Haber Detayı
07 Kasım 2017 - Salı 09:08 Bu haber 3851 kez okundu
 
Öz, “Çalışmaları bir tek CHP görmüyor”
Cumhuriyet Halk Partisi’nin (CHP) Ak Parti hükümetine yönelik yaptığı eleştirilerin yersiz olduğunu ifade eden Ak Parti Manavgat İlçe Başkanı Hasan Öz, “Ak Partimizi ve Büyükşehir Belediyemizi eleştiren CHP zihniyeti, bu ülkeyi 15 yıldır iktidarda olan Ak Parti Hükümetinin yönettiğini unutmuş olmalıdır ki, bu halk kendilerine bir iktidar bile nasip etmemiştir, başarısızlıklarını yapılan hizmetleri ve projeleri çamur at izi kalsın zihniyetiyle hareket ederek karalamak istemektedirler vatandaşlarımız artık bunları an be an görmektedir” dedi.
SİYASET Haberi
Öz, “Çalışmaları bir tek CHP görmüyor”

 

Cumhuriyet Halk Partisi’nin (CHP) Ak Parti hükümetine yönelik yaptığı eleştirilerin yersiz olduğunu ifade eden Ak Parti Manavgat İlçe Başkanı Hasan Öz, “Ak Partimizi ve Büyükşehir Belediyemizi eleştiren CHP zihniyeti, bu ülkeyi 15 yıldır iktidarda olan Ak Parti Hükümetinin yönettiğini unutmuş olmalıdır ki, bu halk kendilerine bir iktidar bile nasip etmemiştir, başarısızlıklarını yapılan hizmetleri ve projeleri çamur at izi kalsın zihniyetiyle hareket ederek karalamak istemektedirler vatandaşlarımız artık bunları an be an görmektedir” dedi.

CHP İlçe Başkanı Av. Aliye Coşar’ın Ak Parti hükümeti ile Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin icraatlarını eleştirmesine itiraz eden Ak Parti İlçe Başkanı Hasan Öz, Ak Parti hükümetinin icraatları ve Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin çalışmaları hakkında açıklama yaparak, “Genel ve yerel siyasette yapıcı ve üreten olmak yerine kendi ülkesini şikayet eden bir ana muhalefet partisiyle karşı karşıyayız” dedi.

Ak Parti hükümeti ile Türkiye’nin G20 zirvesini Antalya’da yaptığını hatırlatan Öz, “15 senedir Türkiye’de iktidar olan Ak Parti Türkiye’yi dünyanın en büyük 20 ekonomisine sokmuş olup G20 zirvesini Antalya’mızda gerçekleştirmiştir. Hain 15 Temmuz ihanet kalkışmasının Ülkemize ve ekonomimize bir takım zararlar verdiği doğrudur, OHAL’in 5. kez uzatılmasını diline dolayan CHP zihniyeti OHAL'in terörle mücadelemizde çok önemli bir hukuki zemin hazırladığını görmezden gelerek Her fırsatta sabote etseler de OHAL, FETÖ başta olmak üzere tüm terör örgütleriyle mücadelemizde bize ciddi imkanlar veriyor." OHAL'den vatandaşlarımızın ve iş adamlarının şikayetçi olmadığını, sadece terörle iltisakı olanların bundan şikayetçi olduklarını herkes görmektedir. Ana muhalefet Partisinin bunu görememesi çok acıdır. OHAL vasıtasıyla terör örgütlerinin beli kırılmış PKK hendeklere gömülmüş FETÖ terör örgütü darmadağın edilmiştir. Dünyanın her yerinde basit bir terör tehdidi karşısında uygulanan OHAL in bu şartlar halinde Ülkemizde de geçici bir süre uygulanıyor olmasından daha doğal bir şey olamaz. İnşallah bu yıl 10 milyonu geçen turist sayısı ile Antalya turizmi ayakta kalmış olup turizmin seneye daha iyi olacağını bu gelişmeler ışığında göstermektedir” dedi.

