifakı ile birlikte ayrılığı gayrılığı bir kenara bıraktıklarını ifade eden Enhoş, Antalya’da Menderes Türel’e, Manavgat’ta ise Hasan Öz’e tam destek olduklarını söyledi.

Enhoş’un ardından söz alan Ak Parti Manavgat İlçe Başkanı Yusuf Halimoğlu ise konuşmasında MHP ilçe yönetimi ile birlikte 60 gündür Manavgat’ı cadde cadde, sokak sokak gezdiklerini belirterek, “Şimdi bu hizmet yarışında büyük bir fırsat var önümüzde. Cumhur ittifakıyla gücüne güç katmış bir iktidarımız var. İnşallah sizlerin destek ve dualarıyla 1 Nisan’dan itibaren Manavgat‘ımız şahlanacak, hak ettiği yerlere gelecek Manavgat iktidarla buluşacak” dedi.

“Bugüne kadar Manavgat’a hizmet edenlerden Allah razı olsun” diyerek söze başlayan Ak Parti Antalya Milletvekili İbrahim Aydın ise Manavgat için 51 proje hazırlandığını ve hepsinin tek tek gerçekleşeceğini söyledi.

MHP İlçe Başkanı Nooman Enhoş, Ak Parti İlçe Başkanı Halimoğlu ve Ak Parti Milletvekili Aydın’ın ardından son olarak kürsüye çıkan Cumhur İttifakı Ak Parti Manavgat Belediye Başkan Adayı Hasan Öz, sözlerine Büyük Birlik Partisi Eski Genel Başkanı merhum Muhsin Yazıcıoğlu’nu anarak sözlerine başladı. CHP Adayı Şükrü Sözen’e göndermede bulunan Öz, Yazıcıoğlu’nun 1 gün bile ceza almadan 7,5 yıl cezaevinde işkence görerek yattığını söyledi.

Türkiye’nin bekası için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin el ele verdiğini vurgulayan Öz, “Bu ittifak Pazara kadar değil mezara kadar sürecek bir ittifaktır. Diğer ittifaklar tabanda dahi karşılık bulmuş değillerdir. Sizin birlikteliğiniz bizim birlikteliğimizin korkusudur. Sizi bir araya getiren kirli eller bu Milletin bu Devletin beka sorunun ta kendisidir. Onur timsalimizi, şerefimizi Türk bayrağımızı o meydanlarda taşmaktan korkarsınız. Ama bu Millet 31 Mart’ta o elleri kırmasını da bilir” dedi.

Yayla, Şelale, Emek ve Salkımevler Mahallelerinin sıkıntılarını bildiklerini ve sorunları çözmek için göreve talip olduklarını belirten Öz, “Mahallemizde bulunan üzeri yıllarca açık olan sulama kanallarının üzerini kapatıp ailelerinizle birlikte yürüyüş yapabileceğiniz, birlikte zaman geçireceğiniz şehrin içerisinde nefes almayı sağlayacak bir alan yaratmayı planlıyoruz. Ayrıca Mahallerimizdeki dolmuş hatlarında sıkıntı olduğunu biliyoruz. Ana ve ara yollara yeni güzergahlar açılmasını sağlayıp sizi yağmurlu günlerde ıslanmaktan, güneşli havalarda yanmaktan yani sizleri ulaşmak istediğiniz yerlere kısa sürede ulaştırmayı planlıyoruz. Abdi İpekçi Caddesinde yaşanan aydınlatma sıkıntısını da kısa sürede çözüme kavuşturup hem güvenlik hem görsel açıdan düzenlenmesi planlarımız arasında. Salkımevler Mahallemizdeki elektrik problemini biliyoruz. En kısa sürede yatırım programına aldırıp çözme kavuşturacağımızdan hiç şüpheniz olmasın” dedi.

Sayısı 200’ün üzerinde olan mülkiyet sorununun çözümü için takipte olacaklarını ifade eden Öz, TOKİ’nin Çeltikçi Mahallesi’nde yapacağı 236 konut projesine başvuruların başladığını, ihtiyaca göre ilerleyen dönemde konut sayısının arttırılacağını söyledi.