CHP’nin her fırsatta ülkesini dışarıya şikayet ettiğini dile getiren Öz, “Ülkemiz, yakın dönemlerde birçok badireler atlatmış olmasına rağmen bölgesinde her zamankinden daha güçlü ve gafur bir şekilde emin adımlarla belirlediği hedeflerine yürümeye devam etmektedir. Ne üzücüdür ki ana muhalefet partisi ve yerel yönetimleri ülkenin bekası ve gelişimi için her zaman her zeminde iktidarımızın ve halkımızın ayağına pranga olmaya devam etmektedir. Genel ve yerel siyasette yapıcı ve üreten olmak yerine kendi ülkesini şikayet eden bir ana muhalefet partisiyle karşı karşıyayız” diye konuştu.

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin Manavgat’ta gerçekleştirdiği hizmetlerin Manavgat’a büyük artı değer kattığını ifade eden Öz, “Antalya Büyükşehir Belediyemizi başarısızlıkla eleştiren CHP zihniyetinin başarısızlık denince akıllara kendilerinin geldiğini unutmuş durumdadırlar. Kamuoyu merak ediyor. Acaba CHP zihniyeti tamamen olumsuzluk ve başarısızlık üzerine kurduğu bu muhalefet anlayışından ne zaman vazgeçecek?

Yapımı devam eden üstgeçit projesini eleştiren CHP zihniyeti; sizin ulaşımla ilgili Büyükşehir döneminizde yaptığınız bir eseriniz varda biz mi görmedik? Mustafa Akaydın’ın Büyükşehir Belediye Başkanlığı döneminde Antalya’mızın ulaşım konusunda hiçbir problemi çözemeyen bu konuda hiçbir vizyon ortaya koyamayan CHP zihniyetinin Manavgat’taki temsilcilerinin Antalya’mızın mimarı her iki büyükşehir belediye başkanlığı döneminde de altgeçit, üstgeçit, toplu taşıma gibi devasa ulaşım yatırımları yapan sayın Menderes Türel’i eleştirmelerinden daha doğal bir şey beklenemez, Bu polemik siyaseti ile hizmetlerimizin önünü keseceğini düşünenler çok yanılıyorlar. Sadece Antalya şehir merkezinde 10’a yakın araç üst geçidi ve ülke genelinde yüzlercesi varken, Manavgat’a kazandırılan bu hizmetleri Türkiye çapında eleştiren tek ilçe örgütü olma şerefine Manavgat CHP zihniyeti nail olmuştur. Bu projeler başta trafik kazalarını ve trafik yoğunluğu sorunlarını çözmek için Manavgat’a atılmış en büyük adımdır.

Türkbeleni yıllar boyunca uyuşturucu bağımlıların alkoliklerin ve fuhuşun yuvası olmuş mezbelelik bir alana dönüşmüşken, Büyükşehir Belediye Başkanımız Menderes Türel tarafından 2015 yılında proje ve görseller hazırlanarak komu oyuna duyurulmuştur. Halka sorulmadan yapıldı diyerek oy kurnazlığı yapmaya çalışmasınlar. Projenin yapımı ve ihale süreci İlçemizde meydana gelen sel felaketi sebebi ile önceliğin altyapıya verilmesi gerektiğini her zaman dile getiren Büyükşehir Belediye Başkanımız altyapıyı tamamlamadan bu projenin başlamayacağını söylemişti ve bugün altyapı çalışması biter bitmez başlatılan Türkbeleni projemiz hızla yapımı devam etmektedir şuana kadar yüzde 35’i tamamlanmış olan projemizin 2018 yaz sonuna kadar tamamlanacaktır. CHP ilçe yöneticilerinin iddia ettiği gibi proje yavaşladı, durmuş, yapılmıyor gibi beyanları gerçeği yansıtmamaktadır. Basını ve sosyal medyayı takip etseler yada zahmet edip şantiye alanına çıkıp baksalar inşaatın hızla devam ettiğini göreceklerdir. Ne yazık ki burunlarının dibindeki inşaatın yapım aşamasının ne durumda olduğunu bile göremeyen CHP zihniyeti birilerin kaleme alarak ısmarlama basın açıklamaları ile kamu oyunu ve vatandaşlarımızı yanlış yönlendirmeye çalışarak yapılan yatırımları karalamaya çalışmaktadır. Türkbeleni projesi İlçemize yakışır bir kent parkı olacağından şüpheleri olmasın. Manavgat Belediye Başkanı sayın Şükrü Sözen; Fevzi Paşa ve Atatürk Caddelerini halka sorarak yaptığı için midir bu kadar isyan? Halka sorarak yaptığı için midir ki cadde esnafı gruplar halinde gelip; caddelerinin Büyükşehir tarafından devir alınmasını istemektedirler?