Projeleri hakkında kısa bilgiler veren Öz, “Biz ailelerine katkıda bulunmak için çalışan kadınlarımızın sorunlarını da çok iyi biliyoruz. İhtiyacı olan bölgelere çocuklarımızı emanet edebileceğimiz kreşler kuracağız. Belediye bünyesinde kurulacak bu kreşler ücretsiz olacak. Semt polikliniğimizin müjdesini de sizlere buradan vermek istiyorum. Semt polikliniğimiz küçük bir hastane gibi sizlere hizmet verecek. Ayrıca laboratuar hizmeti, röntgen hizmeti gibi sağlık hizmetlerini uzman doktorlarımızdan hastanelere kadar yorulmadan burada kendi mahallenizde bu hizmetleri alacaksınız. Daha önce müjdesini verdiğimiz sizlerin yanı başında D-400 kenarında inşa edilecek olan 400 yataklı eğitim araştırma hastanemizde tüm Manavgat’ımıza hayırlı uğurlu olsun. Artık tüm hemşerilerimiz Antalya, Alanya ve Ankara yollarından kurtulacak. Hizmete en kısa ve en kolay yoldan ulaşacaklar. Çocuklarımız geleceğimizin teminatıdır. Onların iyi yetişmesi hepimizin görevidir. Çocuklarımızız telefonlardan ve bilgisayar oyunlarından uzaklaştırmak için sosyalliğini arttırmak için mahallelerimizde onlar için parklar yapacağız. Şu andaki tabloya baktığımızda park sayıları yetersiz kalıyor. Çocuklarımızın daha çok arkadaşı olsu paylaşmayı öğrensinler daha çok kula torakla buluşsunlar diye park çeşitliliğini ve sayılarını mahallelerimizde arttıracağız. Ulu önder “ Ben sporcunun zeki, çevik ve ahlaklısını severim” derken aslında bir nevi gençliğimizi spora yönlendirmiştir. Bizde zeki, çevik ve ahlaklı sporcular yetiştirmek ve gençlerimizi topluma kazandırmak için mahallemize basketbol, futbol sahaları, mini futbol sahaları gibi yeni aktivite alanları yapacağız” diye konuştu.

Manavgat Belediyespor’u layık olduğu yere taşıyacaklarını belirten Öz, yeni spor alanlarının kazandırılacağını, farklı spor türleri içinde alanlar oluşturacaklarını söyledi. Trafik sıkıntısının farkında olduklarını yaya geçitleri ve trafik sinyalizasyon sistemleri ile trafik güvenliğini sağlayacaklarını ifade eden Öz, “Bu konuda Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Menderes Türel adımlarını attı 3 tane kamulaştırılması yönünde davalık olan elerimiz vardı 2 tanesinin sorunu çözüldü bir tanesi de inşallah kısa sürede çözülüp sanayi kavşağına o caddemizi kavuşturacağız” dedi.

Manavgat’ta yeni Pazar yerleri de kazandıracaklarını ifade eden Öz, “Manavgat ekonomisinin kalkınmasında büyük rol sahibi olan yaşamının bedelini, çocuklarının rızıklarını sabahın erken saatlerinde arayan kazancıda anlıda ak kardeşlerim. Sizlerin omuzlarında ki bu yükü azaltmak için elimizden geleni yapmak boynumuzun borcudur” dedi. Öz Pazar yerlerine ücretsiz Wifi ve danışma noktaları kuracaklarını da sözlerine ekledi.

Manavgat Belediyesi’ni kazandıkları zaman belediye çalışanlarının işlerine son verileceğini bazılarının ise sürgüne gönderileceği tarzında uydurma haberlerin çıkarıldığını ifade eden Öz, “Biz kimsenin ekmeği ile oynamayız.  Biz kimsenin rızkıyla oynamayız” dedi.

Bazı kişilerin sesinin çok çıkmasının onların haklı olduğunu göstermeyeceğini ifade eden Öz, “Seslerinin fazla çıkması haklı olduklarından veya mağduriyetlerinden değil, kibirlerinden. Hırslı cümleleri edebi bilgilerinden değil, egolarından. Sayın başkan sanma ki bazı cümleler Hasan Öz’ündür. Bunların birçoğu senin yüzüne haykırmak isteyip de haykıramayan hemşerilerimizin sözleridir. Kendi yaptığınız anketlerde bile geride olmak sizi daha da geriyor. Projeleri bir kenara bırakıp gündelik siyasetlere daldınız. Çaresizliğiniz tüm cümlelerinizde ve beden dilinizde kendini ele veriyor. Çaresizsiniz. Senin derdin saltanat ise Roma İmparatorluğu bile yıkıldı.  Siz ne derseniz deyin. Bizler halis niyetlerle çıktığımız bu hizmet yolundan asla dönmeyeceğiz” dedi.

Kaynak: (HM) - Haber Merkezi Editör:
Etiketler: Öz,, “Manavgat, iktidarla, tanışacak,, hizmet, görecek”,
Yorumlar
Haber Yazılımı