50 yıldır alt yapı konusunda hiçbir hizmet görmemiş olan Manavgat’ımızda özellikle hisar caddesinde 2014 yılı Ekim ayında meydana gelen sel felaketinde 3 bin civarında aracın pert olması, yüzlerce işyeri ve konutun sular altında kalması bütün bunların ırmağın taşmamasına rağmen olmuş olması Manavgat’ımızda büyük bir alt yapı hamlesine girişilmesini mecbur kılmıştır. Dışişleri Bakanımız sayın Mevlüt Çavuşoğlu başta olmak üzere İl Başkanımız Sn Rıza Sümer, Büyükşehir Belediye Başkanımız sayın Menderes Türel ve Milletvekillerimizin girişimleri ve çabaları ile sel felaketinin hemen ardından çok büyük bütçelerle Manavgat’ımızın alt yapı yenileme çalışmalarına hızla girişilmiş, atıl vaziyete olan, onarılmamış, tamir edilmemiş kanalizasyon hatlarının onarımı yapılmış ve aktif hale getirilmiştir. Bugün Manavgat’ımızı böylesi sel felaketlerinin tekrar tekrar yaşanmasının önüne geçilmiştir. Geçtiğimiz günlerde 2014 yılı sel felaketinin sene-i devriyesinde aynı miktarda yağış olmasına rağmen her hangi bir baskın ve zarar olmamıştır bu da alt yapının ne kadar önemli olduğunun bir göstergesidir. Çiçek böcek belediyeciliği yapıp işlevsiz görsel projelerle halkımızın gözünü boyamaya çalışan anlayışın bu hizmetleri idrak etmesi zaten beklenilemez.

Manavgat esnafının zor durumda olduğundan bahseden ana caddedeki rögar kapaklarından şikayet eden CHP ilçe teşkilatının öncelikle Manavgat Belediyesinin A.Pazarcı Mahallesinde Fevzi paşa ve Atatürk caddelerinde uyguladığı esnafın tüm itirazlarına rağmen araç trafiğini ve park etme ihtimalini sıfıra indiren akla ziyan projelerinden dolayı kepenk indiren esnaftan bir helallik alması gerekmektedir, şuana kadar yüze yakın esnafın caddeyi terk ettiği yada yerini değiştirdiği ortadadır ve gün geçtikçe bu sayı artmaktadır ne yazık ki esnafımızın hayatını zora sokmak için tüm ayrıntıların düşünüldüğü proje kopyalanıp Gülveren caddesine yapıştırılmıştır, Gülveren caddesi de Atatürk ve Fevzi Paşa caddelerinde yaşanan sıkıntılara gebedir” diye konuştu.

Ak Parti Manavgat İlçe Başkanı Hasan Öz konuşmasını şöyle sürdürdü:

“2009 Yılından bu güne kadar Belediye başkanlığı görevini devam ettiren sayın Şükrü Sözen 8 yıl boyunca Turizm bölgesinde bütün otellerin ihtiyacı olan değişiklikleri yapılmış ama en büyük yüz ölçüme ve nüfusa sahip ilçemize bir cezaevi yeri planlanması yapmayı akıl edilememiştir. Kaldı ki cezaevi yeri 1 sene önce gündeme geldiği günden beri ilçe belediyesi olarak alternatif bir alan gösterilememiştir. Siz görevinizi eksik yaparsanız birileri gereğini yapar. Kendi projeleri için hükümet konağına, ilçe jandarma ya alternatif yer geliştiren zihniyet cezaevini görmezden gelip vatandaşla devleti karşı karşıya getirme gibi oy kaygısı taşıyan bu numaralardan vazgeçmelidir. Oysaki Manavgat’ımız birçok ilden daha fazla nüfusa sahip İl olma yolunda ilerleyen büyük bir ilçedir. Manavgat haricinde nüfusu bu kadar yüksek olup ta bir cezaevi olmayan nüfus bakımından bir yer bulunmamaktadır. bununla birlikte ceza evlerinde cezalarını çeken vatandaşların yakınları isyan derecesine gelmiş durumdalardır ve Partimize gelerek neden Manavgat’ın bir cezaevi yok yetkililer buna neden bir çare üretmiyorlar diye sormaktadırlar. İlçemizde bir cezaevi olması demek bir çok kişinin yeni iş kapısı bulması istihdamın artması İlçe ekonomisine büyük katkılar sağlayacak olması da göz ardı edilemez bir durumdur.

Milletvekillerimizin vatandaşlarımızı ziyaret etmesini diline dolayan CHP zihniyeti, Ak Parti Manavgat teşkilatının Manavgat sakinleri ile yaz aylarında Meclisin tatil olduğu dönemde Milletvekillerimizin yaylalara gitmesi ve oradaki vatandaşlarımızla kucaklaşması taktire şayan bir teşkilat çalışmasıdır yaz aylarında nüfusu yoğunlaşan yaylalarımızdaki vatandaşlarımızdan gelen taleplerle doğrultusunda yapılan bu ziyaretler sorunların giderilmesi açısından çok yerinde olmuştur bu konuda halkımız çok memnun kalmış ve Vekillerimize teşekkür etmişlerdir. Aynı şekilde Milletvekillerimizin Antalya’da ayak basmadığı yer kalmamıştır. Bizim asıl sormamız gereken bizim milletvekillerimiz yaylalarda dağ tepe demeden hizmet götürmeye çalışıp vatandaşlarla kucaklaşırken bize bu eleştirileri yapan zihniyetin Milletvekilleri nerede tatil yaptıklarıyla alakalıdır.

Hiçbir alt yapı oluşturmadan sorgun titreyen göl ve boğaz mevkiinde birçok beş yıldızlı otele imar ruhsatı veren Manavgat belediyesi ASAT’ın yapmış olduğu Atıksu Terfi Merkezi kokuyor iddiasında bulunuyor, kurumlarımıza sözlü yada kayıtlı hiçbir şikayet olmadan eleştiriyor olması acaba bir suçluluk psikolojisinden mi kaynaklanmaktadır?

Atıksu Terfi Merkezi tesisimiz son model teknoloji ile yapılmış olup koku giderme sistemi de mevcuttur. ASAT tarafından çok kısa zamanda yapımı bitirilen ve bizzat Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan tarafından takip edilen bu yatırımlarla Manavgat’ımızda deniz kirliliği önlenmiş olup Manavgat ve Antalya turizminin önü açılmıştır esas sorgulanması gereken daha önce bu alt yapı konularında hiçbir vizyon sahibi olmayan ve bu konularda hiçbir yatırım yapmayan zihniyet sorgulanmalıdır, bunların burnuna gelen kokular arıtma tesisi yakınlarınki hayvan barınağı adı altında kurulan içler acısı bir halde olan ulusal basında haber olan hayvan eziyet merkezidir.

CHP İlçe teşkilatı Manavgat halkını ve esnafını bu kadar düşünüyorsa eleştirecekleri tek adres sekiz yıllık görev süreleri boyunca çiçek, böcek, konser, festival dışında bir şey yapmayarak Manavgat’ın en büyük sorunlarından birisi olan oto park alanlarını ziyan eden iki üç görsele dayalı proje yaparak halkın gözünü boyamaya çalışan Manavgat belediyesidir”

Kaynak: (HM) - Haber Merkezi Editör: Büşra GÜLER
Etiketler: Öz,, “Çalışmaları, bir, tek, CHP, görmüyor”,
Yorumlar
Haber Yazılımı escort istanbul istanbul escort porno izle sex hikaye porno indir türk porno escort